عینک کامپیوتر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

عینک کامپیوتر چه ویژگی هایی باید داشته باشد

وقتی برای هر مدت و دوره زمانی با رایانه کار می کنید ، معمولاً تجربه خستگی چشم ، تاری دید ، قرمزی چشم و سایر علائم سندرم بینایی رایانه (CVS) وجود دارد. این امر به این دلیل است که نیازهای چشم برای کار کردن با رایانه و کامپیوتر با موارد مرتبط با بیشتر فعالیت ها که چشم جز اصلی آن است، متفاوت است. برای برطرف کردن این نیازها استفاده از عینک کامپیوتر ضروری است.

اگر کمتر از 40 سال سن داشته باشید ، خستگی چشم یا تاری دید در حین کار با رایانه ممکن است به دلیل ناتوانی چشم شما در تمرکز دقیق روی صفحه نمایش شما باشد یا به دلیل اینکه چشمان شما برای تغییر تمرکز از صفحه کلید به صفحه نمایش و برگشت مجدد برای مدت طولانی مشکل دارد. این مشکلات تمرکز اغلب با CVS همراه است.

اگر شما بیش از 40 سال سن داشته باشید ، دلیل این امر ممکن است به دلیل پیر چشمی باشد – از بین رفتن طبیعی توانایی چشم که مربوط به بالارفتن سن است و عدم توانایی تمرکز دلایل اصلی مشکلات بوجود آمده برای چشم در حین کار با کامپیوتر است. این نیز ممکن است باعث علائم CVS شود.

چه کاری می توانید انجام دهیید؟ برای مبتدیان لازم است، یک آزمایش جامع چشم را برای رد مشکلات بینایی و به روزرسانی نسخه عینک خود انجام دهند. مطالعات نشان می دهد که حتی عدم دقت در تجویز لنز پزشکی شما می تواند به مشکلات بینایی در کار کردن با کامپیوتر کمک کند.

اگر عینک شما به روز است (یا برای اکثر کارها به عینک احتیاج ندارید) و هنوز هم در هنگام کار رایانه احساس ناراحتی در چشم دارید ، به خرید عینک کامپیوتر سفارشی توجه کنید. این شیشه های مخصوص کار به منظور کاهش فشار چشم ساخته شده و راحت ترین منظره ممکن را در رایانه شما ارائه می دهند.

چرا عینک کامپیوتر باید استفاده کنیم؟

عینک کامپیوتر از عینک معمولی یا عینک طبی شما یا عینکی که برای مطالعه استفاده می کنید مجزا است . عینک کامپیوتر به چندین روش برای بهبود بینایی شما در هنگام مشاهده صفحه کامپیوتر کمک می کند .

عینک کامپوتر  یکی از جدیدترین لنزهای طراحی شده برای بهبود دید و راحتی در هنگام استفاده از دستگاه دیجیتال است. لنزهای عینک کار با کامپیوتر حداقل 20٪ از نور آبی را فیلتر می کنند ، اما برخلاف فیلترهای دیگر نور آبی ، بر خلاف عینک های با لنزهای رنگی کاملاً واضح و بی رنگ به نظر می رسند.

مانیتور رایانه معمولاً در فاصله 20 تا 26 اینچ از چشم کاربر قرار می گیرد. این منطقه واسطه بینایی است – این محدوده کوچک تر از فاصله دید رانندگی است ، اما از فاصله لازم برای مطالعه دورتر است.

عینک کامپیوتر

کودکان و نوجوانانی که به عینک احتیاج دارند معمولاً برای آن ها یک لنز بینایی تجویز می شود. این لنزها دید نزدیک ، دید دور و / یا آستیگماتیسم را تصحیح می کنند و شکل لنزهای داخل چشمی بطور خودکار تنظیم می شود تا قدرت بزرگنمایی اضافی مورد نیاز برای دیدن رایانه و دید نزدیک را فراهم کند.

هنگامی که بینایی نزدیک فرد به دلیل داشتن پرسیبوپیا ( پیر چشمی ) بعد از چهل سالگی کمتر می شود ، این از دست دادن طبیعی توانایی تمرکز چشمی بر روی خواندن و دیدن اطلاعات در تلفن هوشمند یا رایانه تأثیر می گذارد. لنزهای پراگرسیو یا تریفوکال ، اگرچه برای کمک به دید میان مدت کمک می کنند ، اما اغلب یک منطقه میانی به اندازه کافی بزرگ برای کار کردن با کامپیوتر ندارند.

عینک کامپیوتر

بدون عینک رایانه ، بسیاری از کاربران رایانه اغلب با تاری دید ، خستگی چشم و سردرد مواجه می شوند – این ها مشخصه های سندرم بینایی رایانه است. از همه بدتر این که ، بسیاری از افراد سعی می کنند فاصله دید خود را از بین ببرند و با خم شدن به جلو ، یا با کج کردن سر خود ، به سمت پایین از بالای عینک یا قسمت پایینی عینک صفحه کامپیوتر را ببینند. هر دو روش می تواند به التهاب گردن ، درد شانه‌ها و کمر درد منجر شود.

اگرچه بعضی اوقات به آنها “عینک خواندن کامپیوتر” گفته می شود ، بهتر است برای تمایز آنها از عینک خواندن سنتی ، با عینک هایی که مخصوص استفاده از کامپیوتر هستند “عینک رایانه” یا “عینک کامپیوتر” گفته شود. به طور کلی ، عینک های رایانه ای حدود 60 درصد از قدرت ذره بینی عینک مطالعه را دارند. اما قدرت بزرگنمایی بستگی به مسافتی دارد که ترجیح می دهید دور از رایانه خود بنشینید. عینک های رایانه ای همچنین باید آستیگماتیسم فرد را به طور دقیق اصلاح کنند ، و اندازه گیری های دقیقی باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که مرکز نوری هر لنز مستقیماً مقابل دید کودکان وجود دارد .

عینک های رایانه ای باید متناسب با نیازهای فردی شما تنظیم شوند. استفاده از عینک مطالعه ضعیف تر و بدون نسخه برای کار با رایانه و دیدن دستگاه‌های دیجیتالی کار درستی نیست. عینک های رایانه ای قدرت بهینه لنز را برای نمایش صفحه رایانه در جایی که شما به آن نیاز دارید را فراهم می کنند تا بتوانید بدون نیاز به تلاش بیش از حد فوکوس ، به یک منظره واضح و گسترده دسترسی پیدا کنید. تحقیقات دانشگاه همچنین نشان می دهد که عینک های رایانه ای سفارشی می توانند به طور چشمگیری بهره وری افرادی که با کامپیوتر کار می کنند را افزایش دهند.

عینک محافظ دیجیتال برای عصر دیجیتال

نزدیک به 70٪ از بزرگسالان آمریکایی به دلیل استفاده طولانی مدت از وسایل الکترونیکی از نوعی فشار چشم دیجیتال رنج می برند. برای مبارزه با این تاثیرها ، باید طیف وسیعی از لنزهای محافظت دیجیتال ارائه شود ، که محافظی را فراهم می کند که باعث کاهش درخشش می شود و نور آبی را از صفحه های دیجیتال و نور مصنوعی فیلتر می کند.

ما در یک دنیای دیجیتالی زندگی می کنیم و استفاده از صفحه نمایش در زندگی روزمره ما عادی شده است. استفاده طولانی مدت از دستگاه های دیجیتالی ، از جمله رایانه ها ، رایانه های لوحی و تلفن های هوشمند ، قرار گرفتن در معرض نور مضر آبی را افزایش می دهد ، که می تواند منجر به فشار چشم ، تاری دید ، سردرد و مشکل در خواب شود. با استراحت چشم در فواصل منظم و عینک محافظ می توان خطرات بوجود آمده برای چشم را کاهش داد.

آیا عینک کامپیوتر به چشم افراد آسیب می زند

نه هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دادن عینک رایانه به چشم شما آسیب برساند یا باعث ایجاد تغییراتی از قبیل نزدیک بینی (نزدیک بینی) ، دور بینی یا آستیگماتیسم شود. همچنین لنزهای رایانه ای که مانع از ورود نور آبی می شوند ، قرار گرفتن در معرض اشعه HEV بالقوه مضر را محدود می کنند و باعث کاهش آسیب تجمعی سلول های شبکیه می شوند.

عینک کامپیوتر

طراحی لنز برای عینک های رایانه ای

بسیاری از طراحی های لنزهای همه منظوره با عینک های رایانه ای به خوبی کار می کنند. از آنجایی که این لنزها به طور خاص برای استفاده از کامپیوتر توصیف شده اند ، آنها برای رانندگی یا کاربرد عمومی مناسب نیستند.

ساده ترین عینک های رایانه ای دارای یک لنز دید با قدرت لنز اصلاح شده است تا راحت ترین منظره را در صفحه کامپیوتر به کاربر نشان دهد. این قدرت لنز میزان کمک می کند با کم ترین فشار به چشم و همچنین کم ترین میزان تمرکز چشم ، صفحه نمایش را به راحتی مشاهده کنید .

عینک های کامپیوتری تک منظوره ، خطر ابتلا به فشار چشم ، تاری دید و وضعیت غیرطبیعی را که می تواند باعث درد گردن و کمر شود ، کاهش می دهد و می توان آن را به راحتی توسط کاربران جوان و پیر کامپیوتر استفاده کرد.

یکی دیگر از طراحی های لنز محبوب برای عینک های رایانه ای ، لنزهای حرفه ای پیشرفته – و لنز چند خطی غیر خطی است که دید نزدیک ، متوسط ​​و حتی تا حدی دور را اصلاح می کند. لنزهای پراگرسیو حرفه ای دارای فضای دید متوسط ​​بیشتری نسبت به لنزهای پراگرسیو منظم هستند. اما این ، مساحت لنز کمتری را برای مشاهده از راه دور باقی می گذارد ، بنابراین این لنزها برای رانندگی یا سایر کارهای مهم بینایی توصیه نمی شوند.

سایر لنزهای مورد استفاده در عینک های رایانه ای شامل لنزهای حرفه ای بیوفوکال و سه فوکوس هستند. این لنزهای چند منظوره دارای مناطق بزرگتر از دید متوسط ​​و نزدیک نسبت به دوتایی معمولی و سه فوکوس هستند و می توان موقعیت مناطق متوسط ​​و نزدیک را با توجه به نیازهای رایانه شما در آن ها تنظیم کرد. پزشک چشم شما می تواند به شما در تصمیم گیری و طراحی یک لنز کمک کند .

پوشش لنزها و رنگدانه های عینک کامپیوتر

برای حداکثر راحتی در مشاهده ، لنزهای عینک کامپیوتر باید دارای پوشش ضد انعکاس باشند. خاصیت ضد انعکاسی (AR) بازتاب های نور را از لنزهای جلویی و پشتی لنزهایی که می تواند باعث ایجاد فشار چشم شود ، خارج می کند.

همچنین ، عینک های رایانه ای با لنزهای رنگی می توانند از چشمان شما در برابر نور زیاد آبی محافظت کنند و به طور خودکار در نور خورشید در فضای بیرون تاریک شوند ( خاصیت فوتوکرومیک ).

پزشک چشم شما ممکن است به شما توصیه کند که برای کاهش درخشش ناشی از روشنایی شدید تقویت کنتراست ، به عینک رایانه خود اضافه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد پوشش ضد انعکاس دهنده و رنگ آمیزی عینک های رایانه ای ، با پزشک خود مشورت کنید.

از کجا می توان عینک رایانه خریداری کرد

از آنجایی که اگر می خواهید مزایای کامل عینک های رایانه ای را به دست آورید ، یک نسخه دقیق عینک ضروری است ، بهتر است این عینک ها را از یک متخصص مراقبت از چشم خریداری کنید. قبل از قرار ملاقات معاینه چشم ، فاصله مورد نظر برای نشستن روی رایانه خود را اندازه گیری کنید. این اندازه گیری را برای امتحان خود انجام دهید تا چشم پزشک بتواند از آن برای تعیین قدرت ایده آل لنز برای عینک های رایانه ای استفاده کند. همچنین ، نکات ارگونومی رایانه را مطالعه کنید تا به شما در تنظیم رایانه خود برای حداکثر راحتی کمک کند.

از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید متشکریم.منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

منابع : allaboutvisionlawrenceeyechicago

عینک رایانهعینک طبینور آبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×