عینک کرونا چیست و چه کاربردی دارد؟

عینک کرونا | راهنمای جامع عینک کرونا

متخصصان می گویند که ماسک های صورت به محافظت در برابر شیوع ویروس کرونا کمک می کنند – اما ممکن است بخواهید در مورد محافظت از چشمان خود نیز فکر کنید. استفاده از عینک کرونا، شیلد محافظ صورت یا پوشش دیگری روی چشم نیز می تواند به شما در برابر ابتلا به COVID-19 کمک کند ، اگرچه این یک تضمین مطمئن نیست .

راه های انتشار ویروس کرونا

اعتقاد بر این است که ویروس کرونا ، که باعث بیماری COVID-19 می شود ، از سه طریق در بین مردم گسترش می یابد. طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، ویروس کرونا به روش های زیر گسترش می یابد:

  1. از تماس نزدیک با افرادی که آن را دارند.

2- از قطرات تنفسی فرد آلوده که از طریق عطسه یا سرفه در نزدیکی هوا منتقل می شوند.

  1. از لمس دهان ، بینی یا چشم پس از لمس سطحی که ویروس روی آن است.

CDC می گوید: “عوامل عفونی به دو طریق به چشم وارد می شوند و باعث عفونت چشم می شوند، یکی بصورت مستقیم (به عنوان مثال ، پاشش خون ، قطرات تنفسی ایجاد شده در هنگام سرفه یا عطسه ) یا بصورت غیر مستقیم و از طریق لمس چشم با انگشتان آلوده یا اشیا دیگر.”

اکثر متخصصین می گویند “محافظت از چشم اغلب مورد توجه قرار نمی گیرد و به طور یکسان در سیاست ها گنجانده نمی شود.” “عینک کرونا، شیلد محافظ صورت یا حتی عینک ایمنی ممکن است در جلوگیری از ورود ویروس به بدن از طریق چشم و همچنین تلقیح از طریق دست مهم باشد.”

نتایج حاصل از این مطالعه ، که از سازمان بهداشت جهانی بودجه دریافت کرده است ، نشان می دهد استفاده از محافظت از چشم ، استفاده از ماسک صورت و فاصله گرفتن از دیگران می تواند به کاهش خطر ابتلا به COVID-19 یا عفونت های مشابه کمک کند.

با همه این ها نتایج نشان می دهد که هیچ نوع “محافظتی ، حتی اگر به درستی بکار برده شود ، با محافظت کامل در برابر عفونت همراه نیست”.

محققان می گویند برای دستیابی به یافته های خود ، از 25 مارس تا 3 مه از یک پایگاه داده استفاده کردند تا مطالعات ویروس های کرونا را بررسی کنند. داده هایی که مربوط به محافظت از چشم در برابر کرونابود با اطمینان “کم” بودند ، به این معنی که “اثر واقعی با برآورد اثر تفاوت اساسی داشت”.

از جمله عینک های ایمنی که برای مقابله با ویروس کرونا وجود دارد و شرکت توتاص تولید آن را برعهده گرفته است می توان به عینک ایمنی توتاص مدل ATSR اشاره کرد. این عینک دارای ضریب حفاظتی می باشد . جنس لنز از نوع پلی کربنات بوده و کاملا ضد خش و ضد موج و UV400 می باشد و به سبب شفاف بودن لنز آن قابل استفاده در صنعت پزشکی است .

بیشتر بخوانید:

عینک کرونااستفاده از لنزهای تماسی و عینک برای مقابله با کرونا

آکادمی چشم پزشکی آمریکا در ماه مه در یک پست آنلاین نوشت: “لنزهای اصلاح کننده بینایی یا عینک آفتابی می توانند چشم شما را از قطرات تنفسی آلوده محافظت کنند.” “اما به خاطر داشته باشید که آن ها 100٪ امنیت را تأمین نمی کنند. ویروس هنوز می تواند از دو طرف عینک ، انتها و ته عینک شما به چشم شما برسد. “

آکادمی می گوید هر کسی که ممکن است با یک فرد بیمار تماس گرفته باشد ممکن است بخواهد برای محافظت بیشتر از عینک کرونا استفاده کند. برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، مقامات بهداشتی از مردم می خواهند بدون دست شستن از لمس صورت خودداری کنند.

اگرچه این ویروس بیشتر از فردی به فرد دیگر منتقل می شود ، “اما ممکن است فردی با لمس یک سطح یا جسمی که ویروس بر روی آن قرار دارد و سپس با لمس دهان ، بینی یا احتمالاً چشم خود ، به COVID-19 مبتلا شود. همچنین وجود ویروس در هوا که از طریق عطسه یا سرفه فرد آلوده وجود دارد می تواند منجر به بیماری فرد شود . استفاده از عینک های ایمنی ضد گرد و غبار و یا عینک های ضد اسید از جمله سایر عینک های ایمنی هستند که می توانند کمک شایانی به فرد استفاده کننده برای جلوگیری از ورود ویروس به چشم  بکنند.

بیشتر بخوانید:

عینک کروناآیا عینک کرونا از COVID-19 محافظت می کند؟

اگر از شخصی که ممکن است به ویروس آلوده باشد مراقبت می کنید ، حتما استفاده از عینک کرونا را در نظر داشته باشید ، زیرا استفاده از عینک معمولی در حالی که کناره ها ، قسمت های بالایی و پایین قسمت اطراف چشم شما هنوز در معرض خطر آلوده شدن است، ناکافی است.

عینک را به جای استفاده از لنزهای تماسی ترجیح دهید. تعویض عینک را به جای لنزهای تماسی در نظر بگیرید ، زیرا افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند بیشتر از افراد عادی چشم های خود را لمس می کنند. تعویض عینک می تواند با قرار گرفتن در مقابل چشم جلوگیری باعث کاهش مالش چشم شود و می توانند از قطرات تنفسی آلوده محافظت کنند.

ماسکی تهیه کنید که روی بینی شما ثابت می شوند. ماسک هایی که سیم انعطاف پذیر دارند می توانند در اطراف پل بینی شما ثابت شده و هوای گرم بازدم را از دهان شما مسدود کرده و از مه گرفتگی عینک کرونا جلوگیری کنند. البته عینک های ضد بخار نیز وجود دارند که به شما در اینکار کمک می کنند . درصورتی که عینک ضد بخار ندارید می توانید از روش ، قرار دادن یک دستمال در بالای ماسک برای گرفتن رطوبت از نفس شما استفاده کنید .

بیشتر بخوانید:

عینک کرونا را با آب صابون بشویید. پزشکان بهداشتی که از عینک  کرونا یا عینک محافظ استفاده می کنند (مانند جراحان) این کار را برای دهه ها انجام داده اند. این روش یک فیلم نازک برجای می گذارد که کشش سطحی را که از نفس شما جمع می شود کاهش می دهد و دید واضح را حفظ می کند.

با اهمیت دادن به این نکات می توان تا حد زیادی از ورود ویروس کرونا به چشم جلوگیری کنند.

تمرکز زیادی بر روی اهمیت به پوشاندن دهان و بینی برای کاهش شیوع COVID-19 وجود داشته است ، اما افراد باید به یاد داشته باشند که چشم های آن ها همچنین یک نقطه ورود به درون بدن آن ها است و تمام اقدامات عملی را که می توانند باید انجام دهند تا خطر ابتلا به آن ها را کاهش دهد.

در حال حاضر ، آکادمی چشم پزشکی آمریکا توصیه می کند بهداشت لنزهای تماسی را رعایت کرده و از چشم ها و همچنین دست ها و دهان خود محافظت کنید تا شیوع ویروس کرونا را کند کند.

پس از سست شدن دستورالعمل ها ، مردم هنوز هم باید سعی كنند تا شستن دست ها ، جلوگیری از لمس صورت ، ضد عفونی منظم سطوح و جلوگیری از تماس نزدیك با افراد دیگر را ادامه دهند.

اگر در این مدت از لنز استفاده می کنید ، در مورد شستن و ضد عفونی کردن دست ها قبل از دست زدن به لنزهای تماسی ، بیشتر مراقب باشید. اگر فکر می کنید که هنگام استفاده از لنزهای تماسی بیشتر به چشمان خود دست می زنید ، استفاده از عینک را در نظر بگیرید. همچنین حساسیت های بوجود آمده برای چشم در هنگام استفاده از لنزهای تماسی را در نظر بگیرید که در هنگام استفاده از عینک ضد حساسیت مناسب همه آن ها برطرف خواهند شد .

بیشتر بخوانید:

آكادمی چشم پزشكی آمریكا گزارش داده است كه ممكن است ارتباطی با ویروس کرونا و چشم صورتی وجود داشته باشد . اگر کسی در خانواده شما دچار چشم صورتی شده باشد ، ویروس می تواند با لمس مایعات از چشم فرد آلوده یا با لمس اشیایی که ممکن است مایع را حمل کنند ، منتقل شود. حتماً مراقب این نوع علائم باشید.”

عینک کرونا برای تشخیص افراد مبتلا به ویروس کرونا

Rokid یکی از شرکت های تولید کننده عینک کرونا برای تشخیص افراد مبتلا است که فناوری را برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا ایجاد می کند . از نظر اطلاعاتی ارائه داده شده ، عینک های کرونای حرارتی Rokid’s T1 از یک سنسور مادون قرمز استفاده می کنند تا در عرض دو دقیقه از سه متر دمای 200 نفر را تشخیص دهد. این دستگاه ها دارای پردازنده مرکزی Qualcomm ، دوربین 12 مگاپیکسلی هستند و ویژگی های واقعیت افزوده – برای کنترل های صوتی بدون هندزفری – را برای ضبط عکس ها و فیلم های زنده ارائه می دهند.

این شرکت نوپای چینی (با داشتن یک دفتر در سانفرانسیسکو) قصد دارد فروش B2B دستگاه های پوشیدنی خود را در ایالات متحده برای کمک به مشاغل ، بیمارستان ها و اجرای قانون با تشخیص COVID-19 انجام دهد.

Rokid همچنین به عنوان بخشی از بسته های T1 خود ، راهکارهای نرم افزاری اینترنت اشیا و نرم افزاری را برای شناسایی چهره و مدیریت داده ارائه می دهد.

عینک کرونااین شرکت در حال انجام معاملات با بیمارستان های ایالات متحده و شهرداری های محلی برای تحویل بار عینک های تشخیص کرونای هوشمند است ، اما به دلیل توافق نامه های محرمانه نتوانست اسامی را فاش کند.

یکی از فعالیت های تجاری که می تواند از پوشیدنی های تصویربرداری حرارتی استفاده کند شرکت تجارت الکترونیکی Weee مستقر در کالیفرنیا است.

برای مدیریت کسانی که علائم مربوط به COVID-19 را نشان می دهند – می توان موراد زیر را انجام داد :  مانند ارجاع آن ها برای آزمایش – اقدامات پیشگیری مانند ماسک دادن به آن ها یا درخواست کار در خانه .

عینک T1 از طریق USB متصل می شود و می تواند برای قابلیت های اینترنت اشیا تنظیم شود . این محصول می تواند توجه نهادهای نظارتی ایالات متحده را به خود جلب کند ، که به طور فزاینده ای نسبت به نحوه برخورد شرکت های فن آوری چینی با داده های شهروندان آمریکایی محتاط شده اند. Rokid می گوید که مستقیماً از عینک T1 اطلاعات جمع نمی کند. برای مشتریان ، حفظ حریم خصوصی برای آن ها بسیار مهم است. اندازه گیری داده ها به صورت محلی ذخیره می شود.

عینک کروناهدف از تولید این عینک کرونا این بود که به مشاغل و مقامات ابزاری برای تشخیص تصویربرداری حرارتی ارائه دهیم که پوشیدنی ، کم حجم ، متحرک و م موثرتر از گزینه های معمول باشد.

استفاده از وسیله های معمول در محیط های شلوغ و پر جمعیت دارای اشکالاتی است از جمله اینکه  “شما باید آن ها را به پیشانی افراد نزدیک کنید … شما باید واقعاً نزدیك فرد باشید ، پوشیدنی نیستند و باید آن ها را در دست بگیرید و برای استفاده از آن ها فاصله اجتماعی را نمی توانید رعایت کنید.”

برای مشاهده عینک کرونا توتاص بر روی لینک زیر کلیک کنید:

منابع : managedhealthcareexecutivetechcrunchtechcrunch

عینکعینک آزمایشگاهیعینک آفتابیعینک ایمنیعینک ایمنی حفاظ دارعینک ایمنی محافظعینک ضد اسیدعینک ضد بخارعینک ضد حساسیتعینک ضد خشعینک طبیعینک محافظعینک معمولی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.