محافظت از سقوط چیست؟ الفبای آن را بشناسیم

محافظت از سقوط به چند دسته تقسیم می شود

محفاظت از سقوط در حوزه ایمنی شخصی امری بسیار مهم است. استفاده از تجهیزات مهار بدن به شما این امکان را می دهد که با خیال راحت در محل کار ، فعالیت کنید و اطمینان و راحتی لازم را برای تمرکز بر وظیفه ای که در حال انجام آن هستید داشته باشید . با این حال ، این تنها بخشی از سیستم پیشگیری از سقوط افراد (PFAS) است. OSHA استفاده از PFAS ها را برای کارگران ساختمانی که خطر سقوط عمودی حداقل 6 فوت را دارند ، توصیه می کند.

یک PFAS شامل چهار جز است (که معمولاً تحت عنوان الفبای محافظت در برابر سقوط شناخته می شوند) . لنگر ، حمایت کننده بدن ، دستگاه های اتصال و دستگاه های محافظت از سقوط و نجات. در این مقاله آنچه شما باید در مورد آن ها بدانید آورده شده است.

محافظت از سقوطلنگرگاه ها در سیستم محافظت از سقوط

لنگرها ، نقاط اتصال هستند. آن ها همچنین برای پشتیبانی از بارها و محافظت از سقوط استفاده می شوند. نوع لنگرهای مورد استفاده به نوع صنعت و نصب ، نیازهای شغلی و ساختار های موجود بستگی دارد. دستگاه لنگر به دو شکل وجود دارد:

 • دستگاه های محافظت از سقوط نصب سریع و بالبداهه: این دستگاه ها باید حداقل 5000 پوند داشته باشند. از آن ها به ازای هر کارمند استفاده می شود.
 • راه حل های مجاز و مهندسی شده: این دستگاه ها باید ضریب ایمنی 2 داشته باشند (دارای دو برابر بار اعمال شده).

لنگرگاه ، همانطور که توسط OSHA تعریف شده است ، یک نقطه اتصال ایمن برای خطوط نجات ، بند و یا وسایل کاهش سرعت است. ANSI Z359 لنگرگاه را به عنوان یک م موبفه ثابت ساختاری مانند ستون یا کف تعریف می کند که می تواند نیروهای اعمال شده در هنگام سقوط از ارتفاع را پشتیبانی کند و اصطلاح “اتصال لنگر” را به عنوان بخشی از اتصال دستگاه اتصال معرفی می کند. لنگرگاه ممکن است یک تیر ، بند متقاطع ، پیچ D ، لنگر قلاب ، سه پایه یا سایر دستگاه های ایمن یا داربست ایمن باشد که به عنوان یک نقطه اتصال برای خطوط نجات ، به عنوان تسمه یا دستگاه های کاهش سرعت عمل می کند.

لنگرگاه ها و اتصالات لنگرگاه باید مستقل باشند و توانایی پشتیبانی 5000 پوند را برای هر کارمند متصل داشته باشند. همچنین آن ها باید تحت نظارت یک فرد واجد شرایط به عنوان بخشی از یک سیستم کامل جلوگیری از سقوط که ضریب ایمنی حداقل دو را حفظ می کند ، طراحی ، نصب و استفاده شوند. آن ها همچنین باید به قدری بلند باشند که کارگر در صورت سقوط با سطح پایین تماس نداشته باشد.

دستگاه محافظت از سقوط از نوع حمایت کننده بدن

این مولفه شامل مهار کامل بدنه است. مهاربندها یک عامل ایمنی را فراهم می کنند که قادر به توزیع بار در کل بدن هستند و رگ های خونی را منقبض نمی کنند . قفسه سینه ، شانه ها ، ران ها و لگن به طور مساوی بار را می گیرند. یک تکیه گاه بدن یا حمایت کننده بدن همچنین شامل یک نقطه اتصال است که اغلب به آن D-Ring پشتی گفته می شود ، این قسمت به دستگاه اتصال متصل می شود.

محافظت از سقوطساپورت بدن یا حمایت کننده بدن ، اجزایی است که روی تنه یا اطراف آن قرار می گیرد. کمربندهای بدن و مهاربندی های تمام بدن دو تکیه گاه رایج بدن هستند.

 • کمربند بدن کمربندی است که دور کمر می چرخد ​​و برای موقعیت کارگران و جلوگیری از سقوط استفاده می شود. کمربند بدن ممکن است با حلقه های D در باسن و / یا وسط پشت وجود داشته باشد. برای دستگیری شخصی در هنگام سقوط ، هرگز نباید از کمربند بدن استفاده شود.
 • مهار کامل بدن. مهار بند کامل بدن وسیله ای برای پشتیبانی از بدن است که نیروهای ایستادن را از طریق شانه ها ، ران ها و لگن توزیع می کند. مهاربندهای تمام بدنه دارای وسیله ای برای جلوگیری از سقوط به پشت سر دارند که ممکن است دارای حلقه های D برای استفاده در موقعیت کارگر ، جلوگیری از سقوط ، یا بالا رفتن از نردبان باشند.
  • تنها نوع مهاربند بدن قابل قبول در هنگام سقوط ، مهار تمام بدنه است.
  • مهاربندی های کامل بدن باید براساس کار انجام شده و محیط کار انتخاب شوند.
 • حلقه های جلو D روی مهاربندی های تمام بدنه فقط برای سقوط از نردبان ، موقعیت های کاری ، مهار یا نجات استفاده می شوند. حلقه های جانبی D فقط برای موقعیت یابی هستند.

ابزار اتصال در تجهیزات حفاظت از سقوط

هدف اصلی یک دستگاه اتصال ، متصل کردن پایه بدنه به نقطه لنگر است. این مولفه شامل خطوط نجات خود جمع شونده (SRL) و تسمه های کمربند جاذب است. اگر کارگری از ارتفاع مشخصی سقوط کند ، مکانیزم ترمز سیم نجات خود جمع شونده فاصله سقوط را درگیر کرده و آن را کاهش می دهد و به محافظت از سقوط کمک می کند.

محافظت از سقوطسیستم فرعی اتصال، لینک مهمی است که باعث می شود مهاربند به رابط لنگرگاه متصل شود. اتصال دهنده می تواند یک تسمه جذب کننده انرژی ، محدود کننده سقوط ، تسمه عقب کشنده خودکار ، طناب  سیستم بازیابی باشد. وسایل اتصال، بسته به اینکه آیا کارگر برای محافظت شخصی در هنگام سقوط می خواهد از آن استفاده کند یا برای حرکت می خواهد از آن استفاده کند ، متفاوت است.

 • وسایل اتصال برای جلوگیری از سقوط. وسیله اتصال برای توقف سقوط شخصی ، معمولاً بند مجهز به عنصر جذب کننده انرژی است تا در صورت سقوط ، انرژی منتقل شده به بدن کاربر را کاهش دهد. خطوط نجات خود جمع شونده یا محدود کننده های سقوط فاصله سقوط آزاد و همچنین بارهای انرژی ناشی از سقوط را کاهش می دهند.
 • ابزار اتصال برای موقعیت یابی و محدودیت حرکت. وسیله اتصال برای موقعیت و محدودیت حرکت اغلب یک بند ساده است که از طناب ساخته شده است. اینها همچنین ممکن است از زنجیر ساخته شده باشند. تمام دستگاه های موقعیت یابی برای کاهش احتمال سقوط آزاد تا فاصله کمتر از دو فوت در نظر گرفته شده اند. بندهای مهاربندی برای جلوگیری از رسیدن کاربر به منطقه خطر سقوط در طول مشخص ساخته شده اند.

هنگام انتخاب ابزار اتصال موارد زیر را در نظر بگیرید

کاربرد و شرایط محیطی – این مولفه شامل وجود رطوبت ، کثیفی ، چربی ، روغن ، اسیدها ، خطرات و انسداد و دمای محیط است.

فاصله احتمالی سقوط – فاصله سقوط بالقوه شما معمولاً بیشتر از حد پیش بینی شده است. مهم است که طول دستگاه اتصال خود را همراه با طول کشیدگی هنگام کاهش سرعت ، ارتفاع کارگر و ضریب ایمنی اضافه شده در نظر بگیرید.

سازگاری مولفه های سیستم – طراحی تست PFAS به عنوان یک سیستم کامل بسیار مهم است زیرا ممکن است اجزای سازنده های مختلف با یکدیگر سازگار نباشند. اجزای ناسازگار یا غیرقابل تعویض به راحتی می توانند باعث ایجاد مشکل شوند.

کیفیت و مقررات استفاده از محصول -هرچه کیفیت محصولات PFAS یا محافظت از سقوط بهتر باشد ، کارگر ایمن تر است. بعلاوه ، اگرچه مقررات OSHA توسط یک آژانس فدرال اجرا می شود ، اما استانداردهای ANSI و تجهیزات حفاظت فردی پیشنهادی و اختیاری هستند. از استانداردهای ANSI در کنار مقررات OSHA به عنوان بخشی از نشانگر عملکرد اعلام شده استفاده کنید. استانداردهای ANSI برای نجات جان انسان ها و جلوگیری از صدمه به کارگران نوشته شده است و نباید به آن ها بی اهمیت بود.

محافظت از سقوط به وسیله دستگاه فرود و نجات

در سیستم های حفاظت از سقوط ، بسیاری از کارشناسان فقط در مورد نکات فوق الذکر صحبت می کنند. با این حال ، ویژگی دیگری نیز وجود دارد که به اندازه بقیه مهم است: سقوط و نجات کارگری که افتاده است. بسیاری از مردم فکر می کنند که بهترین گزینه در اینجا تماس با آتشنشانی است و اینکه اجازه دهیم تا این کار را متخصصان انجام دهند. با این حال ، مهارت کافی در استفاده از ابزارها و آموزش های لازم برای نجات یک کارگر یا خود آن ها ، برای کارگران لازم است. ابزار و آموزش برای فرود ایمن آخرین ، اما مهمترین مرحله محفاظت از سقوط است.

منابع : safetygearprorigidlifelines

تجهیزات حفاظت فردیتجهیزات محافظت در برابر سقوطجلوگیری از سقوطسقوطسقوط از ارتفاع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×