نحوه تمیز کردن شیلد محافظ صورت | چگونه شیلد را ضدعفونی کنیم

نحوه تمیز کردن شیلد محافظ صورت | چگونه شیلد را ضدعفونی کنیم

پس از برداشتن شیلد هنگام مراقبت مستقیم از بیمار و به طور منظم هنگام کار در یک بخش مراقبت غیر بیمار (یعنی مطب) باید شیلد محافظ صورت خود را تمیز کنید. برای تمیز کردن شیلد محافظ صورت در صورت خیس شدن آن ، شیلد را با صابون و آب تمیز کرده و ضد عفونی کنید.

نحوه در آوردن یا برداشتن شیلد محافظ صورت

قبل از اینکه بخواهید شیلد محافظ چشم و صورت را پاک کنید ابتدا باید بدانید که چگونه باید آن را از صورت خود بردارید.

گزارش های متعددی در مورد شکستن شیلد های محافظ صورت وجود دارد. این اتفاق در هنگام تلاش برای خارج کردن آن با فشار دادن به سمت بالا در قسمت پایین شیلد رخ می دهد.

برای برداشتن شیلد محافظ صورت بدون آسیب رساندن به آن ، دستگیره ای را که روی قسمت پشت سر شما قرار دارد ، شل کنید و با حرکت مستقیم به سمت بالا از قسمت بالای گوش (نه سپر شفاف) محافظ صورت را بلند کنید.

تمیز کردن شیلد محافظ صورتروال تمیز کردن لنزهای ایمنی

 • برای ضد عفونی لنز با قابلیت استفاده مجدد، یک سطح افقی تمیز بدست آورید.
 • دقت کنید که در آوردن و برداشتن تمام تجهیزات PPE باید در یک مکان تمیز و ضد عفونی شده انجام شود. برای تمیز کردن شیلد محافظ صورت از یک دستمال مرطوب استفاده کنید. طلق های شیشه ای یا پلاستیکی باید طوری تمیز شوند که خراشیده نشوند.
 • ابتدا بهداشت دست خود را رعایت کنید . از مواد ضدعفونی دست یا آب و صابون برای شستن دست خود استفاده کنید.
 • بعد از پوشیدن دستکش ، ابتدا داخل لنز را با دقت پاک کنید و به دنبال آن قسمت بیرونی لنز با استفاده از پاک کننده / ضد عفونی کننده مورد تایید اداره بهداشت تمیز کنید.
 • هنگام پاک کردن و تمیز کردن شیلد دقت کنید که شیلد سالم باشد در صورت خراب بودن سریعا آن را دور بیاندازید.
 • آن را با قرار دادن در معرض هوای آزاد کاملا خشک کنید.
 • سطحی که شیلد را روی آن گذاشته بودید با مواد تمیز کننده / ضد عفونی کننده تمیز کنید
 • دستکش خود را درآورید و بهداشت دست خود را انجام دهید
 • آن را در پاکت مخصوص به خود بگذارید و نام خود را روی پاکت بنویسید
 • دوباره بهداشت دست خود را انجام دهید.
 • توجه کنید که شیلدهای چندبار مصرف باید دوباره توسط خود شخص مصرف شوند و فرد دیگر اجازه استفاده از آن ها را ندارد.

نکات ضروری هنگام ضدعفونی و تمیز کردن شیلد محافظ صورت

برای جلوگیری از ایجاد خراش سطحی ، شیلد محافظ صورت را در آب گرم غوطه ور کنید تا مواد و ذرات چسبیده به آن از آن جدا شود. اضافه کردن یک مقدار مایع ظرفشویی خفیف به داخل آب ،  تنش سطح را کاهش می دهد و به آب صابون اجازه می دهد تا به طور مساوی در تمام سطح پراکنده شود. برای تمیز کردن سپر از پارچه یا اسفنج نرم استفاده می شود. شیلد را در آب تمیز بشویید و با یک حوله پنبه ای نرم یا یک پارچه میکرو فیبر خشک کنید. به یاد داشته باشید که صابون و آب میکروب های موجود در دستان ما را از بین می برد ، بنابراین در شیلد شما نیز کار خواهد کرد.

برخی از پزشکان نیز مایل به استفاده از یک ماده ضد عفونی کننده سطحی یا اسپری هستند ، اما این محصولات می توانند باقیمانده قابل مشاهده ای را سطوح بوجود آورند ، که پس از آن باید حذف شوند. جهت اطمینان از ضد عفونی کامل ، دستورالعمل های خاص محصول را جهت استفاده دقیق دنبال کنید. در حالی که پاک کردن سریع ممکن است کارآمد به نظر برسد ، اما باید زمان کافی برای این کار صرف شود. زمان تمیز کردن بصورت مرطوب می تواند از سی ثانیه تا چهار دقیقه باشد. پاک کردن با استفاده از الکل 70% نیز می تواند سطوح پلاستیکی را پاک نگه دارد .

آسیب رساندن به شیلد هنگام پاک کردن آن

برای پاک کردن شیلد محافظ صورت از استفاده از پاک کننده های خانگی که حاوی آمونیاک یا محصولاتی هستند که برای تمیز کردن سطوح شیشه استفاده می شود ، خودداری کنید. پاک کننده هایی از این دست می توانند به سطح پلاستیک آسیب برسانند که در نتیجه سطح ابری دائمی ایجاد می شود. پاک کننده های تجاری که حاوی هر نوع گریت هستند نیز منع مصرف دارند از جمله خمیردندان. از استفاده از حوله های کاغذی که می تواند خراش میکروسکوپی ایجاد کند ، خودداری کنید.

اگر نگران هستید که یک پاک کننده یا ضد عفونی کننده خاص ممکن است به سپر صورت شما آسیب برساند ، انجام آزمایش سازگاری آسان است. مقدار کمی از محصول را روی قسمت از شیلد مانند لبه آن بمالید، مطمئن شوید که منطقه ای که آزمایش را انجام می دهید خارج از دید شما است.

نحوه تمیز کردن عینک های ایمنی

علاوه بر شیلد های صورت ، بسیاری از پزشکان عینک محافظ یا عینک ایمنی را به بیماران پیشنهاد می کنند. به احتمال زیاد این عمل متداول تر خواهد شد. تمیز کردن محافظ چشم بیمار می تواند به همان روش تمیز کردن محافظ شیلد انجام شود. پس از خشک شدن عینک ، آن را  در کیسه های زیپی قرار دهید.

در آینده باید چه بکنیم

براساس OSHA ، کارکنان بهداشت و درمان بالینی دندانپزشکی در معرض خطر بسیار بالای COVID-19 قرار دارند. دستورالعمل های فعلی شامل به حداقل رساندن استفاده از دست ساز های دندانپزشکی ، سرنگ های آب هوا ، و اسکنر های دندانی اولتراسونیک و سایر روش های تولید آئروسل است. OSHA استفاده از سیستم های مکش HVAC به قطر 8 میلی متر را برای کمک به گرفتن اسپلاتر و کنترل آئروسل ها توصیه می کند. علاوه بر ماسک استفاده از شیلد محافظت صورت برای تمام فرایندهایی که افراد مشکوک یا تأیید شده دارنده COVID-19 تحت درمان قرار می گیرند توسط پزشک توصیه می شود. علاوه بر این ، OSHA انجام هر چه بیشتر کار به دور از مناطق مراقبت از بیمار ، مانند تمیز کردن شیلد صورت را توصیه می کند.

پیدا کردن محصولی که به خوبی کار کند دشوار شده است . تولیدکنندگان بطور شبانه روزی کار می کنند تا میزان تقاضای محافظ صورت را برای کارمندان مراقبت های بهداشتی برآورده سازند. اکنون مهمتر از همیشه انتخاب محصول با قابلیت استفاده مجدد PPE است تا حداکثر عمر و استفاده بهینه از محصولات را به همراه داشته باشد. این امر باعث کاهش زباله های غیرضروری می شود ، ضمن اینکه به ما در محافظت از سلامت خود نیز کمک می کند.

از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید متشکریم. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

منابع : dentistryiqmedcom

ppeتجهیزات حفاظت فردیحفاظت از چشمشیلد ایمنیشیلد محافظ چشمشیلد محافظ صورتشیلد محافظت از صورتلوازم حفاظت فردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×