نشانه های نیاز به عینک را بشناسیم

نشانه های نیاز به عینک را بشناسیم

با توجه به اینکه افراد زیادی به نوعی از لنزهای اصلاحی استفاده می کنند ، ممکن است این سوال را برای شما ایجاد کند که آیا خودتان نیز به عینک نیاز دارید؟ اگر با مشکلات بینایی متداول روبرو هستید ، ممکن است نشانگر نیاز به عینک باشد.  در این مقاله نشانه های نیاز به عینک را بررسی می کنیم.

عینک می تواند بسیاری از مشکلات بینایی مختلف مانند نزدیک بینی و دور بینی را اصلاح کند و به افراد در دستیابی به بینایی 20/20 کمک کند. در حالی که دید 20/20 به معنای داشتن دید کامل نیست ، اما برای بسیاری از مشاغل یک ضرورت است.

اگر قصد تهیه عینک را دارید ، در صورت اطلاع از نحوه کارکرد عینک ، آگاهانه تصمیم بگیرید که باید به دنبال چه نوع عینکی باشید.  انواع مختلف عینک ، و به ویژه لنزهایی که انتخاب می کنید ، برای شرایط مختلف چشم مناسب هستند. این می تواند در میزان مفید بودن عینک و همچنین در حفظ سلامت کلی چشم تأثیر بسزایی داشته باشد.

نشانه های نیاز به عینکاز کجا بدانیم آیا به عینک نیاز داریم یا خیر

طبق آکادمی چشم پزشکی آمریکا ، بیش از 150 میلیون آمریکایی از نوعی لنز اصلاحی برای بهبود دید خود استفاده می کنند. بیش از 34 میلیون نفر بالای 40 سال مبتلا به نزدیک بینی هستند ، در حالی که نزدیک به 14.2 میلیون نفر بالای 40 سال دچار دور بینی هستند. حدود یک سوم آمریکایی ها نوعی آستیگماتیسم دارند که باعث تاری دید می شود.

نزدیک بینی ، دور بینی و آستیگماتیسم از عیوب انکساری چشم هستند ، این ها شایع ترین نوع مشکلات بینایی هستند که افراد را به سمت استفاده از عینک یا لنزهای تماسی سوق می دهد. اما از کجا بدانید که هر یک از این شرایط را دارید یا خیر ؟

10 مورد از نشانه های نیاز به عینک عبارتند از:

 • تاری دید دارید و این برای شما تبدیل به مشکل شده است.
 • شما دید دوگانه ای را تجربه می کنید.
 • اشیا مبهم به نظر می رسند و شما نمی توانید خطوط کاملاً مشخص را تعیین کنید.
 • سردرد را تجربه می کنید.
 • می بینید که غالباً چشمک می زنید.
 • در نور شدید ، اغلب هاله هایی را در اطراف اشیا مشاهده می کنید.
 • خستگی چشم را تجربه می کنید.
 • شما بینایی تحریف شده دارید.
 • شما در دیدن و رانندگی در شب مشکل دارید.
 • از دیگر نشانه های نیاز به عینک تغییر در دید است که ممکن است از آن راضی نباشید.

توجه به این نکته مهم است که هرگونه تغییر در بینایی فراتر از علائم ذکر شده در بالا می تواند نیاز به عینک را نشان دهد. چشمان همه با گذشت زمان متفاوت رفتار می کند. اگر هریک از علائم فوق را داشتید از مراجعه به چشم پزشک دریغ نکنید.

چه زمان هایی به بینایی 20/20 نیاز دارید

انجمن بینایی سنجی آمریکا توضیح می دهد که بینایی 20/20 به حدت بینایی طبیعی گفته می شود که به آن وضوح یا وضوح دید نیز گفته می شود که از فاصله 20 فوت اندازه گیری می شود. فردی با بینایی 20/20 قادر است چیزهایی را که باید از آن فاصله دیده شود ، به وضوح در 20 فوت ببیند. به عنوان مثال ، دید 20/40 به این معنی است که شما باید 20 فوت از چیزی دور باشید تا بتوانید آنچه را که فردی با دید طبیعی از 40 فوت دور می تواند ببیند ، به وضوح ببینید.

نشانه های نیاز به عینکداشتن بینایی 20/20 همان داشتن دید کامل نیست ، زیرا فاکتورهای دیگری نیز در ایجاد بینایی خوب نقش دارند ، مانند هماهنگی چشم ، درک عمق ، دید محیطی ، دید رنگی و تمرکز. حتی در این صورت ، شرایط خاصی وجود دارد که به بینایی 20/20 نیاز دارند ، مانند مشاغل خاص

مشاغل زیر، شغل هایی هستند که به بینایی 20/20 نیاز دارند

 • خلبان نیروی هوایی
 • کنترل کننده ی ترافیک هوایی
 • خلبان هواپیمایی
 • آتش نشان
 • پیراپزشکی
 • فضانوردان
 • افسران پلیس
 • رانندگان اتوبوس و تاکسی

هر یک از مشاغل فوق الزامات سخت بینایی را به عنوان معیار اضافی ایمنی در کار دارند. بینایی که 20/20 است نمی تواند تضمین کند که افراد شاغل در مشاغل فوق دارای دید کامل هستند ، اما این اطمینان را می دهد که آن ها می توانند اشیا را از فاصله مناسب به وضوح ببینند.

از آنجا که افرادی که در این مشاغل مشغول به کار هستند اغلب زندگی دیگران را در دست دارند ، جای تعجب نیست که دید کاملاً تیز یک الزام است.

عینک های تجویزی چگونه کار می کنند

نشانه های نیاز به عینکعینک ها با متمرکز کردن پرتوهای نوری کار می کنند کاری که افراد با چشم ضعیف قادر نیستند به تنهایی آن ها را به درستی متمرکز کنند. به طور معمول ، چشمان شما قادر به جمع آوری نور از طریق مردمک ها و خم شدن صحیح آن ها بر روی شبکیه چشم شما است. هنگامی که پرتوهای نور به درستی تمرکز می کنند ، شما دید واضحی دارید.

در افرادی که با مشکلات انکساری بینایی متولد شده اند یا دچار آن می شوند ، قرنیه و عدسی چشم دیگر به روش صحیح خم نمی شوند.

به عنوان مثال افرادی که نزدیک بین هستند ، چشمانی دارند که نور را جلوی شبکیه متمرکز می کنند ، در حالی که افراد دور بین چشم هایی دارند که نور را در پشت شبکیه متمرکز می کنند. عینک می تواند با خم شدن نور قبل از رسیدن آن به چشم شما ، به افراد مبتلا به انواع مشکلات بینایی انکساری کمک کند. سپس چشم شما پرتوهای نور را بیشتر خم می کند و نور به درستی بر روی شبکیه چشم شما متمرکز می شود.

عینک طبی به افرادی که درجات مختلفی از مشکلات انکساری را دارند امکان دید صحیح را می دهد.

انواع مختلف عینک های طبی

انواع مختلفی از عینک ها و لنزها برای کمک به افراد در بهبود دید وجود دارد. در حالی که غالباً تفکر قابل توجهی در مورد فریم های عینک وجود دارد ولی باید دانست که ، لنزها نقش بسیار مهمی در اثربخشی عینک شما دارند.

لنزهای محبوب و کاربردهای مناسب آن ها عبارتند از:

لنزهای آسپریک این لنزها با سطح جلوی پیچیده ای که به تدریج از مرکز لنز به سمت لبه منحنی می شوند ، تصحیحاتی برای اعوجاج های کوچک دید ایجاد می کنند.

لنزهای دو کانونی این لنزها با داشتن نیمه بالایی که برای دید از راه دور و نیمه پایینی برای دید نزدیک طراحی شده اند ، می توانند نزدیک بینی و دور بینی را در همان لنز تنظیم کنند. افرادی که با افزایش سن بینایی نزدیک آن ها کاهش می یابد ، اغلب به صورت دو کانونی تجویز می شوند.

لنزهای سه کانونی. سه کانونی شامل کمک بینش و دور بینی است که توسط دو کانونی ارائه می شود و همچنین بخشی از لنز برای کمک به مردم در دیدن اشیایی است که فقط دو فوت فاصله دارند.

لنزهای پیشرونده. لنزهای پیش رونده محدوده فوکوس را طوری فراهم می کنند که لنزهای دو کانونی و سه کانونی بدون داشتن خطوطی که بخش های متمایز را از هم جدا می کنند ، انجام می دهند که باعث جذابیت بیشتر آن ها برای افرادی می شود که به جنبه های زیبایی لنزهایشان توجه دارند.

لنزهای با شاخص بالا. این لنزها با پلاستیک پیشرفته ساخته شده اند. آن ها به افرادی که به نسخه های قوی تر نیاز دارند تجویز می شوند. افرادی که می خواهند از عینک های سبک و راحت تری نسبت به لنزهای شیشه ای ضخیم استفاده کنند، آن ها را می پسندند.

لنزهای فتوکرومیک. این لنزها برای تنظیم خودکار حساسیت به نور خورشید طراحی شده اند و می توانند روی هر نسخه ، طرح لنز یا ماده ای استفاده شوند. آن ها برای افراد در هر سنی مناسب هستند.

بیشتر بخوانید:

لنز انتقالی چیست | چه موقع باید از لنزهای انتقالی استفاده کرد

لنزهای پلاریزه. لنزهای پلاریزه می توانند با تأمین محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش ، به هر کسی که عینک تجویز شده یا نداشته باشد ، کمک کنند تا بینایی چشم را سالم حفظ کنند. افرادی که حساسیت خاصی به نور دارند ، کسانی که به تازگی عمل جراحی آب مروارید را انجام داده اند و در معرض نور شدید خورشید ، حتی در داخل منزل هستند ، می توانند از لنزهای قطبی استفاده کنند.

لنزهای پلی کربنات. یک گزینه عالی برای افراد فعال و کودکانی که به دنبال لنزهای مقاوم در برابر ضربه هستند ، لنزهای پلی کربنات از دوام بالایی برخوردار هستند و دارای فیلترهای UV داخلی هستند.

شناختن نشانه های نیاز به عینک

درک نیازهای شخصی شما برای عینک و چگونگی کمک انواع مختلف لنزها برای یافتن جفت مناسب ضروری است. دریافت یک معاینه چشم جامع از یک متخصص مراقبت از چشم ، مکانی عالی برای شروع برای کمک به شما در تشخیص نیاز به عینک است .

انواع مشکلات چشمی که از نشانه های نیاز به عینک است

موسسه ملی چشم (NEI) اظهار داشت که متداول ترین نوع مشکلات بینایی ، عیوب انکساری است. این اصطلاح شامل موارد زیر است:

 • نزدیک بینی
 • دور بینی
 • آستیگماتیسم
 • پیرچشمی

انکسار هنگامی است که قرنیه و لنز چشم نور ورودی را خم می کنند به طوری که در شبکیه چشم قرار دارد که در پشت چشم است. این اجازه می دهد تا شما را ببینید. خطای انکسار هنگامی رخ می دهد که نور نمی تواند به شبکیه متمرکز شود ، به دلیل شکل چشم. این اتفاق می تواند به دلیل افزایش سن یا تغییر شکل چشم یا قرنیه رخ دهد.

سایر مشکلات بینایی شامل مواردی مانند تخریب ماکولای وابسته به سن ، گلوکوم و آب مروارید است. این ها را نمی توان با عینک درمان کرد.

نزدیک بینی از نشانه های نیاز به عینک است

نزدیک بینی ، که میوپیا نیز نامیده می شود ، زمانی است که فرد می تواند اشیا مجاور را به وضوح ببیند ، اما وقتی اشیا دور هستند ، تار می شوند.

اگر کره چشم بیش از حد طولانی باشد ، یا اگر قرنیه بیش از حد خمیده باشد ، این وضعیت ایجاد می شود. انجمن بینایی سنجی آمریکا تخمین می زند که کوته بینی تقریباً 30 درصد از جمعیت ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد.

دور بینی از نشانه های نیاز به عینک است

با دوربینی یا هیپروپیا ، اجسامی که دور هستند عمدتا واضح هستند ، در حالی که اجسام نزدیک تار هستند. این اتفاق زمانی می افتد که کره چشم خیلی کوتاه باشد ، یا قرنیه به طور غیر طبیعی شکل گرفته باشد. طبق NEI ، دور بینی تقریبا 5 تا 10 درصد از جمعیت ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد.

آستیگماتیسم از نشانه های نیاز به عینک است

در آستیگماتیسم ، نور به طور مساوی بر روی شبکیه توزیع نمی شود ، بنابراین تصاویر می توانند تار یا کشیده به نظر برسند. با این حال ، همه مبتلایان به آستیگماتیسم بینایی تحریف شده ندارند.

این شرایط در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد. در حالی که اکثر افراد نوعی آستیگماتیسم خفیف دارند ، کسانی که آستیگماتیسم قابل توجه تری دارند ممکن است برای اصلاح آن به عینک نیاز داشته باشند.

پیرچشمی از نشانه های نیاز به عینک است

پیرچشمی شکل غیر عادی چشم است. طبق NEI ، پیرچشمی تقریباً در همه افراد تأثیر می گذارد. این یک علامت معمولی از پیری است. طبق پزشکی پن ، افراد معمولاً از 38 تا 42 سالگی علائم پیرچشمی را نشان می دهند.

با افزایش سن ، چشم مانند گذشته انعطاف پذیر نیست. هنگامی که قادر به انعطاف پذیری مانند قبل نیست ، تمرکز روی اشیا مجاور دچار اختلال می شود. به همین دلیل بسیاری از افراد با افزایش سن به دو کانونی یا عینک مطالعه نیاز دارند.

منابع : healthlinenvisioncenters

آستیگماتیسمبیناییبینایی 20/20پیر-چشمیتاری دیددور بینعینکعینک طبیمشکلات بینایینزدیک بین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×