لباس ایمنی موتورسواری از چه اجزایی تشکیل شده است

لباس ایمنی موتورسواری از چه اجزایی تشکیل شده است

اگر شما تازه وارد دنیای موتورسواری شده اید ، چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. شاید شما یک موتورسوار جدید نباشید ، اما در هر صورت برای شما هم نکات فراوانی وجود دارد که می بایستی یاد بگیرید. انتخاب لباس ایمنی موتورسواری  می تواند بسیار مفید باشد. تجهیزات ایمنی و لوازم ایمنی موتورسواری  در مقابل سرمازدگی و گرما و آسیب دیدگی از جان موتورسوار محافظت می کند.اما ما در اینجا می خواهیم اطلاعات بعضا اشتباه قبلی شما را اصلاح کنیم و اطلاعات عمومی جدیدی راجع به لباس ایمنی موتورسواری  در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید آگاهانه انتخاب کنید.

پوشش خوب در شرایط مختلف باعث راحتی شما می شود. وقتی راحت هستید بهتر می توانید موتورسواری کنید. پوششی که ناراحت کننده و نامناسب باشد در بهترین حالت باعث حواس پرتی می شود و چیزی که موتورسوار به آن نیاز دارد حواس جمع بودن در همه زمانها و همه حالات است. بنابراین حواس پرتی جان موتورسوار را با مخاطره مواجه می کند.

لباس ایمنی موتورسواریپوشش خوب موتورسیکلت به شما در برابر آفتاب ، باران ، باد ، سر و صدا و آوار و … کمک می کند. این پوشش صرفا برای محافظت در برابر سقوط طراحی نشده است. بلکه این لباس ایمنی موتر سواری پوست دوم شماست و از شما در برابر آفتاب سوختگی ، ناشنوایی در برابر باد و هر چیزی که در هوا پرواز می کند محافظت می کند.

یادتان هست که در دوران کودکی وقتی با سرعت می دویدید و به یکباره به زمین می خوردید چه اتفاقی می افتاد؟ زانوها و کف دستها و شلوار جین پاره شده را به یاد دارید؟ به این فکر کنید که در آن زمان با چه سرعتی می رفتید و به یاد داشته باشید که حتی سفرهای کوتاه با موتور سیکلت نیز چندین مرتبه از دویدن آن موقع شما، سریع تر است. محافظت از سر و بدن موتورسوار در هنگام تصادف و زمین افتادن بزرگترین مزیت لباسهای ایمنی موتورسواری است .موتورسوارانی که تصادف کرده اند و این نوع لباس ها را بر تن داشتد و نجات یافته اند این موضوع را به شما خواهند گفت. بدن انسان به نحوی است که وقتی با توقف ناگهانی سرعت مواجه می شود ، عملکرد خوبی ندارد به این دلیل این نوع لباس ها بسیار مفید واقع می شوند.

وقتی که موتور با سرعت بالایی در حرکت است و به یکباره به زمین می خورد  سطح جاده مانند یک سنباده واقعاً بزرگ عمل میکند و پوست نقاط مختلف بدن موتورسوار با آسیب جدی مواجه می شود. لباس ایمنی موتورسواری مانند پوشش خوبی برای مقاومت در برابر سایش طراحی شده است. این لباس ضد ضربه است و در مفاصل موتورسوار مانند زره پوش است.

کلاه کاسکت در لباس ایمنی موتورسواری

لباس ایمنی موتورسوارییکی دیگر از اجزای لباس ایمنی موتورسواری کلاه است. این نوع کلاه ایمنی، وظیفه حفاظت از سر را بر عهده دارد. طبق مطالعه منتشر شده توسط Dietmar Otte ، 45 درصد از کل تأثیرات کلاه ایمنی موتورسیکلت ها در اطراف صورت و چانه رخ می دهد که توسط کلاه ایمنی های صورت باز یا نوع سه چهارم محافظت نمی شوند. اگر صورت شما با سرعت به پیاده رو برخورد کرد ، می بایستی کلاه ایمنی تمام رخ به سر داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید. آنها همچنین باد و اجسام ریز موجود در هوا را از چشمان شما دور می کنند همچنین از صورت شما در مقابل آفتاب محافظت می کنند. کلاه ایمنی مدولار محبوبیت بیشتری پیدا کرده است ، زیرا مانند کلاه ایمنی سه چهارم، راحت است ولی با این وجود از چهره به صورت کامل محافظت می کند.

طبق گفته سازندگان ، کلاه ایمنی عمر پنج ساله دارد. پس از آن ، چسب ها و موادی که ضربه را جذب می کنند ، کم کم از بین می روند و بر عملکرد کلاه ایمنی در هنگام تصادف و … تأثیر می گذارند.

کلاه ایمنی به گونه ای طراحی شده است که در هنگام تصادف خود را از بین ببرد چرا که در غیر این صورت انرژی به سر شما منتقل می شود. گاهی اوقات یک کلاه ایمنی می تواند بدون علائم آسیب دیدگی خارجی دچار خرابی شود اما همچنان اثرات غیبی را حفظ می کند. هرگز کلاه ایمنی دست دوم خریداری نکنید. اجازه ندهید که بچه هایتان هنگام پوشیدن کلاه ایمنی جدید خود را به دیوارها بکشند ، اما اگر کلاه ایمنی در فاصله ای خالی از زمین روی زمین افتاد زیاد نگران نباشید.

کلاه ایمنی را مناسب با نوع سواری که قصد انجام دادن آن را دارید انتخاب کنید. کلاه ایمنی خیابانی و کلاه ایمنی خاکی به صورت هدفمند ساخته شده اند و از شما در محافظت بهتر و راحتی شما در محیط خود محافظت می کنند. حداقل استاندارد قانونی برای کلاه ایمنی خیابانی در ایالات متحده امتیاز DOT است. اگر به این نوع کلاه ها دقت کنید خواهید دید که برچسب به صورت برجسته در پشت آنها چسبانده شده است. این فقط یک حداقل استاندارد قانونی است. دو استاندارد داوطلبانه دیگر در ایالات متحده وجود دارد، “ECE 22.05 استاندارد قانونی اتحادیه اروپا است.

بسیاری از تولیدکنندگان، کلاه ایمنی با کیفیت و عالی ارائه می دهند که هزینه بالایی ندارند. کلاه ایمنی گران قیمت دارای کیفیت رنگ بهتر ، گرافیک فانتزی ، تهویه بهتر و آسترهای راحت تر است ، اما لزوما ایمن نیست. شکل و اندازه سر هر فرد منحصر به فرد است. وقت خود را صرف یافتن کلاه ایمنی متناسب با خود کنید. اندازه ها و اشکال بین تولید کنندگان و مدل ها بسیار متفاوت است. از دیگر ملاحظاتی که باید بخاطر بسپارید ، وزن ، سر و صدا و آیرودینامیک است.

دستکش در لباس ایمنی موتورسواری

لباس ایمنی موتورسوارییکی از اجزای لباس ایمنی موتورسواری دستکش است.دستان شما بسیار شکننده است. متأسفانه ، تکامل حکم می کند که آنها اولین چیزی هستند که در هر تصادف لمس می کنند. مغز عقب شما را به گونه ای برنامه ریزی کرده است که با هزینه دست از سر خود محافظت کنید. دستکش ایمنی خوب باید دستان شما را کاملاً بپوشانند. آنها باید از مواد مقاوم در برابر سایش و دوخت های محکم و محافظت شده ساخته شوند. دوخت نامناسب ، ناهموار و چرم نازک نشانه دستکشی است که توانایی حفاظت در مقابل ضربه را ندارد. پس دستکش چرم گزینه مناسبی نیست. اطمینان حاصل کنید که هر دستکشی که انتخاب شده برای کنترل دوچرخه مشکلی برای شما به وجود نمی آورد.

چکمه ها

لباس ایمنی موتورسواری

یکی دیگر از اجزای لباس ایمنی موتورسواری چکمه است. چکمه ایمنی باید از پاها و به خصوص مچ پا در سطوح لغزنده ، ناهموار و غیر قابل پیش بینی محافظت کنند. فقط به همین دلیل ، یک جفت چکمه محکم با کف ضد لغزش ، مقاوم در برابر روغن و پشتیبانی از مچ پا باید حداقل در نظر گرفته شود. برای اینکه بفهمید چه اتفاقی برای پاهای شما می آید، در یک جفت کفش مشخص ، آنها را از انگشت پا و پاشنه بگیرید ، سپس بپیچانید. اگر به نظر نمی رسد که پای شما سالم بماند ، پس احتمالاً اینگونه نخواهد بود و این کفش مناسب نیست چرا که بهترین چکمه های سواری از پیچ خوردگی پا جلوگیری می کند.

کت

لباس ایمنی موتورسوارییکی دیگر از اجزای لباس محافظ موتورسواری کت است. کت های موتور سیکلت از چرم و یا منسوجات ساخته شده اند. مواد نساجی با کیفیت بالا به اندازه چرم در برابر سایش مقاومت می کنند و غالباً شامل غشای مقاوم در برابر آب هستند که می توانند شما را در هوای بد و خشک نگه دارند. کت های پارچه ای اغلب مقرون به صرفه هستند. چرم از دوام بالاتری برخوردار است اما به راحتی در انواع آب و هوا قابل تنظیم نیست.

کتهای مخصوص موتور سیکلت دارای ویژگیهایی هستند که در جاهای دیگر نخواهید یافت.

کت باید کاملاً متناسب باشد اما بازوها را کامل باز بگذارید تا بتوانید به راحتی دست های خود را حرکت دهید. سبک دوچرخه سواری خود را در نظر بگیرید و برش کت را انتخاب کنید. به این فکر کنید که بیشتر در چه نوع آب و هوایی سوار موتور می شوید. کت های ساخته شده از مش ، چرم سوراخ دار یا کت هایی که منافذ زیادی دارند برای هوای گرم مناسب هستند اما این نوع کت ها برای آب و هوای سرد یا مرطوب مناسب نیستند و بالعکس.

برخی از کت ها دارای زیپ در قسمت پایین یا پشت هستند که به آنها امکان اتصال به یک شلوار سواری را می دهد. این مساله مانع از این می شود که کت در اثر تصادف بالا برود. اگر زیپ کت شما با شلوار شما مطابقت ندارد ، خیاط محلی شما می تواند آن را اصلاح کند.

شلوار در لباس ایمنی موتورسواری

لباس ایمنی موتورسوارییکی دیگر از اجزای لباس ایمنی موتورسواری شلوار است. شلوارجین معمولی در یک تصادف موتورسیکلت از بدن شما محافظت نمی کند. مقاومت پنبه در برابر سایش کمتر از یک چهارم چرم یا شلوار سواری نساجی خوب است.به طور کلی ، شلوار سوار پارچه ای از Cordura ساخته شده است ، که نام تجاری یک نوع پارچه نایلونی بسیار مقاوم در برابر سایش است.

مانند کت ها ، شلوارها هم از چرم یا پارچه ساخته شده اند و باید به زره های دارای درجه CE در باسن و زانوها مجهز باشند. آنها باید کاملاً متناسب باشند ، اما در عین حال راحت نیز باشند.

لباس ایمنی موتورسوارینتیجه گیری

لباس ایمنی موتورسواریموتورسواری شما را در معرض خطر شدید قرار می دهد و به تمرکز و توانایی بدنی کامل نیاز دارد. خوشبختانه شما می توانید از لباس ایمنی موتورسواری استفاده کنید که می تواند شما را در هنگام تصادف ایمن نگه دارد. و همچنین در هر شرایط آب و هوایی راحت باشد و خستگی را کاهش دهد. هنگام خرید موتور باید هزینه لباس ایمنی موتورسواری را روی قیمت کلی خرید موتور در نظر بگیرید. قیمت موتوری را که خریداری می کنید کاهش دهید تا زمانی که توانایی خرید کلاه ایمنی ، کت، دستکش ، شلوار و چکمه های لازم برای سوار شدن آن را داشته باشید.

منابع : rideapart

دستکش موتورسواریکت موتورسواریکلاه ایمنیکلاه موتورسواریگاگل موتورسواریلباس ایمنیلباس موتورسواری

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.