عینک مردانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد

عینک مردانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد

در این مقاله می توانید عینک مردانه مناسب بر اساس شکل صورت خود را بیابید و به راحتی بتوانید عینک مناسب چهره خود را خریداری کنید . تقریبا تعداد زیادی از افراد امروزه به نوعی از عینک استفاده می کنند . همه آن ها دوست دارند عینکی را انتخاب کنند که به فرم صورت آن ها بیاید. عینکی که انتخاب می کنید باید با ویژگی های صورت شما همخوانی داشته باشد .

همچنین آقایانی که دوست دارند از عینک به عنوان قسمتی از مجموعه مد خود استفاده کنند باید برای خرید عینک طبی و عینک آفتابی تحقیق بیشتری بکنند .

آیا عینک مردانه باید توجه افراد را به سمت خود جلب کند

یک مکتب فکری سنتی وجود دارد که می گوید عینک باید محجوب باشد. با استفاده از باریکترین فریم های ممکن عینک در صورت شما محو می شود و درنتیجه توجه افراد از روی عینک شما برداشته می شود . مشکلی که در انتخاب این نوع فریم عینک وجود دارد این است این نوع عینک ممکن است با چهره تمام آقایان همخوانی نداشته باشد .

از نظر برخی ، حتی ممکن است این نوع فریم باعث شود جذابیت کمتری داشته باشید . شکل و حتی رنگ قاب ها می توانند بخشی از هویت بصری شما شوند. عینکی که انتخاب می کنید باید استایل و سبک انتخابی پوششی شما را تکمیل کند .

عینک مردانه و شکل صورت

در این بخش به قوانین پایه ای که باید برای انتخاب عینک مردانه به آن ها دقت کنید آورده شده است . باید به این موضوع دقت کنید که نقطه ضعف چهره شما چیست و عینکی پیدا کنید که آن را پوشش دهد یا آن را جبران کند . اگر شما دارای چهره ای هستید که بسیار خط کشیده است باید عینکی را انتخاب کنید که کمی انحنا به صورتتان اضافه کند . اگر چهره شما دارای انحنا است بهتر است عینکی را انتخاب کنید که دارای زاویه است و همچنین از خطوط صاف تشکیل شده است. این دو قانون اصول کلی انتخاب عینک هستند .

عینک مردانهعینک مردانه برای صورت های گرد

برای اینکه واقعاً صورت شما گرد در نظر گرفته شود ، باید چهره ای تقریباً با عرض و ارتفاع یکسان داشته باشید . باید چانه و گونه های منحنی شکل داشته باشد. عینک زاویه دار و باریک بهترین انتخاب برای صورت گرد است. لنزهای صاف و مستطیلی باعث می شوند صورت شما بلند تر و نازک تر به نظر برسد .

البته گوشه های عینک مانند بال پروانه نیز می تواند گزینه خوبی باشد . هرچه گوشه های عینک زاویه دارتر باشد بهتر است . فریم های ضخیم کمی روی صورت گرد بد به نظر می رسند ، بنابراین فریم هایی را انتخاب کنید که نازک تر باشند .

عینک مردانه مناسب برای صورت مربعی

یک چهره مربع شکل شبیه به صورت گرد است به این دلیل که از نظر اندازه و عرض برابر است. از ویژگی های آن این است که نسبت به صورت دایره ای دارای زاویه است . اینگونه چهره ها دارای چانه های پهن و فک صاف هستند که انحنای پایین صورت را از بین می برد .

 مردانی که می خواهند کمی صورت خود را ملایم تر جلوه دهند می توانند لنزهای گرد را بپوشند.

اگر چهره مربعی و قوی خود را دوست دارید عینک های مربعی هنوز هم می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند ، اما مطمئن شوید که لنزها از نظر طول و عرض بزرگ هستند . قاب ها باید باریک بمانند – فریم های ضخیم و تیره به چهره مربعی طوری جلوه می دهند که بقیه ظاهر شما به چشم نخواهد آمد .

عینک مردانه برای صورت بیضی

صورت بیضی شکل تقریبا متداول ترین شکا چهره است. این نوع چهره هاتقریبا با اکثر سبک های خوب جلوه می کنند. صورت بیضی دارای طول بلندتری نسبت به عرض آن است . این گونه چهره ها اکثرا دارای یک چانه گرد و گونه های بلند هستند . فریم های مناسب برای این نوع صورت می تواند فریم های مربعی یا خمیده باشد.

لنزها می توانند باریک یا پهن باشند ، اگرچه یک لنز خیلی مربع ای یا دایره ای  ممکن است با چهره باریک شما همخوانی نداشته باشد . فریم های ضخیم تر نیز گزینه مناسبی برای چهره شما می توانند باشند .

عینک مردانه مناسب برای صورت قلبی شکل

گونه های باریک و چانه های کوچک در عکس ها بسیار زیبا به نظر می رسند ، اما آنها به نوعی درد برای جا دادن عینک تبدیل می شوند. شما می توانید با پوشیدن عینک هایی که در قسمت بالایی پهن تر از قسمت پایینی هستند ، زیبایی چانه خود را از مخفی شدن محفوظ کنید . همچنین فریم های پروانه ای می تواند توجه را به سمت مرکز صورت شما جلب کند.

از هر چیزی که بیش از حد بلوکی یا مربع باشد پرهیز کنید – این نوع فریم ها با منحنی های شکل صورت شما همخوانی ندارند . فریم های بسیار باریک ممکن است برای چهره های قلبی شکل ضعیف به نظر برسند ، بنابراین در مورد فریم های ضخیم تر خجالتی نباشید ، آن ها می توانند گزینه خوبی برای شکل چهره شما باشند .

انتخاب رنگ عینک مردانه

هرچقدر هم پول کافی برای خرید چند فریم داشته باشید ، برای مدت طولانی با رنگ عینک خود درگیر خواهید بود . پس سعی کنید آن را با دقت انتخاب کنید!

مردانی که اکثرا از کت و شلوار کت و لباس رسمی استفاده می کنند آپشن های رنگی محدودی دارند . رنگ های پایه فلزی (رنگ های طلایی و نقره ای) یا سیاه برای این نوع پوشش قابل قبول است ، اما هر عینکی که دارای فریم ضخیم تر ، پلاستیکی و یا رنگ روشن باشد با این نوع پوشش متناسب نخواهد بود .

بیشتر مردانی که از لباس های معمولی استفاده می کنند می توانند از تنوع رنگی زیادی در انتخاب فریم برخوردار شوند . فریم های نازک تر برای اضافه کردن رنگ به فریم برای مردان مناسب تر خواهد بود .

نحوه انتخاب سایز فریم

عینک مردانهاگر با دقت به بسته بندی عینک دقت کرده باشید (یا گاهی اوقات خود قاب عینک) ، متوجه می شوید که فریم های عینک با سه عدد اندازه می شوند.

آنها به ترتیب نمایانگر اندازه عدسی ، اندازه پل در سراسر بینی و سرانجام طول دسته (قلاب هایی هستند که از بالای گوش شما عبور می کنند) هستند .

عینک مردانهمتأسفانه ، این اندازه گیری ها ضخامت یا شکل سیم را در نظر نمی گیرند ، بنابراین ممکن است دو فریم دارای اندازه یکسان باشند اما یکی بسیار راحت تر از دیگری باشد .

فریم های سبک تر و باریک عموما راحت تر روی صورت می نشینند و امکان قرار گیری مناسب تر را فراهم می کنند. ممکن است فریم های بزرگ و سنگین نسبت به آنچه به آن عادت کرده اید شل تر باشد.

مواد بکار رفته در ساخت فریم عینک

ده ها ماده شیمیایی مختلف و آلیاژ مختلف برای ساخت قاب های عینک استفاده می شود. پلاستیک ها و کامپوزیت های مبتنی بر نایلون معمولاً برای عینک هایی با رنگ روشن استفاده می شوند ، اگرچه فلزات رنگ شده نیز موجود هستند.

زیلونیت (که گاهی اوقات “zyl” نیز نامیده می شود) سبک و مقرون به صرفه است و تقریباً در مورد هر رنگی که می توانید در مورد آن فکر کنید وجود دارد. عینک های اسپرت در رنگ های متفاوتی می توانند موجود باشند ، آن ها از مواد نایلونی انعطاف پذیر تری ساخته شده اند.

آلیاژهای تیتانیوم و تیتانیوم به دلیل وزن سبک و انعطاف پذیری آنها فلزات محبوب تری هستند. در صورت داشتن پوست حساس از فریم هایی که از فلزات ارزان تر ساخته می شوند استفاده نکنید . بیشتر آلیاژهای مورد استفاده در قاب های عینک شامل نیکل هستند که برخی افراد به آنها حساسیت دارند. قاب های آلومینیومی ارزان هستند اما بسیار بادوام نیستند.

عینک فقط برای مد

بعضی از مردان احساس می کنند که فقط در عینک بهتر به نظر می رسند. اگر فکر می کنید یکی از آنها هستید ، اما به هیچ دلیلی به عینک احتیاج ندارید ، از فریم هایی استفاده کنید که بجای لنز فقط شیشه های ساده در داخل قاب دارند . این نوع عینک ها هیچ تاثیری در بینایی شما ندارند . در انتخاب این عینک ها هر چیزی که بخواهید مانند جواهرات می توانید به فریم عینک خود اضافه کنید .

فریم ها معمولاً با این توقع که بیشتر مشتریان دارای بیمه ای هستند که بخشی از هزینه های خود را پوشش می دهد ، قیمت های متفاوتی دارند. شما به عنوان یک مردی که دارای قدرت دید سالمی هستید ، در انتخاب این نوع عینک ها باید به بودجه ای که باید خرج کنید توجه کنید .

نمونه هایی از عینک های متناسب با شکل صورت شما

صورت های بیضی شکل

عینک مردانه عینک مردانهعینک مردانهعینک مردانهعینک مردانهعینک مردانه

صورت های گرد

عینک مردانهعینک مردانهعینک مردانهعینک مردانهصورت های مربعی

عینک مردانهعینک مردانهعینک مردانهعینک مردانه

صورت های لوزی شکل

عینک مردانهعینک مردانهعینک مردانهعینک مردانه

صورت های گلابی شکل

عینک مردانهعینک مردانهعینک مردانهصورت های قلبی شکل

عینک مردانهعینک مردانهعینک مردانهعینک مردانهمنابع : realmenrealstylezennioptical

پل عینکدسته عینکشکل صورتشیشه عینکعدسی عینکعینکعینک آفتابیعینک رایانهعینک طبیعینک معمولیفریمفریم ضخیمفریم گردفریم مسطتیلفریم نازکقاب عینکلنز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×