کلاه جوشکاری تیره شونده خودکار چه آپشن هایی می تواند داشته باشد

کلاه جوشکاری تیره شونده خودکار

وقتی صحبت از پروژه های جوشکاری می شود ، داشتن یک کلاه ایمنی از جمله لوازم ایمنی جوشکاری ضروری است. این وسیله از فرد در برابر سوختگی ، جرقه های فلزی ، گرمای شدید و اشعه ماورا بنفش و نور مادون قرمز محافظت می کند. در حالی که این روزها کلاه ایمنی جوشکاری غیر اتوماتیک کاملاً رایج است و از محافظت متوسطی برای پروژه های اساسی جوشکاری برخوردار است ، کار با آن ها به ویژه برای مبتدیان دشوار است . در پروژه های جوشکاری استفاده از کلاه جوشکاری تیره شونده خودکار راحت تر و کارآمدتر است.

اگر فرد جوشکاری مبتدی یا حرفه ای هستید که به دنبال کلاه جوشکاری تیره شونده خودکار هستید ، قبل از تصمیم گیری نگاهی به این گزینه ها بیندازید:

سایه های ثابت در کلاه جوشکاری تیره شونده خودکار

 

کلاه جوشکاری تیره شونده خودکاردر این کلاه جوشکاری تیره شونده خودکار ، لنزها با احساس قوس الکتریکی به طور خودکار تا سایه شماره 10 تیره می شوند. استفاده از این کلاه جوشکاری ایمنی یک گزینه جایگزین بهتر برای کلاه ایمنی غیرمنفعل است.

سایه های متفاوت در کلاه ایمنی جوشکاری

اگر از فرایندهای مختلف جوشکاری استفاده می کنید ، داشتن یک کلاه ایمنی با سایه های متفاوت عالی است. سایه را می توان در هر جایی بین سایه شماره 9 و سایه 13 تنظیم کرد.

کنترل تاخیری قابل تنظیم

این کنترل به شما این امکان را می دهد تا انتخاب کنید چه مدت لنز تیره باقی بماند. اگر پروژه شما مستلزم جوشکاری در دمای بالا باشد ، شما به زمان تأخیر بیشتری احتیاج دارید. با این حال ، اگر شما در حال جوشکاری یک پروژه بزرگ هستید و باید سریع آن را انجام دهید ، زمان تأخیر کمتری مفید است.

کنترل حساسیت قابل تنظیم

همه انواع کلاه جوشکاری تیره شونده خودکار مجهز به کنترل حساسیت قابل تنظیم هستند. این ویژگی به شما امکان می دهد وقتی در دمای پایین کار می کنید و به نور بیشتری احتیاج دارید راحت کار کنید.

زمان پاسخ لنزها در کلاه ایمنی جوشکاری

مدت زمان لازم برای شناسایی یک قوس و تاریک شدن لنز ، زمان واکنش لنز یا زمان پاسخ است. کلاه های ایمنی سطح مبتدی معمولاً در مقایسه با سطح حرفه ای زمان واکنش لنز کم تری دارند. این مقدار در کلاه های جوشکاری مبتدی حدود 1/3600 است در حالیکه در کلاه های ایمنی حرفه ای حدود 1 / 20،000 ثانیه است. واکنش سریعتر سطح حفاظت بالاتری را ایجاد می کند ، بنابراین اگر پروژه های جوشکاری بزرگتری دارید ، کلاه ایمنی تیره شونده خودکاری را انتخاب کنید که سریعترین زمان واکنش لنز را داشته باشد.

تعداد سنسورهای کلاه جوشکاری

کلاه جوشکاری تیره شونده خودکارتعداد سنسورهای موجود در کلاه جوشکاری تیره شونده خودکار می تواند 2، 3 یا 4 باشد.

2 سنسور: این تعداد سنسور ایده آل برای پروژه های کوچک است همچنین پوشش اولیه را فراهم می کند.

3 سنسور: برای کارهای تولیدی یا در مواردی که دید کافی دارید عالی است. پوشش فراهم شده توسط این تعداد سنسور متوسط است.

4 سنسور: بهترین کلاه جوشکاری برای کارهای صنعتی. بالاترین سطح پوشش را این تعداد لنز فراهم می کند.

 

بیشتر بخوانید:

اهمیت استفاده از کلاه ایمنی در کار چیست

فیلتر اشعه ماورا بنفش و مادون قرمز در کلاه جوشکاری

 

کلاه جوشکاری تیره شونده خودکارفیلتر UV / IR سطوح بالای اشعه UV / IR را از بین می برد خواه لنز تاریکی خودکار (ADL) فعال باشد یا نباشد. فیلتر UV / IR از یک بستر شیشه ای نازک با تعدادی لایه فلزی تشکیل شده است. لایه های فلزی از 5 لایه نقره و 6 لایه اکسید آلومینیوم تشکیل شده است. این لایه های فلزی به بازتاب و جذب 99.99٪ از اشعه IR در محدوده سایه ADL کمک می کند و نه تنها از چشم محافظت می کند بلکه از صفحات کریستال مایع (که در زیر توضیح داده شده)نیز از آسیب گرما نیز محافظت می کند. برای محافظت در برابر اشعه ماورابنفش ، لایه های فلزی همراه با فیلترهای قطبش دهنده در ADL برای جذب 99.9997٪ اشعه ماورا بنفش (UVA ، B & C) در محدوده سایه ADL کار می کنند. ضخامت این 11 لایه فلزی فقط 0.7 میکرون است. UVB باعث آفتاب سوختگی می شود… به همین دلیل بعید است از یک پنجره بسته دچار آفتاب سوختگی شوید. لایه های شیشه ای که در فیلتر ADL استفاده می شوند ، مقدار زیادی از اشعه UVB با طول موج طولانی تر را جذب می کنند … با این حال ، اشعه UVA نفوذ پذیر تر است و می تواند از طریق شیشه عبور کند و تشخیص آن کمتر است … به همین دلیل فیلترهای پلاریزه و فیلتر UV / IR مهم هستند. ترکیبی از این لایه های فلزی به منعکس کننده رنگ بنفش متالیک لنز و به نور عبوری از رنگ سبز می بخشد زیرا نور را در انتهای آبی طیف جذب می کند.

فیلترهای پلاریزه

پلاریزه نور مرئی را نیز تیره می کند. مشاهده خواهید کرد که دو قطب اول در سمت راست در یک جهت قرار گرفته اند در حالی که نزدیکترین قطب به فیلتر UV / IR در مقایسه با دو قطب دیگر در زاویه 90 درجه است. هنگام تماشای دو قطب در زاویه 90 درجه ، در تاریک ترین حالت قرار می گیرند. برعکس ، هنگام مشاهده قطب هایی که در یک جهت قرار گرفته اند ، آن ها فقط نور را کمی تاریک می کنند. همانطور که قطب ها را به هر دو طرف می پیچانید ، تاریک می شوند یا سبک تر می شوند و این بستگی به این دارد که آن ها را به کدام سمت حرکت می دهید.

سلول های LC

سلول های کریستال مایع (LCC) توانایی چرخش نور را دارند. وقتی بلورهای مایع صاف قرار می گیرند ، نور را 90 درجه می پیچانند. با این حال ، هنگامی که این LCC ها توسط الکتریسیته تحریک می شوند ، می توانید میزان خم شدن نور را دستکاری کنید – حتی تا جایی که نور را شکست ندهند.

با قرار گرفتن همه این موارد در کنار هم مشاهده خواهید کرد که دو فیلتر پلاریزه نزدیک به چشم (دورترین سمت راست در نمودار بالا) در همان جهت قرار گرفته اند… هنگام خاموش شدن ، کریستال های مایع در بین فیلترهای پلاریزه ، نور پلاریزه را 90 درجه می پیچانند. این به این معنی است که وقتی ADL خاموش است ، لنز تاریک خواهد شد (سایه 5-6). این یک ویژگی ایمنی است ، در صورت خرابی ADL چشم از نور بسیار شدید محافظت می شود.

هنگامی که ADL روشن است ، صفحه LC بین دو قطب اول امواج نوری قطبی را پیچانده و سایه لنز قبل از ضربه قوس به سایه 3 کاهش می یابد (بنابراین اگر این اتفاق نیفتد ، به جوشکار هشدار داده می شود و نباید جوشکاری را ادامه دهد.

هنگامی که قوس برخورد کرد ، حسگرهای عکس در لنز صفحه جلو LC را فعال می کنند که دوباره نور را روشن می کند تا لنز را به سطح سایه ثابت از پیش تعیین شده تیره کند.

منابع :‌ safetygearproeweld

پرتو uvپلاریزهتجهیزات ایمنیتجهیزات حفاظت فردیکلاه اتوماتیک جوشکاریکلاه ایمنیکلاه جوشکاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×