عینک آفتابی ارزان قیمت چه مشکلاتی برای بینایی فرد ایجاد می کند

عینک آفتابی ارزان قیمت چه مشکلاتی برای بینایی فرد ایجاد می کند

برای محافظت از چشمان شما در یک روز روشن و آفتابی ، بیش از هر چیز به یک جفت عینک آفتابی نیاز است. لنزهای تیره و عینک آفتابی ارزان قیمت لزوما از چشمان شما در برابر آسیب های وارده به چشم محافظت نمی کنند.

هنگام خرید عینک آفتابی جدید ، مجبور نیستید مارک های خلی گران قیمت بخرید ، اما باید به دنبال ویژگی هایی باشید که از چشم شما محافظت می کنند ، مانند محافظت در برابر اشعه ماورابنفش یا uv، محافظت در برابر تابش خیره کننده و شکل و رنگ لنز یکسان در هر دو شیشه عینک. رنگ تیره یا لنزهای پلاریزه از چشمان شما در برابر مشکلات محافظت نمی کند و ممکن است مواردی مانند قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش را بدتر کند ، بنابراین احتمال آسیب دیدن چشم شما بیشتر است. بهترین راه برای گرفتن محافظت کافی از چشم استفاده از عینک آفتابی است همچنین باید دقت کرد که عینک آفتابی را از بینایی سنج یا چشم پزشک تهیه کرد.

آیا استفاده از عینک آفتابی ارزان قیمت صحیح است

در روزهای روشن و آفتابی استفاده از عینک آفتابی ضروری است . اگر عینک آفتابی ندارید ، ممکن است به یک مغازه یا فروشگاه بروید و یک جفت عینک آفتابی ارزان قیمت بگیرید تا بتوانید به راحتی در خارج از خانه به فعالیت خود ادامه دهید .

باید بدانید که عینک های آفتابی وسایل مهمی برای محافظت از چشم هستند که تنها نباید به فریم و ظاهر  آن ها توجه کنید . شما باید از چشمان خود در برابر نور ماورابنفش (UV) و تابش خیره کننده محافظت کنید ، دقیقاً مانند این که با استفاده از ضد آفتاب از پوست خود محافظت می کنید. قرار گرفتن در معرض طول موج های خاص نور می تواند به چندین قسمت از چشم شما آسیب برساند و منجر به مشکلات طولانی مدت شود.

در واقع استفاده از عینک های آفتابی ارزان قیمت که فیلترهای نوری خوبی ندارند می تواند با گذشت زمان آسیب بدتری به چشمان شما وارد کند. حتی اگر در یک روز روشن بتوانید خوب ببینید ، می توانید چشم های خود را در معرض آسیب بیشتری قرار دهید نسبت به این که اصلا از عینک آفتابی استفاده نکنید.

در یک عینک آفتابی به دنبال چه چیزی باید باشید

ممکن است برای خرید عینک به هزینه عینک آفتابی و هنر طراح فریم آن نگاه کنید. آسان است فکر کنید هیچ دلیلی وجود ندارد که برای یک عینک آفتابی اینقدر پول بپردازید ، وقتی می توانید چیزی ارزان تر در فروشگاه های دیگر یا فروشگاه های بزرگ خریداری کنید. اگر تنها برای خرید عینک به مد آن نگاه کنید ، این نظریه درست است.

اما عینک آفتابی باید چیزی فراتر از لوازم جانبی باشد. آن ها یک روش مهم برای محافظت از چشم شما در برابر طول موج های مضر نور هستند.

در این بخش به مواردی که شما باید در خرید یک عینک آفتابی به دنبال آن بگردید تا بتوانید از چشمان خود محافظت کنید می پردازیم.

محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش: برای محافظت از خود در برابر اشعه ماورا بنفش دو نوع محافظت وجود دارد – UVA و UVB. این موارد با خطر بالاتر با سرطان پوست در ارتباط هستند. اگر بیش از حد از این اشعه ها به داخل چشم شما برخورد کند ، می توانند به چشم شما آسیب برسانند. یافتن عینک آفتابی که 99 تا 100 درصد از UVA و UVB را مسدود کند به سلامت چشم کمک می کند.

قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش می تواند خطر ابتلا به چندین بیماری چشم را افزایش دهد ، از جمله:

ممکن است عینک آفتابی ارزان قیمت نیز محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش را ارائه کند اما در مورد محافظت در برابر UVA و UVB این امر صادق نیست. وقت خود را صرف تحقیق در مورد انواع عینک آفتابی کنید و اینکه چند درصد از اشعه ماورا بنفش از چشمان شما محافظت می کنند.

نور مرئی: مسدود کردن 75 تا 90 درصد بقیه طیف نور مرئی می تواند از چشم شما در برابر خیرگی بیش از اندازه نور محافظت کند. اگر از چشمان شما محافظت نشده باشد ، تابش خیره کننده می تواند باعث آسیب چشم شود ، از جمله فوتوکراتیت ، مانند آفتاب سوختگی روی چشم.

لنزهای با کیفیت بالا: یافتن یک عینک آفتابی که در هر دو ویژگی یک عینک مانند رنگ و انحنا داشته باشد ، از خستگی چشم می کاهد. عینک آفتابی ارزان قیمت اغلب دارای لنزهای تاب خورده ، لنزهای با اندازه متفاوت یا رنگ ناهموار است که ممکن است تا چند ساعت قبل از این که استفاده نکنید ، متوجه آن نشوید.

مقاومت در برابر ضربه: در برخی از کشورها الزامات خاصی برای مقاومت در برابر ضربه در عینک آفتابی وجود دارد ، اما اغلب اوقات ، عینک های آفتابی این استانداردها را ندارند. هنگام خرید عینک آفتابی تحقیق کنید و به دنبال لنزهای سبک پلی کربنات با استانداردهای مقاومت در برابر ضربه باشید.

بیشتر بخوانید:

عینک ضد خش چگونه ساخته می شود

محافظت کامل از چشم: هر ساله سبک های محبوب عینک آفتابی تغییر خواهد کرد. اگر زمان زیادی را در فضای باز در معرض نور شدید ، به ویژه در اطراف برف ، دریا، آب یا سطح دیگری که نور خورشید را منعکس می کند ، می گذرانید ، باید عینک آفتابی تهیه کنید که کاملاً چشم شما را بپوشاند. عینک آفتابی ارزان قیمت بیشتر از مواد بکار رفته در آن ها به سبک و استایل عینک توجه می کند.

عینک آفتابی ارزان قیمتبرخی از از لنزهای موجود در عینک ها از چشمان شما محافظت می کند

برخی از عینک های آفتابی وجود دارد که به نظر می رسد ایمنی بیشتری را ایجاد می کند ، اما استفاده از آن ها ضروری نیست. به عنوان مثال ، لنزهای پلاریزه می توانند تابش نور خورشید را کاهش دهند اما پلار بودن همان محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش نیست. لنزهای پلاریزه به خودی خود مانع از ورود اشعه ماورا بنفش مضر به چشم شما نمی شوند. با این حال ، بسیاری از عینک های آفتابی پلاریزه سطح متوسط ​​دارای محافظت در لنز هستند ، بنابراین به اطلاعات محصول نگاه کنید تا ببینید آیا عینک آفتابی از اشعه ماورا بنفش نیز محافظت می کند یا خیر.

طیف وسیعی از رنگ ها برای عینک آفتابی وجود دارد ، بنابراین ممکن است تصور کنید که رنگ های تیره سطح محافظتی مشابه لنزهای محافظت شده در برابر اشعه ماورا بنفش را در برابر نور مضر خورشید ایجاد می کنند. این درست نیست.

عینک آفتابی تیره در واقع مردمک چشم شما را گشاد می کند زیرا چشم شما به رنگ تیره واکنش نشان می دهد انگار در یک اتاق کم نور هستید. با استفاده از این نوع عینک آفتابی  ارزان قیمت ممکن است در کوتاه مدت در زیر نور آفتاب احساس بهتری داشته باشد ، اما مردمک چشم گشاد شده و باعث می شود اشعه ماورا بنفش بیشتری به چشم شما وارد شود. استفاده از عینک آفتابی ارزان قیمت تیره می تواند سریعتر از استفاده نکردن از عینک آفتابی به چشم شما آسیب برساند.

محافظت از اشعه ماورا بنفش چیزی که در عینک آفتابی ارزان قیمت وجود ندارد

مهم است که عینک آفتابی شما 100 درصد از اشعه ماورا بنفش محافظت کند. این باعث محافظت چشم شما در برابر اشعه ماورا بنفش مضر خورشید می شود که می تواند باعث آسیب دیدگی طولانی مدت و حتی از بین رفتن دائمی بینایی چشم شود.

تصور نکنید که عینک های آفتابی ارزان قیمت این سطح از محافظت را فراهم می کنند ، حتی اگر برچسب روی لنزها نوشته باشد  “مسدود کننده اشعه ماورا بنفش “.

مهمترین دلایل استفاده از عینک آفتابی محافظت از چشم در برابر اشعه های آسیب رسان آفتاب ، امکان دید واضح و راحت در شرایط نور شدید خورشید تا تیرگی شدید و محافظت از چشم در برابر آسیب و تحریکات چشمی است.

با تبلیغ محافظت از اشعه ماورابنفش عینک آفتابی ارزان قیمت گول نخورید ، مگر اینکه بتوانید تأیید کنید که لنزها از محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش ، کیفیت نوری و دوام موجود در عینک آفتابی گران قیمت استفاده می کنند.

یک اپتیک ماهر می تواند به شما در تعیین کیفیت عینک آفتابی فعلی و انتخاب عینک آفتابی با کیفیت کمک کند که شفافیت ، راحتی و محافظت از چشم مورد نیاز شما را فراهم کند.

از متخصص چشم برای انتخاب عینک آفتابی با محافظت کامل مشورت بگیرید

باید گفت که هزینه ارتباط کمی با کیفیت کلی عینک آفتابی دارد. اما با این وجود خرید یک عینک آفتابی ارزان از یک فروشگاه از چشم شما محافظت کافی نخواهد کرد. البته باید گفت تعداد زیادی عینک آفتابی شیک می توان پیدا کرد که قیمت بالایی دارد اما از سطح محافظت ضعیفی برخوردار است.

به جای اینکه از مغازه دار بپرسید که آیا عینک آفتابی جدید شما از محافظت کافی برخوردار است یا خیر ، با چشم پزشک خود مشورت کنید تا یک عینک آفتابی تهیه کنید که کاملاً از چشمان شما محافظت می کند. قیمت آن ها ممکن است بیشتر از عینک آفتابی با کیفیت پایین باشد ، اما شما دارای فیلتر و پوشش مناسب برای سلامت چشم خود هستید.

در مورد نیازهای خود با اپتومتریست خود صحبت کنید. به عنوان مثال ، هر روز ساعت ها کار در خارج از خانه با اسکی منظم متفاوت است ، اما هر دو فعالیت نیاز به محافظت در برابر آفتاب دارند. اگر دچار عیب انکساری یا سایر مشکلات بینایی هستید ، چشم پزشک می تواند تنظیمات نسخه ای را در لنز انجام دهد ، بنابراین شما یک عینک آفتابی دارید که قدرت بینایی شما را حفظ می کند و در عین حال از چشمان شما محافظت می کند.

عینک آفتابی ارزان می تواند برای چشم شما مضر باشد ، اما عینک آفتابی گران قیمت لزوما محافظت بیشتری نمی کند. عینک های آفتابی با نسخه پزشکی محافظت تضمینی را برای سالم نگه داشتن چشم شما برای سال ها ارائه می دهند. ارزش آن را دارد که کمی بیشتر هزینه کنید تا اطمینان حاصل کنید که چشمان شما در برابر آفتاب محافظت می شود.

منابع: nvisioncentersallaboutvision

uvuv-auv-bآسیب دیدگی چشمعینکعینک آفتابیماورا بنفشمحافظت از اشعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×