عینک کامپیوتر کودکان و محافظت از چشم آن ها

عینک کامپیوتر کودکان و محافظت از چشم آن ها

بیشتر کودکان هر کجا که می روند در معرض صفحه های نمایش قرار می گیرند. تلفن های هوشمند ، بازی های ویدیویی ، رایانه ها ، تبلت ها و سایر ابزارهای صفحه لمسی نور آبی منتشر می کنند. با توجه به اینکه فناوری برای آموزش و زندگی روزمره ضروری است ، برخی از والدین ممکن است با مراجعه به پزشک چشم ، از او بخواهند که عینک کامپیوتر کودکان را برای فرزند آن ها تجویز کند.

مطالعات هنوز درمورد ضروری بودن یا نبودن عینک کامپیوتر بی نتیجه هستند. مشکلات چشم در کودکان در سال های اخیر افزایش یافته است و استفاده از صفحه نمایش دیجیتال ممکن است در این امر نقش داشته باشد.

فشارهای دیجیتالی بر چشم

در مجله Science Science Daily ، چشم پزشکان شاهد افزایش تعداد کودکان مبتلا به خستگی چشم دیجیتال هستند که با گذراندن وقت زیاد در مقابل صفحه نمایش ارتباط دارد. خشکی چشم ، تاری دید ، سردرد و خستگی چشم از علائم اصلی خستگی چشم دیجیتالی است.

نزدیک بینی یا میوپیا از سال 1971 تاکنون به 42 درصد از جمعیت جهان افزایش یافته است.

حدود 90 درصد بزرگسالان و نوجوانان در آسیا نزدیک بینی دارند. دانشمندان هنوز علت دقیق این افزایش نزدیک بینی را پیدا نکرده اند ، اما مطالعات نشان می دهد که گذراندن اوقات در خارج از منزل می تواند با پیشرفت نزدیک بینی در کودکان مبارزه کند.

افرادی که بیش از 40 سال دارند ممکن است در مقابل کامپیوتر به سختی کار کنند زیرا برای مدت طولانی توانایی تمرکز روی صفحه نمایش را از دست می دهند. کسانی که زیر 40 سال هستند نیز ممکن است به دلایلی مانند زیر با مشکلات چشمی مواجه باشند:

مسافت . برای کمترین میزان خستگی چشم دیجیتالی ، صفحه رایانه خود را از فاصله 20 تا 26 اینچی از چشم قرار دهید. فاصله کم نسبت به صفحات دیجیتال احتمال خستگی چشم را افزایش می دهد.

لنزهای تماسی. اگرچه استفاده از لنزهای تماسی مشکلات بینایی را تصحیح می کند ، اما بعد از مدتی چشم ها خشک می شوند و این می تواند در خستگی چشم نقش داشته باشد

استراحت های کم پزشکان هنگام مشاهده صفحه نمایش ، قانون 20-20-20 را توصیه می کنند. هر 20 دقیقه ، به مدت 20 ثانیه به چیزی 20 فوت دورتر نگاه کنید. این امر به هنگام خواندن کتاب نیز کمک می کند. بسیاری از افراد هنگام کار با رایانه ، به استراحت چشمان خود فکر نمی کنند.

عینک کامپیوتر کودکان چگونه از چشم کودک محافظت می کند

عینک کامپیوتر کودکان درجه ای از بزرگنمایی را ارائه می دهند و باید متناسب با نیازهای شما باشند. برخی از مارک های خاص اکنون در زمینه لنزها تخصص دارند که با استفاده از همان نسخه در لنز ، مشاهده رایانه شما را آسان تر می کنند ، بنابراین برای دیدن رایانه مجبور نیستید سر خود را بچرخانید یا سر خود را به عقب ببرید.

عینک کامپیوتر کودکان ممکن است حدود 60 درصد صحنه ها و مطالبی که فرد به آن نگاه می کند را نسبت به عینک های مطالعه بزرگتر کنند. پزشک بسته به شرایط فردی وی بزرگنمایی مناسب را برای کودک تجویز می کند.

مطالعات روی کارگران نشان می دهد که عینک های رایانه ای ممکن است بهره وری کارگران را در دوره بزرگسالی بهبود بخشد.

بزرگسالانی که از عینک های دو کانونی یا پیشرونده (سه کانونی) استفاده می کنند می توانند از عینک رایانه ای بهره مند می شوند. اگرچه کودکان به ندرت برای دور بینی به دو کانونی احتیاج دارند ، اما موارد نادری وجود دارد که این نسخه مناسب برای آن ها باشد.

کودکان دور بین (کودکانی که نمی توانند چیزهای نزدیک خود را به درستی ببینند) می توانند از عینک کامپیوتر کودکان بهره مند شوند ، بنابراین مجبور نیستند برای دیدن متن رایانه به چشم خود فشار وارد کنند.

عینک کامپیوتر کودکانویژگی های اضافی در عینک کامپیوتر کودکان ممکن است از کودکانی که شرایط چشمی بدتری دارند بیشتر محافظت کند. این کودکان اگر زمان زیادی را جلوی صفحه بگذرانند ممکن است بینایی آن ها بدتر شود. این ویژگی های اضافی می تواند شامل موارد زیر باشد :

پوشش ضد بازتاب. این پوشش باعث کاهش نور آبی ساطع شده توسط رایانه ها ، تبلت ها ، تلفن ها و سایر صفحات می شود.

لنزهای فتوکرومیک یا انتقالی. این عینک طبی هستند که برای محافظت از چشم ها در زیر نور آفتاب تیره می شوند.

بیشتر بخوانید :

آیا کودکان به محافظت های بیشتری در برابر صفحات نمایش نیاز دارند

تحقیقات نشان می دهد که مشکل نور آبی دقیقاً یک مشکل نیست. نور آبی که از خورشید می آید یا در طول روز تجربه می کنید ، شما را هوشیار نگه می دارد و ترشح هورمون خواب به نام ملاتونین را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید

افزایش قرار گرفتن در معرض نور آبی می تواند کودکان و بزرگسالان را بیشتر بیدار نگه دارد و باعث مشکلات خواب شود. برخی از کودکان ممکن است از مزایای عینک کامپیوتر کودکان استفاده کنند ، بنابراین از پزشک چشم کودک خود بپرسید که آیا او نیاز به عینک کامپیوتر دارد یا خیر؟ اگر کودک شما از قبل یک عینک طبی دارد ، لنزهای فیلتر کننده نور آبی می توانند بیشتر از چشم کودک شما محافظت کنند.

به عنوان یک والدین ، می توانید با اطمینان از اینکه کودک فقط برای مدت زمان مشخصی از دستگاه های الکترونیکی استفاده می کند ، کودک را تشویق به بازی در خارج کنید و همچنین توصیه کنید که از حالت تاریک یا تنظیمات شبانه دستگاه برای جلوگیری از خستگی چشم استفاده کند .

این اقدامات احتیاطی اضافی را انجام دهید:

 • اطمینان حاصل کنید که محل کار فرزند شما به درستی تنظیم شده است.
 • سالانه چشم کودک خود را بررسی کنید.
 • یک برنامه خواب آرام داشته باشید و به آن پایبند باشید.

عینک کامپیوتر کودکان

عینک های رایانه ای با بزرگ نمایی چیزهایی که فاصله آن ها بین 20 تا 26 اینچ است ، از بینایی محافظت می کنند. این فاصله ای است که بیشتر بزرگسالان بین چشم و رایانه خود حفظ می کنند.

پزشک چشم شما هنگام تجویز عینک رایانه برای کودک ، نیازهای او را در نظر می گیرد. اگر کودک شما از قبل از عینک طبی استفاده کرده است می توانید گزینه های دیگری را انتخاب کنید. پوشش ضد انعکاس، نور آبی را مسدود می کند و لنزهای فتوکرومیک در زیر نور آفتاب تیره می شوند تا از دید کودک شما در خارج از خانه بهتر محافظت کنند.

درست است که امروزه کودکان بیشتر از سال های گذشته در معرض فناوری قرار دارند. کودکان اغلب از کامپیوتر برای کارهای مدرسه استفاده می کنند و آن ها به طور منظم تلویزیون تماشا می کنند یا بازی های ویدیویی انجام می دهند.

برای زمانی که فرزندانتان می توانند از وسایل استفاده کنند ، روال خاصی تعیین کرده و آن ها را به بازی در بیرون تشویق کنید.

قرار گرفتن در معرض نور آبی در شب بسیار مضر است زیرا داده ها نشان می دهد که می تواند بر الگوی خواب تأثیر بگذارد. استفاده از وسایل دیجیتال در شب را کاهش دهید ، حتی اگر عینک کامپیوتر را برای کودک خود خریداری کرده اید.

عینک کامپیوتر کودکاننکاتی برای محافظت از چشم کودکان

در اینجا 10 نکته برای محافظت از چشم کودک در برابر خستگی چشم حاصل از کار کردن با کامپیوتر وجود دارد:

 1. یک تایمر دستگاه هوشمند برای یادآوری آن ها تنظیم کنید که بیشتر از زمان مشخص با صفحات دیجیتال کار نکنند.
 2. به طور متناوب کتاب الکترونیکی بخوانید و سعی کنید از کتاب های واقعی استفاده کنید و بچه ها را تشویق کنید که هر چند دقیقه یکبار از پنجره به بالا و بیرون نگاه کنند.
 3. پس از اتمام یک سطح در یک بازی ویدیویی ، به مدت 20 ثانیه از پنجره به بیرون نگاه کنید.
 4. هر چند صفحه یک بار کتاب را با یک گیره کاغذ از قبل علامت گذاری کنید تا به فرزندتان یادآوری کنید که سرش را بالا بگیرد . در یک کتاب الکترونیکی ، از عملکرد “نشانک” برای همان اثر استفاده کنید.
 5. از استفاده از رایانه در خارج یا در مناطق با نور زیاد خودداری کنید ، زیرا درخشش ایجاد شده بر روی صفحه باعث ایجاد فشار به چشم ها می شود.
 6. روشنایی و کنتراست صفحه کامپیوتر خود را طوری تنظیم کنید که برای شما راحت باشد.
 7. هنگام استفاده از کامپیوتر و هنگام مطالعه از وضعیت بدنی مناسب استفاده کنید.
 8. کودک خود را تشویق کنید تا رسانه های دیجیتال را دورتر نگه دارد ، ایده آل 18 تا 24 اینچ است.
 9. حواس پرتی ایجاد کنید که باعث شود کودک شما هر از چند گاهی به بالا نگاه کند.
 10. به آن ها یادآوری کنید هنگام تماشای صفحه چشمک بزنند.

كیوید دیوید اپلی ، سخنگوی بالینی آكادمی چشم پزشكی آمریكا ، گفت: “من ترجیح می دهم به جای تهیه عینك کامپیوتر کودکان به آن ها ، عادت های بهتر را بیاموزم تا کم تر آن ها به استفاده از رسانه های دیجیتال تشویق کنم.” “همانطور که اگر خیلی بدوید و پاهایتان شروع به آسیب دیدن می کند ، متوقف می شوید و صبر می کنید . به همین ترتیب ، اگر خیلی طولانی مطالعه کنید یا فیلم ها را خیلی طولانی تماشا کنید و چشمان شما شروع به اذیت می شود ، باید بایستید.”

منابع : nvisioncenterssciencedaily

حفاظت از چشم کودکانسلامت چشم کودکانعینکعینک برای بچه هاعینک رایانهعینک کامپیوترعینک مطالعهمشکلات بینایینور آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×