عینک برای دویدن چه ویژگی هایی باید داشته باشد

عینک برای دو چیست؟ بهترین عینک برای دویدن را چگونه انتخاب کنیم

دویدن در یک روز آفتابی به شما اجازه می دهد هوای تازه بگیرید و از زیبایی طبیعت لذت ببرید ، اما برای محافظت از چشم  خود در برابر آفتاب معمولاً به عینک آفتابی نیز نیاز دارد. البته ، عینک های آفتابی با سبک های سنتی طوری ساخته نشده اند تا بتوانید هنگام دویدن از آن ها استفاده کنید و بر روی صورت شما ثابت نمی شوند و می افتند. خوشبختانه برای استفاده از عینک آفتابی برای دویدن تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید کدام یک از این عینک ها به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند، تا بتوانید بهترین عینک برای دویدن را انتخاب کنید.

مزایای استفاده از عینک برای دویدن

بارزترین فایده استفاده از عینک آفتابی ایمنی این است که به راحتی روی سر شما قرار می گیرد و دویدن را می توانید بدون توقف و بصورت مداوم انجام دهید و همچنین آن ها نیاز به تنظیم مجدد ندارند. البته چندین فایده دیگر نیز وجود دارد. عینک برای دویدن مانع از آسیب اشعه ماورا بنفش به چشم می شود و دویدن را بدون آسیب نور ماورا بنفش به چشم آسان می کند. هوشیار بودن و نداشتن مانع دیدی هنگام حرکت ضروری است ، و نداشتن دید مناسب هنگام دویدن خطرناک است. سرانجام ، عینک شما می تواند از ورود خاک ، حشرات و بقایای موجود در باد یا اتومبیل های عبوری به چشمان شما جلوگیری کند. اگر دوست دارید در ساحل بدوید پیشنهاد می کنیم حتما از عینک برای دویدن استفاده کنید .

عینک برای دوهنگام انتخاب عینک برای دویدن به چه مواردی دقت کنیم

هنگام انتخاب بهترین عینک آفتابی مخصوص دویدن باید فاکتورهای مختلفی را در نظر داشته باشید. ابتدا به شکل قاب و فریم آن فکر کنید. شما یک عینک برای دویدن می خواهید که کاملاً مناسب صورت شما باشد اما خیلی سنگین نباشد. بهترین عینک متناسب با سایز سر شما و دارای یک قاب یا فریم پوششی کامل است. بعد ، به فکر محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش باشید. بهترین عینک های آفتابی حداقل 98٪ از میزان محافظت در برابر UVA و UVB برخوردار هستند ، اما شما باید 100٪ را مورد هدف قرار دهید. اگر نسبت به متوسط دونده ها، ​​نسبت به نور خورشید حساسیت بیشتری دارید ، سبک ها و استایل های پوششی کامل در روزهای روشن تر محافظت بیشتری از شما می کنند. همچنین می توانید موارد زیر را نیز در نظر بگیرید:

عینک های پلاریزه : اگر دوست دارید هنگام دویدن از مناظر استفاده کنید ، عینک های پلاریزه تجربه بصری بهتری ایجاد می کنند. آن ها شفافیت بیشتر و تابش خیره کننده کمتری ایجاد می کنند.

رنگ لنزهای عینک – رنگ لنزها نیز اهمیت دارد. قلع های تیره باعث شفافیت بیشتر رنگ های اطراف شما می شود و برای دویدن در جاده گزینه خوبی است.

عینک برای دوبسیاری از عینک های آفتابی دارای ویژگی هایی مانند مقاومت در برابر خراشیدن و ضد مه نیز هستند. براخی از عینک ها حتی دارای لنزهای قابل تعویض هستند که به شما امکان می دهد آنچه را که روزانه نیاز دارید انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید :

عینک ضد خش چگونه ساخته می شود؟

عینک ضد بخار چیست و چه کاربردی دارد؟

قبل از تصمیم گیری در مورد خرید یک جفت عینک برای دویدن  ، قیمت ها ، ویژگی ها و آپشن های آن ها بررسی کنید .

مواردی که در خرید عینک برای دویدن باید به آن دقت کرد

تکنولوژی بکار رفته در فریم عینک برای دویدن

قاب ها و فریم های معمولی از فلز یا استات ساخته شده و از لنزهای شیشه ای استفاده می کنند. عینک های آفتابی روزمره برای رفتن به پیاده روی های معمولی یا معاشرت در ساحل عالی هستند ، اما در دویدن عملکرد خوبی ندارند. قاب های استات برای مقابله با عرق ساخته نشده اند زیرا بدون داشتن چسب مناسب برای محکم نگه داشتن ، بعد از عرق کردن برروی صورت می لغزند و می افتند. در عوض ، موادی مانند TR-90 ، نایلون و قاب های پلاستیکی برای این کار بهتر هستند زیرا سبک هستند و بسیار راحت تر روی صورت قرار می گیرند.

عینک برای دویدن باید فیت صورت فرد باشد

یافتن عینک آفتابی که متناسب با صورت شما باشد یک امر ضروری است. اگر هنگام استفاده از قاب ها و فریم ها راحت نیستید ، این باید یک نشانه واضح باشد که عینک آفتابی در طولانی مدت مناسب شما نیستند . دسته های عینک باید پشت گوش های شما قرار بگیرند اما در طولانی مدت نباید فشار زیادی به سر شما وارد شود زیرا این امر باعث سردرد شما می شود. عدم فشار بر شقیقه ها و پل بینی نیز باعث افزایش راحتی فرد می شود.

وزن مناسب برای عینک مناسب برای دویدن

تعجب آور نیست که یک عینک آفتابی برای دو باید سبک و کم وزن باشد. حتی اگر فریم عینک شما خیلی سبک باشد نیز هنگام حرکت و تکان خورد سر شما جابجا می شود بنابراین ، یک قاب سنگین تر تمایل بیشتری به پرش به بالا و پایین روی صورت شما دارد. بنابراین بهتر است عینکی را انتخاب کنید که در این پرش ها به صورا شما ضربه وارد نکند.

تکنولوژی بکار رفته در لنز عینک

پایین نگه داشتن وزن عینک برای دویدن کاری منفی نیست. این باعث می شود که عینک های دوندگی به طور هم زمان برای مدت طولانی بیشتر راحت باشند و به آن ها کمک کند تا روی صورت فرد بدون جابجایی باقی بمانند. همانطور که قبلاً ذکر شد ، لنزهای شیشه ای لنزهایی معمول در ساخت عینک هستند اما لنزهای پلی کربنات گزینه ای مناسب  برای ساخت عینک برای دویدن هستند. کاهش وزن و مقاومت در برابر ضربه از جمله ویژگی های عینک مناسب برای دو هستند . اگر از عینک طبی استفاده می کنید بهترین کار ، انتخاب ماده لنز با شاخص بالا برای کاهش ضخامت و وزن است.

آیا عینک های پلاریزه برای استفاده هنگام دویدن مناسب هستند

لنزهای پلاریزه بیشتر به دلیل کاهش تابش خیره کننده شناخته می شوند. مطالعات اخیر نشان می دهد که لنزهای پلاریزه بر درک عمق تأثیر می گذارند به همین دلیل ما آن ها را برای این کار توصیه نمی کنیم. با این حال ، پوشیدن لنز قطبی هنگام دویدن در جاده یا در یک محیط فوق العاده روشن و آفتابی کاملاً مناسب است. اگر در محیطی با تابش خیره کننده مانند آب می دوید ، ممکن است این گزینه برای شما مناسب باشد.

برای دیدن عینک آفتابی مناسب برای دویدن که توتاص آن را تولید کرده است بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

منابع : safetygearprosportrx

پلی کربناتعینکعینک آفتابیلنز

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.