عینک ایمنی ضد بخار چیست | سایر ویژگی های عینک ایمنی ضد مه

عینک ایمنی ضد بخار چیست | سایر ویژگی های عینک ایمنی

بمنظور برقراری امنیت شخصی در هنگام کار بهتر است که افراد از تجهیزات محافظ شخصی مناسب ( ppe ) استفاده کنند. یکی از این تجهیزات ایمنی عینک ایمنی ضد بخار است. در هنگام کار باید مراقب ذرات پرتابی ناگهانی یا پاشش های شیمیایی باشید. در آن لحظه است که بهترین وسایل ایمنی ضد بخار را آرزو می کنید.

بخار چگونه بر روی عینک بوجود می آید

عینک ایمنی ضد بخاربخار بر روی شیشه های عینک  از قطرات کوچک آب مایع تشکیل شده است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که بخار آب حاصل از هوا در سطح شیشه سرد متراکم می شود. قطرات به اندازه کافی ضخیم هستند تا دید ما را تحریف کنند. دو راه برای رفع این مشکل وجود دارد. این راه همان روشی است که با آینه های حمام در برخی از هتل های گران قیمت انجام می شود . این دو راه عبارتند از گرم کردن سطح یا جلوگیری از تشکیل قطرات آب . این امر می تواند با کاهش تنش سطح آب حاصل شود. نیرویی که مولکول های آب به یکدیگر جذب می شوند. دلیل تشکیل شدن آب در درجه اول به این دلیل است که توان جذب مولکول های آب برای یکدیگر از سطح بیشتر است. ایده رفع بخار بر روی شیشه عینک این است که از ماده ای استفاده شود که بین مولکول های آب قرار گرفته و از چسبیدن آنها به یکدیگر جلوگیری می کند. به جای تشکیل قطرات ، آب در یک فیلم نازک پخش می شود که مانع بینایی نمی شود. چندین ماده می توانند در این روش مورد استفاده قرار گیرند. ایزوپروپانول یا مالیدن الکل معمولاً یکی از مواردی است که در این روش استفاده می شود اما انواع شوینده ها نیز قابل استفاده هستند. مالیدن مقداری صابون روی عینک نیز از ایجاد بخار بر روی عینک جلوگیری می کند.

ویژگی های عینک ایمنی ضد بخار

آنچه در نگاه اول ممکن است برای برخی حائز اهمیت باشد این است که یک جفت عینک ایمنی ضد بخار با طراحی کلاسیک داشته باشند که در واقع بسیار شیک جلوه می کند. این ویژگی به جای مدل های قدیمی حجیم بسیار مورد پسند تر است، زیرا مطمئناً در هنگام انجام کارهای سخت توسط استفاده کنندگان و کارگران خوب به نظر می رسد.

به غیر از مقاومت در برابر مه و بخار ، بهتر است عینک ایمنی ، ضد خش نیز باشد، زیرا خط و خش افتادن عینک ایمنی معمولاً برای کارگران بسیار رخ می دهد.

وجود لنزهای ساخته شده از پلی کربنات همان چیزی است که به عینک ایمنی ضد بخار کمک می کند تا از طول عمر طولانی مدت و محافظت بالا برخوردار باشد.

باید بگویم که بسیاری از عینک های ایمنی دارای محافظ جانبی نیستند ، پس بهتر است در انتخاب عینک ایمنی ضد بخار به محافظ های جانبی عینک نیز اهمیت دهید. نه تنها آنها می توانند از کارگران در برابر حوادث غیر منتظره محافظت کنند بلکه می توانند خود را نیز بطور قابل توجهی ایمن نگه دارند.

علاوه بر این ، یکی از بهترین نکات برجسته در مورد این عینک ایمنی ضد بخار این است که مطابق استانداردهای حداکثر محافظت از عینک PPE هستند. که در آن صدمات ناشی از خطرات چشم به حداقل می رسد.

در هنگام خرید به تهیه پارچه های مناسب برای پاک کردن لنز عینک ها نیز بسیار اهمیت دهید . زیرا پاک کردن لنز عینک ایمنی ضد بخار با استفاده پارچه مخصوص به خود آن ها ، عمر آن ها را نیز افزایش می دهد.

عینک ایمنی ضد بخار

یک عامل اساسی که تصور می شود همه عینک های ایمنی ضد مه باید آن را داشته باشند باشند ، محافظت از کارگران در برابر اشعه خطرناک آفتاب است. بهتر است عینک های ایمنی ضد بخار دارای درجه UV-a و UV-b باشند.

بیشتر انواع عینک ایمنی ضد بخار از پلاستیک ساخته شده  اند . البته اغلب لنزها از پلی کربنات خالص ساخته شده اند – یک ماده شناخته شده و بسیار گسترده در ساخت یک جفت عینک ایمنی معمولی.  پلی کربنات به ایجاد روکش لنز کمک می کند ، در این صورت لنزها می توانند در مقابل هرگونه اثرات بیرونی مقاومت کنند.

ممکن است عجیب به نظر برسد اگر بدانید که برخی از انواع عینک ایمنی ضد بخار دارای محافظ ابرو هستند! این مواد همچنین از لاستیک ساخته شده و وعده داده شده است که محافظت آرامش بخش ابرو را برای کارگران فراهم کنند. در کنار داشتن آپشن های متفاوت ، شیلد اضافی برای ابروهای شما چیزی است که جز مزایای عالی بشمار می رود.

لنزها ضد اعوجاج از جمله آپشن های دیگری هستند که می توانید در عینک ایمنی ضد بخار آن را داشته باشید.

نام تجاری NoCry مدل عینک ایمنی ضد مه را ارائه می دهد که می تواند بلافاصله توجه شما را برای طراحی شفاف و شیک آن جلب کند. من معتقدم این عینک های ایمنی به اندازه کافی قدرتمند هستند تا از ساختن آنها از پلی کربنات ساخته شده ، در برابر تهدیدات بیرونی محافظت کنند.

عینک ایمنی ضد بخاریک واقعیت چشمگیر که من در مورد اینها فهمیدم این است که پوشش عدسی آنها توانایی محافظت از چشمان شما را از درخشش شدید و گرما دارد. آزمایش شده است که دارای لنزهای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش استاندارد بالا تا 100٪ است. شرط می بندم که کارگران می توانند از این ویژگی برای انجام فعالیت های زیر نور آفتاب یا منابع نور مصنوعی استفاده کامل کنند.

برخی از انواع عینک ایمنی ضد بخار در برابر خراشیدگی مقاوم هستند. ممکن است هنگام خرید عینک نیاز باشد که برای محافظت از آن از یک وسیله محافظ (که به صورت جداگانه فروخته می شود) خریداری کنید یا در طی استفاده از عینک ایمنی ضد بخار هر لحظه مواظب باشید که عینک خود را کجا قرار می دهید   ، اما می توانم بگویم که با استفاده از پوشش ضد خش می توانید برای مدت طولانی عینک ایمنی را بدون نگرانی از خط و خش نگهداری کنید.

در هنگام خرید عینک ایمنی ضد بخار همچنین باید به پد بینی آن توجه کنید. عینک هایی را انتخاب کنید که دارای پد بینی نرم هستند. در اینصورت استفاده طولانی مدت از آن ها راحت تر خواهد بود.

شما مطمئناً می توانید عینک های ایمنی را برای فعالیت هایی از جمله کار آزمایشگاهی و ساختمانی ، به علاوه تمرین تیراندازی و فعالیت های ورزشی بپوشید بدون اینکه نگرانی در مورد برخی شرایط آب و هوایی وحشتناک داشته باشید زیرا این عینک های ایمنی ضد بخار در تمام فصول کاربردی هستند.

اطمینان از این شیشه های ایمنی برای جلوگیری از تابش اشعه خورشیدی تا 99٪ UVA / B / C بهتر است در عینک های ایمنی ضد بخار وجود داشته باشد. این ویژگی به شما اجازه نمی دهد که چشمان شما در اثر تابش خیره کننده، بیش از حد خشک یا زخمی شود.

عینک ایمنی ضد بخارتولیدکننده برخی از عینک های ایمنی یک پد بینی لاستیکی را روی شیشه ها قرار می دهند. استفاده از این پد باعث می شود که بدون اینکه علائم قرمزی روی پوشت باقی بماند بتوان از آن ها استفاده کرد. مطمئنا که اگر چیزی ناراحت کننده باعث ناراحتی هر یک از قسمت های بدن شما شود ، نمی توانید روی کار خود تمرکز کنید.

از عینک ایمنی ضد بخار می توانید برای تیراندازی یا صخره نوردی نیز استفاده کنید. با استفاده از عینک ایمنی ضد بخار دیگر لازم نیست که از شرایط بد آب و هوایی بترسید .س

غالباً محافظت از عینک ایمنی بدون خراشیده شدن آن ها و غبار گرفتن لنزها دشوار است. در هنگام خرید عینک ایمنی ضد بخار برای آن ها کیسه‌ای از جنس میکروفیبر تهیه کنید که می تواند عینک شما را از خطرات صدمه محافظت کند.

محافظ های جانبی برخی از عینک های ایمنی امکان تنظیم سایز را فراهم می کنند. با تنظیم کردن سایز محافظ های جانبی برای هر سایز صورتی می توان از آن ها استفاده کرد.

چگونه لنزهای عینک ایمنی را ضد بخار کنیم

عینک ایمنی ضد بخاراگر عینک ایمنی ضد بخار ندارید می توانید پوشش ضد مه را خریداری کنید. تعدادی اسپری ضد مه مخصوص برای استفاده در عینک های شنا وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها عینک های ایمنی و شنای خود را ضد بخار کنید. برای استفاده از اسپری ، فقط کافی است آن را در عینک های خود اسپری کرده و قبل از قرار دادن آن ها بر روی چشم ، آن را بشویید. حتما قبل از استفاده از عینک لازم است اسپری آن را بشویید تا وقتی شنا می کنید ، وارد چشمان شما نشود.

یکی دیگر از روش های بسیار شگفت آور برای جلوگیری از بخار گرفتگی عینک استفاده از خمیر دندان است . بهمین دلیل است که بسیاری از شناگران حرفه ای دوست دارند یک تیوپ کوچک از خمیر دندان را با خود داشته باشند. مالیدن یک لایه ضخیم از خمیردندان بر روی لنز عینک به طور موثری مانع از ایجاد هرگونه تراکم بخار آب بر روی آن ها می شود. فقط به یاد داشته باشید وقتی چیزی را روی لنزهای عینک خود میمالید ، با انگشتان خود بسیار ملایم این کار را انجام دهید . این روزها بیشتر لنزها دارای روکش ضد مه هستند اما در صورت مالش خیلی سخت ، این لایه خیلی راحت از بین می رود!

شامپو مخصوص کودک یا نرم کننده مو روشی دیگر است که شاید به آن فکر نکرده باشید. اضافه کردن یک قطره کوچک از این شامپو یا نرم کننده به هر لنز و مالش در اطراف آن ، لایه ای از فیلم کوچک باقی می گذارد که مانع از بخار کردن عینک خواهد شد. تقریباً 10 یا 15 دقیقه بعد از استفاده از شامپو کودک ، عینک را بشویید و شستشوی کامل دهید زیرا با این روش دیگر شامپویی باقی نمی ماند که در چشم شما برود. باز هم ، خیلی زبر دست خود را روی لنز عینک نکشید زیرا لایه ای از فیلم را که شامپو آن را بوجود آورده است با این روش حذف می کنید.

از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید متشکریم. منتظر نظرات شما هستیم. برای دیدن عینک های ایمنی ضد بخار توتاص روی لینک زیر کلیک کنید.

منابع : mcgill

ppeاسپری ضد مهایمنیتجهیزات ایمنیتجهیزات حفاظت فردیعینک ایمنیعینک ایمنی حفاظ دارعینک ایمنی ضد خشعینک ضد مه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×