گاگل بسکتبال | راهنمای انتخاب گاگل مناسب برای ورزش بسکتبال

گاگل بسکتبال | راهنمای انتخاب گاگل مناسب برای ورزش بسکتبال

با تجهیزات ایمنی مناسب خود را برای بازی بسکتبال آماده کنید. با استفاده از گاگل بسکتبال با کیفیت می توانید تا 90٪ از آسیب جدی چشم خود جلوگیری کنید. بهترین ویژگی هایی که برای انتخاب گاگل بسکتبال باید مد نظر قرار دهید را ابتدا جستجو و بررسی کنید تا بتوانید برای خود یا عزیزان خود بهترین انتخاب را داشته باشید .

گاگل بسکتبالموارد ضروری ایمنی در انتخاب گاگل بسکتبال

همه عینک های ایمنی و گاگل های ایمنی نمی توانند از چشمان شما در برابر آسیب های جدی محافظت کنند. به دنبال یک وسیله ایمنی باشید که دارای مواد ایمنی و گواهینامه های مناسب برای محافظت از چشم شما باشد. در لیست زیر مناطق اصلی که گاگل های شما باید برای آن راه حل های ایمن ارائه دهند آورده شده است:

لنزهای عینک ایمنی باید از پلی کربنات ساخته شده باشند و گواهینامه ATSM F803 را دارار باشند . این گواهینامه ، گاگل های شما را قادر به تحمل برخورد یک گلوله بین 40 تا 65.1 میلی متر با سرعت 90 مایل در ساعت می سازد. هر لنز ضعیف تری می تواند در صورت زمین خوردن ، برخورد توپ بسکتبال یا سایر خطرات در زمین ورزشی، شما را در معرض خطر قرار دهد.

لنزها باید دارای پوشش های مناسب نیز باشند. فرقی نمی کند از لنزهای طبی و تجویز شده استفاده می کنید ، لنزهای ضد مه استفاده می کنید و یا عینک آفتابی نیاز دارید ، عینک های شما باید حتما از محافظت مناسب برخوردار باشند. این ویژگی های اضافی همیشه ممکن است وجود نداشته باشند ، بنابراین عینک انتخابی خود را با دقت مرور کنید.

بیشتر بخوانید:

عینک ضد بخار چیست و چه کاربردی دارد

گاگل بسکتبال ممکن است شیک به نظر برسند و بند راحتی را که دوست دارید داشته باشد ، اما آیا آن ها در موقعیت های سازگار هستند؟ فریم هایی را انتخاب کنید که از پلی کربنات ساخته شده اند تا از خرد شدن ، ترک خوردن یا سایر مسائل جلوگیری کنید.

سرانجام ، بالشتک ها و پدهای راحت از ایجاد زخم و سایر ناراحتی ها بر روی پوست فرد جلوگیری می کنند . گاگل های قابل اطمینان باید مناسب باشند ، اما پوشیدن آن ها در کل یک بازی بسکتبال ناراحت کننده نیست. بالشتک ها و پدهای با کیفیت پایین همچنین احتمال مه آلود شدن لنز را افزایش می دهند و سبب می شود میزان دید شما کاهش یابد.

عینک های قدیمی یا با کیفیت پایین با بالشتک کامل در واقع گردش هوا در اطراف چشم را کاهش می دهند و باعث مه آلودگی لنزها می شوند. یک گاگل بسکتبال با کیفیت بالا دارای بالشتک در مکان های استراتژیک هستند . بالشتک های لاستیکی روی پل بینی، شقیقه ها و اطراف آن باعث می شود که هوا در اطراف چشم ها جریان داشته باشد همچنین نیروی ضربه مستقیم را نیز کاهش می دهد.

انتخاب سایز مناسب برای گاگل بسکتبال

اندازه گاگل خود را با دقت انتخاب کنید. بیشتر گاگل ها برای اطمینان از اینکه متناسب سایز صورت اکثر افراد هستند ، دارای سایز کوچکی هستند . ممکن است بخواهید سایز بزرگتری نسبت به عینک عادی خود خریداری کنید. بررسی و مشخصات مشتری را بخوانید تا اطمینان حاصل کنید که اندازه مناسب را انتخاب کرده اید تا از لغزش آن بر روی صورت یا افتادن آن ها بر روی زمین جلوگیری کنید.

ویژگی های اضافی در گاگل بسکتبال

برخی از گاگل ها طوری ساخته شده اند تا سریع از هم جدا شوند و به یک عینک ایمنی سنتی تبدیل شوند ، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند. البته این گزینه در مورد ایمنی عینک ها مورد بحث نیست و بیشتر در مورد تنظیمات شخصی و کارایی شما هستند.

علاوه بر این ، گاگل های بسکتبال را می توان با لنزهای ضد بازتاب برای بازی های خارج از خانه نیز خریداری کرد. با استفاده از این ویژگی ها و سایر ویژگی های اضافی گاگل های خود ، بازی خود را در یک فضای بیرون از خانه افزایش دهید.

گاگل بسکتبالچه زمانی به جای عینک باید از گاگل استفاده کرد

استفاده از گاگل های ورزشی برای بازی های بسکتبال از چشمان شما در برابر ضربه و سایر آسیب ها محافظت می کند. بر خلاف عینک ایمنی ، گاگل ایمنی دارای یک بند کامل برای ایمن نگه داشتن آن ها در هنگام بازی بسکتبال یا سایر ورزش ها است. این گاگل ها با وجود اینکه برای بسکتبال طراحی شده اند ، می توانند برای سایر ورزش ها و فعالیت ها نیز مناسب باشند.

بالا پایین پریدن در زمین بسکتبال می تواند به سرعت باعث تکان خوردن عینک شود و باعث می شود بازیکن نتواند تمرکز حواس داشته باشد. گاگل ها با استفاده از بندهایی که دور سر قرار می گیرند، عینک شما را بر روی صورت شما محکم نگه می دارند. برای جلوگیری از مه آلودگی لنز گاگل هنگام بازی ، حتما عینکی را انتخاب کنید که پوشش ضد مه داشته باشد.

آیا گاگل بسکتبال با لنز طبی نیز وجود دارد

اکثر گاگل هایی که برای بسکتبال طراحی شده اند می توانند دارای لنز طبی باشند. وجود لنز طبی به شما این امکان را می دهد که هنگام بازی پیکاپ با دوستان خود یا مسابقات بسکتبال نیمه حرفه ای ، با خیال راحت ببینید و بدوید. لنزهای طبی اکثرا برای هر نوع گاگل وجود ندارند ، بنابراین در هنگام خرید عینک و گاگل باید به طبی بودن لنز گاگل توجه کرد.

گاگل های بسکتبال دارای سایز قابل تنظیم هستند ، بنابراین هنگام خرید برای داشتن اندازه مناسب انعطاف بیشتری وجود دارد. گزینه های موجود برای گاگل را مرور کنید و یک جفت عینک را براساس عرض قاب ، ارتفاع لنز و ابعاد باند قابل تنظیم انتخاب کنید. مطمئن باشید که می توانید گاگل های خود را به اندازه کافی دور سر محکم کنید .

منابع : safetygearpro

گاگلگاگل ایمنیگاگل ضد بخارگاگل محافظویژگی گاگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×