عینک ضد اشعه موبایل اصلی را چگونه از غیر اصلی تشخیص دهیم

عینک ضد اشعه موبایل اصلی را چگونه از غیر اصلی تشخیص دهیم

 همه عینک های ضد اشعه موبایل اصلی و مجاز نیستند. اگر بدون انجام مشورت با متخصص مراقبت از چشم ، عینک های ضد اشعه موبایل را به صورت آماده و بسیار ارزانتر از فروشندگان آنلاین خریداری کرده اید ، احتمالاً عینک های ضد اشعه موبایل خوبی خریداری نکرده اید.

این روزها و ماه ها به دلیل شیوع بیماری کرونا کودکان و سایر اعضای خانواده مجورند برای کار در خانه ، تحصیل یا فقط اتصال به دنیای خارج در خانه بمانند و طبیعتا میزان استفاده از گوشی موبایل به شدت افزایش یافته است. بنابراین خانواده ها نگران مراقبت از چشم اعضای خانواده هستند و سراغ خرید عینک ضد اشعه موبایل می روند.در این اوضاع پزشکان و متخصصان چشم، نگران گسترش عینک های تقلبی ضد اشعه یا ضد آبی در بازار هستند .

دکتر کارمن ابسامیس-دیچوسو ، متخصص بینایی متخصص لنزهای تماسی و مدیریت نزدیک بینی ، به این نکته اشاره می کند: حتی اگر به نظر می رسد که آنها رنگ آمیزی هستند ، لزوما به این معنی نیست که بتواند نور آبی را که از صفحه های الکترونیکی می آید ، مسدود کند.

Dichoso هشدار می دهد که این مشخصات ارزان قیمت روی صفحه ، که فقط “لنزهای نمایشی” هستند ، ممکن است مردم ، به ویژه والدینی را که می خواهند از چشم کودکان خود در برابر استفاده بیش از حد از صفحه محافظت کنند را به یک احساس کاذب امنیتی بکشاند.به این معنی که والدین به امید اینکه این عینک ها از آسیب رسیدن به چشم کودکان جلوگیری خواهند کرد به کودکان خود اجازه می دهند ساعت های متمادی با زدن این عینک ها به صفحه موبایل خیره شوند.

dichoso می گوید در حالی که عینک های ضد اشعه درجه پزشکی هفت برابر گران ترند برای اطمینان از مطابقت با استانداردهای صنعت نیز آزمایش شده اند. بعلاوه ، مارک های چاپ شده بر روی لنزها بر خلاف مارک های چاپ شده بر روی عینک هایی که فروشنده های آنلاین می فروشند به صورت تصادفی نیستند.

عینک ضد اشعه موبایلهمچنین عینک های ضد اشعه واقعی از نظر مقاومت در برابر خراشیدگی ، کیفیت اپتیک و پوشش آبی ( ضد آب ) و اثربخشی آن ها در جلوگیری از نور بد آبی از صفحه های الکترونیکی آزمایش می شوند.

نور آبی بد در مقابل نور آبی خوب

نور آبی دو نوع است – خوب و بد. مورد اول مزایای سلامتی دارد: به تقویت فعالیت مغز ، بهبود حافظه ، خلق و خو و هوشیاری کمک می کند ، در حالی که مورد دوم می تواند به شبکیه چشم آسیب برساند و خطر مشکلات چشمی را افزایش دهد.

عینک ضد اشعه واقعی “باید فقط در مسدود کردن نور بد آبی انتخابی باشد” ، همچنین Dichoso ، یکی از اعضای کالج بینایی سنج فیلیپین و آکادمی بینایی سنجی آمریکا می گوید. در دوران همه گیری کرونا در صورت عدم  انجام اقدامات مناسب برای محافظت از چشم ، مشکلات مربوط به چشم  که شامل نزدیک بینی یا میوپیا ، خشکی چشم و خستگی چشم است در حال افزایش هستند.

عینک ضد اشعه موبایلاستفاده از عینک ضد اشعه موبایل معتبر فقط یکی از روش های مراقبت از چشم در برابر قرار گرفتن طولانی مدت در برابر صفحه های رایانه و موبایل است. نکات زیر برای اطمینان از سلامت چشم ها خصوصا در دوران همه گیری کرونا توصیه می شود.

تمرینات چشمک زدن را تمرین کنید

میزان چشمک زدن طبیعی بین 15 تا 20 بار در دقیقه است. این کار اجازه می دهد تا اشک چشم، را چرب کرده و دید واضح را تضمین کند. اما میزان چشمک زدن در مدت زمان نگاه کردن به صفحه نمایش به 3 تا 4 بار در دقیقه کاهش می یابد. برای جبران چشمک زدن های از دست رفته ، باید 10 تا 12 بار در روز تمرینات چشمک زدن را انجام دهید: هر دو چشم را به طور معمول ببندید ، دو ثانیه مکث کنید و باز کنید.

نمایشگر یا دستگاه خود را به طور مناسب قرار دهید

چشم ها در هر صورت برای ساعات طولانی نگاه کردن به صفحه مانیتور مناسب نیستند ، اما از آنجایی که امروزه بالاجبار زمان طولانی در مقابل صفحه دیجیتال گذرانده می شود ، مانیتورها یا دستگاه ها باید در یک فاصله مطلوب با چشم کاربر قرار بگیرند – رعایت فاصله سی تا پنجاه سانتی متری تا صفحه دیجیتال مطلوب است. مانیتورها باید کمی زیر سطح افقی چشم یا 10 تا 20 درجه زیر چشم قرار بگیرند.

نورپردازی مناسب را رعایت کنید

پرده های اطراف کامپیوتر را ببندید یا یک پوشش روی صفحه مانیتور قرار دهید تا میزان روشنایی صفحه را کاهش داده و علائم خستگی چشم دیجیتالی را کاهش دهد. نصب صفحه ضد نور بر روی مانیتور نیز توصیه می شود.

از قطره های چشمی استفاده کنید.

اشک مصنوعی که توسط متخصص برای مراقبت از چشم شما تجویز شده است به کاهش علائم خشکی چشم مانند تحریک و قرمزی کمک می کند. استفاده کنندگان از لنزهای تماسی همچنین باید اطمینان حاصل کنند که آنها همیشه از لنزهای تمیز استفاده می کنند ، هم چنین می توان از لنزهای  یکبار مصرف برای اطمینان از بهداشتی بودن لنزها استفاده کرد.

نور خورشید بیشتری دریافت کنید

مدتی را در فضای باز بگذرانید تا آفتاب بگیرید. یک دوز مفید ویتامین D یا “ویتامین آفتاب” به تقویت چشم کمک می کند.

مزایای استفاده از عینک ضد اشعه موبایل

موارد زیر مزایای استفاده از عینک های ضد اشعه موبایل است.

عینک ضد اشعه موبایل

  1. عینک های ضد اشعه از فن آوری پیشرفته آبکاری یون خلا استفاده می کنند و می توانند تابش الکترومغناطیسی را مسدود کنند ، بنابراین هیچ عارضه جانبی برای چشم ندارند.
  2. لنز حاوی مواد ضد اشعه است به این معنی که می تواند مایکروویو با فرکانس پایین را جذب کرده و علائم احتمالی مانند تب ، سردرد ، خستگی و خشکی را از بین ببرد.
  3. عینک های ضد اشعه دارای عملکرد نفوذ و جذب هستند که با توجه به نورهای مختلف متفاوت می باشند.

4- در مورد کاربران کامپیوتر و همچنین کسانی که عاشق تماشای تلویزیون و بازی های ویدئویی هستند ، عینک ضد اشعه موبایل می توانند از اشعه های مضر چشم جلوگیری کنند.

از کجا بدانیم که عینکی که خریدیم ضد اشعه موبایل است

لنزهایی که دارای پوشش ضد اشعه یا نور آبی هستند وقتی در زیر نور قرار می گیرند می توانند نور را به رنگ های مختلف منعکس کنند. آن ها همیشه به رنگی مانند سبز ، طلایی ، بنفش یا آبی منعکس می شوند. لنزهای فاقد پوشش ضد اشعه نمی توانند نور را منعکس کنند ، بلکه فقط رنگ اصلی نور را نشان می دهند.

پوشش ضد اشعه موبایل چگونه کار می کند

عینک ضد اشعه موبایلیک مشکل رایج در مورد عینک طبی و عینک آفتابی ، خیرگی نام دارد. خیرگی نوری است که به پشت لنزها برخورد کرده و به چشم ها باز می گردد. هدف از پوشش ضد انعکاس (AR) کاهش این بازتاب ها در لنزها است. در موارد بد ، در واقع می توانید انعکاس چشم خود را در لنز مشاهده کنید. همانند یک پوشش مقاوم در برابر خراش ، AR از یک لایه نازک بسیار سخت ساخته شده است که روی لنز کشیده می شود. این ماده از موادی ساخته شده است که دارای شاخص شکست هستند که در جایی بین هوا و شیشه قرار دارد. این امر باعث می شود شدت نور منعکس شده از سطح داخلی و نور منعکس شده از سطح خارجی لایه ضد انعکاس تقریباً برابر باشد. وقتی در ضخامت حدود یک چهارم طول موج نور اعمال می شود ، دو بازتاب از هر طرف فیلم اساساً یکدیگر را از طریق تداخل مخرب لغو می کنند و تابش خیره کننده ای را که می بینید به حداقل می رساند. پوشش های AR همچنین در جلوی عینک طبی و برخی از عینک های آفتابی برای از بین بردن تابش خیره کننده “نقطه داغ” که از لنز منعکس می شود ، استفاده می شود.

در حالی که AR موجب کاهش درخشندگی در پشت لنز می شود ، روش های مختلفی برای کاهش یا از بین بردن تابش خیره کننده از لنز وجود دارد. این موارد عبارتند از :

رنگ لنز – رنگ لنز، قسمت هایی از طیف نوری را که توسط لنزها جذب می شوند ، تعیین می کند. تولید کنندگان از رنگ های مختلف برای تولید نتایج خاص استفاده می کنند.

پلاریزه – فیلترهای پلاریزه معمولاً از یک فیلم شیمیایی ساخته می شوند که روی یک سطح پلاستیکی یا شیشه ای شفاف اعمال می شوند. ترکیب شیمیایی مورد استفاده معمولاً از مولکول هایی تشکیل می شود که به طور طبیعی در ارتباط موازی با یکدیگر قرار می گیرند. وقتی مولکول ها به طور یکنواخت روی لنز قرار گیرند ، یک فیلتر میکروسکوپی ایجاد می کنند که هر نوری را که مطابق تراز آن ها باشد جذب می کند. لنزی که در جلوی شیشه عینک قرار می گیرد یک فیلتر قطبی است.

فتوکرومیک – عینک آفتابی یا عینک طبی که در معرض آفتاب تیره می شود ، فتوکرومیک یا گاهی فتوکروماتیک نامیده می شود. لنزهای فتوکرومیک در اواخر دهه 1960 توسط کورنینگ توسعه یافتند و توسط Transitions در 1990 محبوب شدند ، آن ها به یک واکنش شیمیایی خاص در برابر اشعه ماورا بنفش متکی هستند.

خاصیت آینه ای – لنزهای موجود در این عینک های آفتابی دارای پوشش بازتابنده ای هستند که در یک لایه بسیار نازک و پراکنده اعمال می شوند – آنقدر نازک که به آن سطح نیمه نقره ای می گویند. نام نیمه نقره ای از این واقعیت ناشی می شود که مولکول های بازتابنده شیشه را بسیار کم پوشش می دهند به طوری که فقط در حدود نیمی از مولکول های مورد نیاز برای ساختن شیشه آینه مات استفاده می شود.

منابع:longerhowstuffworks

پوشش ARچشمضد انعکاسعینکعینک کرونامحافظت از اشعه

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.