عینک ایمنی بغل دار | انواع عینک ایمنی بغل دار

عینک ایمنی بغل دار | انواع عینک ایمنی بغل دار

کارگرانی که از دهه 1980 و اوایل دهه 1990 در صنعت آمریکای شمالی مشغول به کار بودند ، احتمالاً عینک ایمنی بغل دار قدیمی را به خاطر می آورند. آن ها هیچ جذابیتی نداشتند و دارای سپرهای جانبی بودند که به نظر می رسید روی بازوهای عینک پرچ شده اند. در آن روزها اگر از عینک طبی استفاده می کردید ، فرض بر این بود که لنز معمولی از محافظت کافی برخوردار است و تمام کاری که شما باید انجام دهید این بود که محافظ های جانبی موقت ساخته شده از یک لایه نازک از پلاستیک پلی اتیلن یا پلی استایرن را اضافه کنید و همه چیز تمام می شود .

لنز اصلی جلو چشم عینک ایمنی برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی (از جمله مایعات ، چوب ، تراشه های فلزی و سایر اشیا)) به چشم ها طراحی شده است. سپرهای جانبی برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی پرتابی به چشم نصب شده بود. تناسب این دو فاکتور کنار هم وحشتناک بود و در بهترین حالت محافظت در برابر اجسام پرتابی از کنار نیز ناکافی بود.

امروزه می دانیم که تمام عینک های ایمنی چشم باید استانداردهای CSA را رعایت کنند و این شامل الزامات مربوط به محافظ های جانبی است.  از دهه 1990 پیشرفت های بزرگی در عرصه ایمنی ایجاد شده است و عینک ایمنی بغل دار یکپارچه با محافظ های جانبی که به طور دائم به آن متصل هستند ، علاوه بر محافظت از ظاهری زیبا ، کارآمد و موثر را فراهم می کند. سوالی که اغلب مطرح می شود این است که چرا سپرهای جانبی یا محافظ های جانبی بسیار مهم تلقی می شوند و آیا بین شیشه های ایمنی با سپرهای جانبی یکپارچه که به طور دائمی متصل شده اند و عینک های ایمنی با محافظ های جانبی کشویی و جداشونده تفاوت قابل توجهی در تناسب یا عملکرد وجود دارد؟

عینک ایمنی بغل دارمحافظ های جانبی متصل به طور ثابت به قاب متصل می شوند ، بنابراین نمی توان آن ها را از عینک جدا کرد. مزیت اصلی داشتن محافظ های جانبی دائمی این است که کارگران نمی توانند سپرهای جانبی را از شیشه های ایمنی جدا کنند ، بنابراین از ایمنی و انطباق اطمینان حاصل می کنند.

عینک ایمنی بغل دارمحافظ های جانبی روی قاب عینک ایمنی بسته می شوند. مزیت کارمندی که از عینک ایمنی بغل دار جدا شونده استفاده می کند این است که می تواند محافظ های جانبی را جدا کند . همچنین هنگام شروع به کار بغل های عینک را می توان برای جلوگیری از اشیا پرتابی به سمت چشم به آن متصل کرد. فریم های عینک ایمنی امروزه به قدری جذاب هستند که واقعاً نمی توانید تفاوتی بین عینکی که از آن به عنوان عینک محافظ چشم استفاده می شود و عینکی که مانند لباس در خیابان استفاده می شود ، تشخیص دهید.

البته ، الزامات انتخاب عینک ایمنی باید فراتر از مدل و مد باشد. انتخاب عینک ایمنی چشم بر اساس الزامات تعیین شده و برای مقابله با خطرات شغلی موجود باید باشد . در بیشتر حوزه های قضایی کانادا ، مقررات یا کد بهداشت و ایمنی شغلی مواردی از این دست را مشخص می کند:

  • اگر چشمان کارگر در محل کار آسیب دیده یا تحریک شود ، کارفرما باید اطمینان حاصل کند که کارگر از تجهیزات محافظ چشم مناسب و مطابق با استاندارد CSA موجود در عینک محافظ استفاده می کند.

استاندارد CSA رایج برای عینک ایمنی بغل دار ، انتخاب ، استفاده و مراقبت از عینک محافظ CSA Standard Z94.3.1-09 است. این استاندارد حکم می کند که باید از عینک هایی با محافظ جانبی هر زمان که خطر ورود اجسام خارجی به داخل چشم وجود داشته باشد ، استفاده کرد.

استاندارد CSA ایجاب می کند که محافظ های چشم (بدون نسخه) دارای محافظ جانبی (سپرهای جانبی) باشند که به طور دائم به آن ها متصل می شوند . این بغل عینک ها می توانند یکپارچه باشند یا بخشی از عینک باشند که قابل جدا شدن و نصب شدن است تا پوشش مورد نیاز را فراهم کند . برای عینک های ایمنی با وجود نسخه ، محافظ های جانبی که به طور دائمی متصل می شوند یا بخشی جدایی ناپذیر از طراحی عینک هستند ، لازم است.

لازم به ذکر است که برخی از مقررات نظارتی در کانادا ، به عنوان مثال کد OHS آلبرتا ، علاوه بر استانداردهای CSA ، استانداردهای ANSI ایالات متحده را نیز در قوانین خود فرا خوانده اند. به طور خاص ، استاندارد  ANSI Z87.1-2003 – که استاندارد ملی آمریکا است برای محافظت از چشم و صورت در کار و آموزش ، در کد OHS آلبرتا فراخوانده شده است. بخش 229 (2.3) از قانون ایمنی و بهداشت شغلی اجازه می دهد تا عینک ایمنی با نسخه دارای قاب هایی باشد که مطابق با استاندارد ANSI Z87.1-2003 باشد . همچنین در صورت نیاز محافظ های جانبی قابل جدا شدن داشته باشد . عینک ایمنی بدون نسخه باید دارای لنزها و فریم هایی باشد که مطابق با الزامات استاندارد CSA (Z94.3) باشد ، بنابراین محافظ جانبی قابل جدا شدن برای عینک چشمی مجاز نیست. منطقی که CSA برای استفاده از سپرهای جانبی متصل دائمی نیاز دارد این است که آن ها نمی توانند از جای خود بیفتند یا حرکت کنند. از نظر اثربخشی CSA نتیجه گرفته است که محافظ های جانبی متصل دائمی یا عینک های ایمنی بغل دار دائمی ترجیح داده می شوند.

عینک ایمنی بغل دارگزینه دیگری که برای افرادی که از لنزهای نسخه ای که دارای امتیاز CSA نیستند استفاده می شود ، استفاده از محافظ های عینکی است که بر روی عینک های طبی قابل استفاده هستند . این نوع عینک ایمنی بغل دار مجموعه ای از عینک های ایمنی سایز بزرگ است که برای استفاده بر روی عینک های غیر ایمنی و طبی طراحی شده است. آن ها معمولاً فقط برای بازدیدکنندگان یا کارمندانی استفاده می شوند که فقط به محافظت گاه به گاه احتیاج دارند.

الزامات استفاده از عینک ایمنی روشن است. اگر کارمندی هستید که در مناطقی کار می کنید که خطر پرواز اجسام خارجی وجود دارد که ممکن است در چشم شما فرو روند ، حتماً از عینک ایمنی مورد تأیید CSA استفاده کرده و مطمئن شوید که عینک ایمنی بغل دار به طور دائمی دارای محافظ جانبی است.

مزایای استفاده از عینک ایمنی بغل دار

عینک های ایمنی بغل دار که دارای محافظ های جانبی هستند و بطور دائم به فریم  متصل شده اند ، توسط کسی قابل برداشت نیستند . یکی از بزرگترین مزایای داشتن محافظ های جانبی که نمی توان آن ها را جدا کرد این است که می دانید همه کارمندان شما از مقررات و دستورالعمل ها پیروی می کنند.

هنگامی که یک کارگر از محافظ های جانبی قابل جدا شدن استفاده می کند ، می تواند به راحتی آن ها را جدا کند و حتی در صورت که کاری انجام نمی دهد آن ها را بپوشد. قاب های موجود بر روی عینک های ایمنی به گونه ای طراحی شده اند که آن ها را چنان جذاب می کند که گاهی اوقات افراد نمی توانند تفاوت عینک ایمنی و عینک معمولی را تشخیص دهند.

همچنین دسته ای از عینک ایمنی بغل دار وجود دارد که برای جلوگیری از مه آلود شدن لنزها طراحی شده است. اگر احتمال مه آلودگی وجود داشته باشد ، عینک محافظی وجود دارند که علاوه بر بخار نکردن لنزها ، برای محافظت بیشتر دارای محافظ های جانبی نیز هستند.

اگر کارمندان شما از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده نکنند و آن را در کمد یا کیف خود بگذارند ، از آن ها محافظت نمی شود. در استفاده از عینک های ایمنی اگر کارمندان بجای اینکه آن ها را روی چشم بگذارند ، بالای سر بگذارند هیچ فایده ای نخواهد داشت. بسیار مهم است که عینک های محافظ به اندازه کافی راحت باشند تا کارمندان شما در هنگام کار وسوسه نشوند که آن ها را بردارند. در عینک ایمنی ویژگی های مختلفی وجود دارد که می تواند سطح راحتی را افزایش دهد ، مانند موارد زیر:

قاب هایی با داشت دریچه

عینک ایمنی بغل دارپل های عینک که دارای پد هستند

عینک ایمنی بغل داردسته های انعطاف پذیر

عینک ایمنی بغل دارروش های دیگری وجود دارد که می توانید همه کارمندان خود را به استفاده از عینک ایمنی بغل دار تشویق کنید ، از جمله ارائه طیف گسترده ای از عینک های چشم. اگر کارمندان شما بتوانند سبک و شخصیت خاص خود را با استفاده از عینک خود به نمایش بگذارند ، احتمال پوشیدن آن بیشتر خواهد بود زیرا به آن ها فرصت داده شده است که خود را به صورت فردی بیان کنند.

وقتی در مورد سبک ، رنگ و ویژگی ها به کارمندان خود گزینه های متعددی را پیشنهاد می کنید ، آن ها از داشتن برخی از کنترل بر آنچه در هنگام کار می پوشند و شکل ظاهری آن ها

قدردانی می کنند. وقتی افراد هنگام پوشیدن تجهیزات محافظتی شخصی خود احساس راحتی می كنند و از ظاهر خود راضی هستند ، احتمال پوشیدن تجهیزات به روش صحیح افزایش می یابد.

برای مشاهده عینک ایمنی بغل دار توتاص بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

منابع : eyesafesafety

عینک آزمایشگاهیعینک ایمنیعینک ایمنی با محافظ جانبیعینک ایمنی ضد بخارعینک ایمنی محافظعینک با محافظ جانبیعینک ضد مهعینک محافظعینک های ایمنیمحافظ جانبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×