عینک ایمنی کرونا چیست | سیستم های محافظت از چشم در برابر کرونا

عینک ایمنی کرونا چیست | سیستم های محافظت از چشم در برابر کرونا

مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري ها (CDC) براي انواع مختلفي از مواجهه هاي بالقوه با ویروس ها و بیماری های عفونی برای كارگران محافظت از چشم را توصيه مي كند. این مقاله اطلاعات پس زمینه و جزئیات خاصی در مورد محافظت از چشم را ارائه می دهد که می تواند برای تکمیل توصیه های محافظت از چشم در اسناد راهنمایی کنترل عفونت CDC فعلی ارائه شود. عینک ایمنی کرونا از جمله مواردی است که راجع به آن بحث می شود. در این مقاله درنظر گرفته شده است که کارگران با انواع مختلفی از محافظت از چشم ، خصوصیات و کاربردهای کاربردی آنها آشنا شوند. کارگران باید بدانند که عینک های تجویز شده طبی و لنزهای تماسی، موارد مورد استفاده برای محافظت از چشم محسوب نمی شوند.

بیماری های عفونی از طریق مکانیسم های مختلفی قابل انتقال است ، از جمله این موارد عفونت هایی است که می تواند از طریق غشاهای مخاطی چشم ایجاد شود. از جمله این ویروس ها و باکتری هایی می توان به ، آدنوویروس ، تبخال ویروس ، استافیلوکوکوس اورئوس و ویروس هایی که می توانند باعث عفونت های سیستمیک شوند ، از جمله ویروس های منتقله از خون (مانند ویروس های هپاتیت B و C ، ویروس نقص ایمنی انسان) ، ویروس تبخال و ویروس کرونا اشاره کرد. عوامل عفونی یا مستقیماً به چشم وارد می شوند مثلاً پاشش خون ، قطرات تنفسی ایجاد شده در هنگام سرفه،  یا از طریق لمس چشم با انگشتان آلوده یا اشیاء دیگر به آن وارد می شوند.

محافظت از چشم مانع از ورود مواد عفونی به چشم می شود و اغلب در رابطه با سایر تجهیزات محافظ شخصی (PPE) مانند دستکش ایمنی، لباس ایمنی ، ماسک یا دستگاه تنفس استفاده می شود.

برای محافظت از ویروس کویید 19 از چه نوع عینک ایمنی کرونا استفاده می شود

سیستم محافظت از چشم که برای موقعیت های کاری خاص انتخاب شده است ، به شرایط قرار گرفتن در معرض خطر ، سایر PPE استفاده شده و نیازهای دید شخصی بستگی دارد. در انواع عینک های محافظ تنوع زیادی وجود دارد و انتخاب مناسب باید براساس چندین عامل انجام شود که مهمترین آنها ماهیت و میزان خطر است. وسیله ای که برای محافظت از چشم انتخاب می شود باید راحت باشد و از دید کافی محیطی برخوردار باشد . برای اطمینان از تناسب ایمنی باید قابل تنظیم باشد. عینک ایمنی کرونا می تواند دارای چندین نوع باشد ، باید سبک باشد و می تواند اندازه متفاوت داشته باشد. انتخاب عینک های ایمنی کرونا باید مناسب این کار باشد در کل هر نوع عینک ایمنی باید از متناسب با کاربرد خاصی که برای آن طراحی شده است باشد. این ارزیابی های خطر نیاز به درک روشنی از وظایف کار ، از جمله آگاهی از مسیرهای احتمالی قرار گرفتن در معرض خطر و فرصت های قرار گرفتن در معرض خطر، در کار ارزیابی شده (ماهیت و میزان تماس کارگر) دارد. گزارش های مربوط به حادثه باید برای شناسایی آن حوادث (چه عفونت رخ داده باشد یا نه) بررسی شود که می توان با استفاده صحیح از عینک محافظ از آن جلوگیری کرد.

انواع معمول تجهیزات محافظت از چشم

گاگل ها

عینک ایمنی کرونا

عینک های ایمنی با پوشش ضد بخار ، قابل اطمینان ترین محافظت چشم را در برابر پاشش ، اسپری ها و قطرات تنفسی فراهم می كنند. استایل های جدیدتر گاگل ها ممکن است خاصیت جریان هوای غیرمستقیم بهتری را برای کاهش مه فراهم کنند. دید بهتر محیطی و سایز های متفاوت برای صورت های با سایز مختلف از جمله موراد دیگری هستند که در خرید گاگل ها می توان به آن توجه کرد. بسیاری از گاگل ها بصورتی ساخته و طراحی شده اند که می توان به راحتی عینک های طبی را نیز کنار آن ها پوشید. با این وجود ، برای کارآمد بودن ، عینک باید کاملاً مناسب سایز صورت باشد. گاگل به عنوان یک ابزار محافظ چشم برای سایر قسمت های صورت در برابر پاشش ها هیچ نوع محافظتی ارائه نمی دهد.

شیلدهای محافظ صورت

عینک ایمنی کروناشیلدهای محافظ صورت معمولاً به عنوان یک جایگزین بمنظور کنترل عفونت در کنار عینک های ایمنی استفاده می شوند. بر خلاف عینک ، یک محافظ صورت می تواند از سایر قسمت های صورت محافظت کند. برای محافظت بهتر صورت و چشم در برابر پاشش ها و اسپری ها ، یک شیلد صورت باید از پیشانی و چانه محافظت کرده و دور صورت را تا قسمت گوش در بر بگیرد ، این انحنا باعث می شود به سختی چیزی بتواند بپیچد و وارد چشم شود. از محافظ صورت یکبار مصرف که پرسنل پزشکی استفاده می کنند نباید به عنوان محافظ بهینه استفاده کرد.

عینک ایمنی کرونا

عینک ایمنی کروناعینک ایمنی در برابر ضربه از چشم محافظت می کند. اما باید توجه کرد سطح ایمنی برای محافظت از چشم در برابر ضربه که گاگل ها ارائه می کنند از عینک های ایمنی بیشتر است. عینک ایمنی کرونا از جمله عینک های ایمنی است که برای محافظت از چشم در برابر ورود ویروس کرونا به چشم می توان از آن استفاده کرد.

استفاده گسترده از محافظ چشم ، تمرین پوشیدن همان محافظ در برخوردهای مکرر تماس نزدیک با چند بیمار مختلف ، بدون برداشتن محافظ چشم در مقابل بیمار است.

سیستم محافظت از چشم باید در صورت کثیف شدن عینک و یا مشکل دیدن از چشم در آورده شود و تعویض شود. در صورت آسیب دیدگی عینک ایمنی کرونا ، باید دور انداخته شود.

از عینک ایمنی کرونا می توان در کنار عینک طبی استفاده کرد

عینک ایمنی کرونابسیاری از عینک های ایمنی کرونا بر روی عینک های طبی قرار می گیرند و می توانند بدون آسیب رساندن به عینک تجویز شده ، محافظت رضایت بخشی را ارائه دهند.

لنزهای تماسی به خودی خود هیچ گونه محافظت از کنترل عفونت را ندارند. با این وجود ، لنزهای تماسی ممكن است با هر یك از وسایل توصیه شده محافظت از چشم ، از جمله دستگاه تنفس كامل صورت مورد استفاده قرار گیرند. کاربران لنزهای تماسی باید هنگام گذاشتن لنز در چشم ، تنظیم و یا در آوردن لنزهای تماسی ، به شدت دستورالعمل شستشوی دست را رعایت کنند.

برای در آوردن عینک ایمنی کرونا از چشم چه نکاتی را باید مدنظر قرار داد

برای در آوردن عینک ایمنی کرونا از چشم فقط باید از بخش هایی این کار را انجام داد که با سر در تماس هستند. بدین صورت اگر بر روی دست میکروب وجود داشته باشد به هیچ عنوان با چشم تماس برقرار نمی شود.

قسمت های جلویی و جانبی سیستم های محافظت از چشم (به عنوان مثال ، عینک ، محافظ صورت) را نباید لمس کرد ، زیرا این سطوح به احتمال زیاد توسط اسپری ، پاشش یا قطرات در حین مراقبت از بیمار آلوده می شوند.

آیا می توان از عینک ایمنی کرونا بصورت مشارکتی استفاده کرد

عینک ایمنی کرونا باید قبل از استفاده مجدد ضد عفونی شود. در صورت امکان ، به هر فرد باید یک عینک ایمنی فردی داده شود تا از چشمان خودمحافظت کند و پتانسیل قرار گرفتن در معرض خطر بصورت استفاده اشتراکی را به حداقل برساند. یک ظرف برچسب زده شده برای هر عینک ایمنی به نام خود فرد می تواند احتمال استفاده اشتباه از عینک افراد دیگر را به حداقل برساند. عینک ایمنی بعد از استفاده باید جمع آوری شود، ضد عفونی شود، شستشو داده شده و سپس دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

برای ضدعفونی عینک ایمنی کرونا باید چه کاری انجام داد

روش های خاص بهداشتی باید برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن تجهیزات مورد استفاده در مراقبت از بیمار باید رعایت شوند. وسایل محافظت از چشمی که آلوده نیستند با قرار گرفتن در کنار سایر تجهیزات آلوده باید دوباره ضدعفونی شوند. عینک های ایمنی کرونا باید با استفاده از مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی ، تمیز و ضد عفونی شوند ، آن ها را بشویید و اجازه دهید در معرض هوا خشک شوند. هنگام تمیز کردن و ضد عفونی کردن این تجهیزات باید دستکش پوشید.

از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید متشکریم. منتظر نظرات شما هستیم. برای دیدن عینک های ایمنی توتاص روی لینک زیر کلیک کنید.

منابع:  cdc  –coronavirus

شیلدشیلد ایمنیشیلد محافظ چشمشیلد محافظ صورتشیلد محافظت از صورتعینک ایمنیعینک ایمنی حفاظ دارعینک ایمنی ضد بخارعینک ایمنی ضد خشعینک کرونامحافظ چشم کرونامحافظت از کروناویروس کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×