عینک موتورسواری چه اهمیتی در این حرفه دارد

عینک موتورسواری چه اهمیتی در این حرفه دارد

هنگامی که در حال موتوسواری در جاده هستید ، به کلاه ایمنی و تجهیزاتی نیاز دارید که سواری شما را تا حد ممکن لذت بخش کند. وسیله ای که نیاز دارید باید چشم شما را در برابر باد ، گرد و غبار و آفتاب محافظت کند . با استفاده از عینک موتوسواری گاگل موتور سیکلت می توانید از یک سواری راحت تر لذت ببرید.

عینک موتورسواریعینک موتوسواری و گاگل موتورسواری

هنگام سواری موتورسیکلت، عینک موتورسواری به محافظت از چشمان شما کمک می کند. دید خوب نقش بسزایی در موتور سواری ایمن دارد. رانندگی زیر آفتاب باشد ،یا هنگام وزش باد داشتن چیزی که مانع دید شما شود می تواند خطرناک باشد. خوشبختانه ،عینک های موتورسواری دید واضحی به شما ارائه می کنند.

گاگل مخصوص موتور سیکلت می تواند دارای هدبند باشند و کاملاً به دور سر یا کلاه ایمنی بسته شوند. آن ها محافظت جامع تری را ایجاد می کنند و برخی از افراد استفاده از آن ها را راحت تر می دانند. عینک خیلی خوب در جای خود می ماند. بنابراین ، آن ها برای سواری دقیق تر مانند آفرود مناسب هستند. تعداد زیادی از موتور سواران آن ها را حتی در جاده های صاف و باز نیز به عینک ترجیح می دهند.

برخی از افراد به شیک بودن عینک موتورسواری اهمیت می دهند و آن ها را نسبت به گاگل ها ترجیح می دهند. با این حال ، آن ها معمولاً به اندازه گاگل چشم شما را نمی پوشانند. آن ها برای استفاده در موتورسواری های خیابانی و سفرهای دریایی بسیار محبوب هستند.

دلیل نیاز به عینک موتورسواری چیست

هنگام موتورسواری یا دوچرخه سواری همیشه باید از محافظ چشم استفاده کنید. بسته به سلیقه شما ، این محافظ می تواند یک محافظ مخصوص مانند کلاه ایمنی باشد (مگر اینکه در آفتاب شدید سوار شوید) ، عینک باشد یا گاگل باشد. با این حال ، شما به مقداری تجهیزات محافظتی نیاز دارید.

گرد و غبار هایی که ممکن است در جاده وجود داشته باشد اگر شما با سرعت زیاد در حال رانندگی باشید در آن صورت دید شما را مختل می کند زیرا گرد و غبار در چشمان شما فرو می رود ، این امر می تواند خیلی سریع اتفاق بیافتد و خطرناک شود. همین امر می تواند در مورد وزش باد ساده به سمت  صورت شما نیز صادق باشد. بنابراین بهتر است از عینک ضد گرد و غبار استفاده کنید.

بعلاوه ، اگر از عینک محافظ شما از چشمان شما در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت نمی کند در این صورت باید منتظر آسیب های وارده به چشم خود از طریق نور آفتاب باشید. هیچ دلیلی وجود ندارد که سلامتی چشم خود را به خطر بیندازید ، اگر گزینه ساده ای مانند استفاده از عینک موتور سواری را دارید. به زبان ساده ، استفاده از محافظ چشم ایمن تر و راحت تر است. بنابراین ، روی یک عینک خوب موتور سیکلت سرمایه گذاری کنید.

مزایای استفاده از عینک موتورسواری

اگر به لنزهای اصلاحی نیاز دارید ، هنگام موتور سواری باید از لنزهای تماسی یا عینک طبی استفاده کنید. برخی از عینک های موتورسواری به گونه ای طراحی شده اند که روی عینک شما قرار می گیرند. با این حال ، پوشیدن عینک موتورسیکلت بر روی عینک طبی بسیار راحت تر از پوشیدن یک عینک تجویز شده موتور سیکلت است. اگر نیاز دارید که موتورسواری طولانی مدت داشته باشید ، به طور جدی به دنبال یک عینک موتور سیکلت تجویزی باشید.

فریم های عینک موتورسیکلت و تکنولوژی بکار رفته در ساخت لنز

فناوری و ویژگی های مختلف فریم و لنز به موثرتر شدن عینک موتورسواری کمک می کند.در زیر لیستی از انواع آن ها را مشاهده می کنید.

مواد و متریال با دوام بالا: شما باید عینک موتور سیکلت خود را مطابق با کار خود تنظیم کنید. بسیاری از گزینه های موجود در کاتالوگ های عینک موتورسیکلت وجود دارد که دارای قدرت بالایی هستند تا اطمینان حاصل شود که شما همیشه عملکرد موردنیاز خود را می توانید بدست آورید.

پد های ضدضربه: بسیاری از گاگل ها و عینک های موتور سیکلت دارای پد های مخصوص فومی و سیلیکونی هستند. این موارد به جذب شوک و به حداقل رساندن آسیب های ناشی از ضربه کمک می کنند. آن ها پوشیدن محافظ چشم را راحت تر می کنند.

لنزهای پلاریزه: فیلترهای پلاریزه روی لنزهای شما میزان تابش خیره کننده را تا حد زیادی کاهش می دهند. این مزیت باعث آسانتر دیده شدن وسایل نقلیه از طریق شیشه های آن ها می شود. لنزهای پلاریزه می تواند به شما کمک کند تا از رانندگان اطراف خود بیشتر مطلع شوید.

لنزهای انتقالی یا ترنزیشن: بسته به میزان نور ، این لنزها از رنگی به بی رنگ تغییر می کنند. اگر می خواهید روز و شب با همان عینک موتورسواری کنید این لنزها یک گزینه عالی هستند. شما قادر خواهید بود به وضوح در هر محیطی ببینید.

پوشش های لنز: پوشش لنز ، شیشه های عینک را از لک شدن ، تابش خیره کننده ، آب و غیره محافظت می کند. می توانید لنزهای سفارشی با گزینه های مختلف پوشش را سفارش دهید. این پوشش ها به شما کمک می کنند تا با از بین بردن انسداد های شایع ، واضح تر ببینید.

عینک موتورسواریعینک ها و گاگل های موتورسواری چه ویژگی هایی باید داشته باشند

شما مجبور نیستید برای داشتن دید واضح ورزشی را که دوست دارید فدا کنید. استفاده از لنزهای تماسی یا عینک آفتابی روی دوچرخه یا موتور باعث می شود گرد و غبار یا باد به راحتی وارد چشم شما شود و بیشترین استفاده را از وقت خود در جاده نخواهید داشت. اگر مرتباً موتورسواری می کنید ، جای هیچ سوالی نیست ، شما قطعاً باید عینک آفتابی یا عینک طبی مخصوص موتور سیکلت تهیه کنید.

گاگل موتورسواری در مقابل عینک موتورسیکلت

شما باید تصمیم بگیرید که آیا عینک می خواهید یا گاگل نیاز دارید ، و بهترین راه برای تشخیص این امر نوع کلاه ایمنی شماست. یک کلاه ایمنی تمام عیار به طور معمول به عینک نیاز دارد ، زیرا گاگل می تواند بسیار حجیم باشد و به طور مناسب زیر محافظ صورت قرار نگیرد. اگر کلاه ایمنی با صورت باز داشته باشید ، گاگل ها، پوشش بسیار بیشتری برای محافظت از چشمان شما در برابر باد و محکم ماندن در جای خود دارند.

پوشانندگی

همچنین باید در مورد پوششی که هر فریم ارائه می دهد فکر کنید. از آنجا که کلاه ایمنی های با صورت باز پوشش چندانی را ارائه نمی دهند ، گاگل های شما باید بتوانند این تفاوت ها را تقسیم کنند. به این ترتیب در برابر باد ، گرد و غبار یا هرگونه ذرات دیگری که ممکن است وارد چشم شما شما شود از خود محافظت می کنید.

دوام عینک موتورسواری

عینک های آفتابی و عینک های مخصوص موتور سیکلت چیزی فراتر از لوازم جانبی جالب یا بی نظیر مد هستند – آن ها باید دوام داشته باشند . به دنبال ساختاری محکم و قاب ساخته شده از نایلون یا پلاستیک تزریق شده باشید ، که این باعث می شود که عینک ها از دوام بیشتری نسبت به عینک های آفتابی استاندارد برخوردار باشند. رتبه بندی ایمنی (مانند ANSI) نیز تضمین ساخت با دوام است.

دسته های عینک یا کش عینک

دسته های عینک صاف و باریک به بهترین وجه زیر کلاه ایمنی قرار می گیرند – و هنگامی که عینک آفتابی خریداری می کنید ، آن ها را زیر کلاه ایمنی خود امتحان کنید تا ببینید با آن ها راحت هستید. برای مسافرت های طولانی ، نباید فریم های عینک در کناره های سر شما فرو بروند. اگر عینک سفارش داده اید ، بررسی کنید که چگونه کش و بند عینک در پشت سر قرار می گیرد و اینک آیا می توانید به راحتی آن ها را در بیاورید.

فوم بکار رفته در عینک

عینک موتورسواریهنگامی که عینک ها دارای فوم باشند ، چندین ویژگی مثبت خواهند داشت . به راحتی قابل جابجایی و قابل تعویض هستند . زیرا بعد از مدتی کاملا عرق کرده و کثیف می شوند.

تکنولوژی بکار رفته در لنز عینک

یک قاب خوب فقط نیمی مواردی است که باید به آن دقت کنید – برای ارتقا کیفیت کار به لنزهای با کیفیت و خوب نیاز دارید.

رنگ لنز عینک

چندین رنگ لنز پایه وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. رنگ های شفاف برای موتورسواری در شب یا در مناطق سایه دار بهتر است ، به علاوه هنگام رفتن به داخل منزل نیازی به برداشتن عینک آفتابی یا عینک ایمنی ندارید.

لنزهای زرد را نیز برای موتورسواری در شب در نظر بگیرید ، زیرا باعث افزایش جزئیات و کنتراست در محیط های کم نور می شوند. همچنین از لنزهای زرد برای تیراندازی نیز استفاده می شود.

بیشتر بخوانید:

عینک تیراندازی زرد چه اهمیتی در این حرفه دارد

در همین حال ، لنزهای خاکستری به درک رنگ به صورت صحیح می پردازند تا اعوجاج ها را به حداقل برسانند. این رنگ ها در تابش مستقیم آفتاب بهترین عملکرد را دارند و برای استفاده روزمره بسیار مناسب هستند. نقطه ضعف آن ها کنتراست کم آن ها است.

لنزهای قهوه ای و به رنگ رز افزایش کنتراست را برای افزایش درک عمق و عملکرد در اوج خود ارائه می دهند ، به علاوه آن ها در اکثر انواع آب و هوا دارای مزیت هستند. از طرف دیگر ، اگر آفتاب به شدت روشن باشد ، ممکن است با پوشیدن آن ها همچنان چشمانتان جمع شود.

پوشش عینک

عینک موتورسواریپوشش ضد مه

این پوشش در داخل عینک به کار می رود و باعث می شود عینک دچار مه گرفتگی نشود و در این صورت عینک ضد بخار می شود.

بیشتر بخوانید:

عینک ضد بخار چیست و چه کاربردی دارد

پوشش ضد گرد و غبار

مانند پوشش ضد آب ، پوشش ضد گرد و غبار ، مانع ورود گرد و غبار به چشم فرد هنگام رانندگی می شود.آن ها همچنین به گونه ای هستند که اثر انگشت فرد نیز روی آن باقی نمی ماند.

بیشتر بخوانید:

عینک ضد گرد و غبار چیست و چه کاربردی دارد

پوشش ضد بازتاب یا AR

از پوشش AR یا ضد انعکاس معمولاً در عینک های طبی استفاده می شود آن ها  تقریباً نامرئی هستند و نور ناخواسته را منحرف کنند. در عینک آفتابی و عینک موتور سیکلت ، AR مزیت کمتری در کاهش تابش نور چراغ ها و جاده ها دارد.

عینک ضد آب

از این خاصیت برای دفع آب جمع شده روی سطح عینک استفاده می شود. این خصوصیت عینک یا گاگل موتورسواری برای رانندگی هنگام بارش باران مناسب می کند.

منابع :safetygearpro

عینکعینک ایمنیعینک ضد بخارعینک ضد گرد و غبارعینک ضد مهگاگل ضد بخارگاگل ضد خشگاگل موتورسواری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×