علائم چشم ضعیف | علائم نیاز به عینک را بطور کامل بشناسیم

علائم چشم ضعیف | علائم نیاز به عینک را بطور کامل بشناسیم

دانستن اینکه به عینک نیاز دارید همیشه آسان نیست. تغییرات بینایی می تواند آزار دهنده باشد. ضعیف شدن چشم یک روزه پدیدار نمی شود. در یک روز و به یک باره تاری مبهم ، مشکل در خواندن نوشته یا خواندن علائم راهنمایی رانندگی یا مشکل دید در شب ظاهر نمی شود.

در عوض ، به احتمال زیاد شما می توانید میزان كاهش بصری خود را بصورت رفته رفته احساس کنید و در ابتدا متوجه آن نشوید. یا ممکن است شما دچار تاری چشم ، سردرد یا ناراحتی دیگری شوید که قبلاً نداشته اید.

آگوستین گونزالز ، پزشک بینایی در ریچاردسون ، تگزاس می گوید: “علائم کلاسیک نیاز به عینک شامل سردرد ، درد چشم و اخم کردن یا جمع کردن چشم برای دیدن بهتر است.” ” از بین رفتن ناگهانی بینایی یا درد چشم چیزهایی هستند که باید سریعاً مورد بررسی قرار گیرند.”

علائم و نشانه های دیگری که ممکن است نشانگر نیاز شما به عینک باشد شامل نیاز به نور درخشان تر برای دیدن یا خواندن واضح ، دیدن هاله ای اطراف منابع نوری (مانند چراغهای جلو اتومبیل و لامپ های روشنایی) ، گم کردن شماره خطی که مطالعه می کردید و بینایی تحریف شده یا مضاعف است.

نمونه هایی از مشکل چشم

شایع ترین مشکلات بینایی و شرایط چشمی که باعث می شود احساس کنید به عینک نیاز دارید یا باید نسخه فعلی عینک خود را تغییر دهید، شامل موارد زیر است:

 • نزدیک بینی ( میوپیا) ، این مشکل دیدن اجسام دور را به صورت واضح دشوار می کند. معمولاً افراد نزدیک بین می تواند اجسام نزدیک را به خوبی ببینند.
 • دور بین (هایپروپیا) ، شرایطی که تمرکز روی اشیاء یا کارهایی که در فاصله نزدیک هستند چالش برانگیز است ، اما فاصله دور را به راحتی می توانید ببینید.
 • پرسبیوپیا یا پیر چشمی ، یک نوع از دست دادن طبیعی دیدن اجسام نزدیک است. این امر برای هر فردی بعد از سن 40 سالگی اتفاق می افتد.
 • آب مروارید یا بارش طبیعی لنز چشم، که شایعترین علت از بین رفتن بینایی در افراد بالای 40 سال است. آب مروارید با جراحی و لانه گزینی لنز داخل چشم (IOL) درمان می شود.

نزدیک بینی و نیاز به عینک

نیاز به عینکنزدیک بینی ، که میوپیا ( myopia ) نیز نامیده می شود ، در شرایطی است که فرد می تواند اشیاء نزدیک اطراف را به وضوح ببیند ، اما وقتی اشیاء بسیار دور هستند ، تار می شوند. ممکن است شخصی در تشخیص افراد هنگام تماشای فیلم از تلویزیون مشکل داشته باشد. ممکن است کودک در مدرسه در خواندن تخته سیاه در مدرسه مشکل داشته باشد.

این حالت در صورتی اتفاق می افتد که کروی چشم خیلی بلند باشد یا قرنیه چشم خیلی خمیده باشد. انجمن اپتیمتریک آمریکا تخمین می زند که نزدیک بینی تقریباً 30 درصد از جمعیت ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد.

دور بینی

نیاز به عینکبا دور بینی یا هایپروپیا ( hyperopia ) ، اشیایی که بسیار دور هستند ، کاملاً مشخص هستند ، در حالی که اشیاء نزدیک آنها مبهم است. این اتفاق زمانی می افتد که کروی چشم خیلی کوتاه باشد ، یا قرنیه به طور غیر طبیعی شکل بگیرد. طبق اطلاعات NEI ، دور بینی تقریباً 5 تا 10 درصد از جمعیت ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد.

آستیگماتیسم

نیاز به عینکدر آستیگماتیسم ( astigmatism )، نور بر روی شبکیه چشم به طور مساوی توزیع نمی شود ، بنابراین تصاویر می توانند مبهم یا کشیده شوند. با این حال ، هر کسی که آستیگماتیسم داشته باشد حتما دارای بینایی مشکل دار نیست.

این شرایط در هر سنی ممکن است رخ دهد. در حالی که بیشتر افراد به نوعی آستیگماتیسم خفیف دارند ، افرادی که آستیگماتیسم قابل توجهی دارند ممکن است برای اصلاح آن به عینک احتیاج داشته باشند.

پیر چشمی

نیاز به عینکپیر چشمی ( Presbyopia ) به طور غیر طبیعی شکل می گیرد. طبق گفته NEI ، دور بینی در تقریباً 5 تا 10 درصد از ایالات متحده و در همه رخ می دهد. این یک علامت معمولی پیری است. طبق گفته پزشکی پن ، افراد معمولاً در بین 38 تا 42 سال علائم پریشوپوپی را نشان می دهند.

با افزایش سن ، چشم مانند گذشته انعطاف پذیر نیست. هنگامی که قادر به انعطاف پذیری مانند قبل نیست ، تمرکز روی اشیاء مجاور مختل می شود. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به هنگام مسن تر شدن به عینک دو کانونی یا عینک مطالعه نیاز دارند.

در صورت نیاز به عینک چه علائمی ممکن است ایجاد شود؟

بینایی شما با افزایش سن تغییر می کند. هر تغییر در دید غیر طبیعی نیست. به عنوان مثال ، چیزهایی مانند نیاز به نور بیشتر برای دیدن واضح و مشکل در تمایز سیاه و آبی ، طبیعی است و نیازی به عینک ندارید. اما مواقعی وجود دارد که تغییرات در بینایی طبیعی نیستند و ممکن است عینک نیز احتیاج شود.

برخی از افرادی که به عینک نیاز دارند علائمی ندارند ، در حالی که برخی دیگر علائم کاملاً واضحی دارند. علائم نیاز به عینک ممکن است بسته به نوع مشکل چشمی که دارید ، متفاوت باشد. برخی از علائم شایع عبارتند از:

 • تاری دید
 • بینایی دوگانه – دو بینی
 • فازی ، همانطور که در اشیاء تعریف نشده است ، خطوط روشن و چیزهای کمی مضر هستند
 • سردردها
 • انحراف بینایی
 • دیدن اشیاء بصورتی که دارای نورهای اورا یا “هاله ” در اطراف خود هستند
 • خستگی چشم یا چشم هایی که احساس خستگی یا سوزش می کنند
 • بینایی تحریف شده
 • هنگام مشاهده و رانندگی در شب مشکل دارید

این یک لیست کامل نیست. در صورت مشاهده هرگونه تغییر در موارد عادی برای شما ، با پزشک چشم خود تماس بگیرید. آنها می توانند معاینه چشم را انجام دهند تا ببینند چه چیزی می تواند انجام شود و چگونه می توان به آن کمک کرد.

استفاده از صفحات دیجیتالی و نیاز به عینک

علائم سندرم بینایی رایانه به علت استفاده بیش از حد از وسایل الکترونیکی با نمایشگرهای بصری – از جمله تلفن های هوشمند ، رایانه ها و تبلت ها بوجود می آید . همچنین می تواند سرنخ این موضوع باشد که به عینک نیاز دارید.

خشکی چشم ، تاری دید ، چشم قرمز ، سوزش ، حساسیت به نور ، سردرد و درد در شانه ها ، گردن و کمر همه علائم سندرم بینایی رایانه ای هستند.

هر کسی که بخش قابل توجهی از روز خود را صرف دیدن صفحه نمایش های LED می کند ، در معرض خطر ابتلا به این بیماری است . این بیماری در کودکان شایع است. برای درمان سندرم بینایی رایانه ، عینک مخصوص رایانه تجویز می شود.

آیا نیاز به عینک دارید؟ به چشم پزشک مراجعه کنید

بهترین راه برای اطمینان از اینکه آیا به عینک احتیاج دارید ، یافتن یک پزشک چشم در نزدیکی شما و برنامه ریزی یک معاینه جامع چشم است. در صورت تجربه هر یک از مشکلات بینایی که در بالا توضیح داده شد ، مراجعه به پزشک چشم بسیار مهم است.

پزشک چشم تنها شخصی است که با اطمینان می داند آیا به عینک (یا احتمالاً سایر روش های درمانی برای برطرف کردن علائم) احتیاج دارید یا خیر.

در هنگام معاینه چشم ، به شما توصیه می شود که چشمان خود را به اندازه کافی باز کنید تا پزشک بتواند مستقیماً به چشمان شما نگاه کند و سلامت چشمی شما را ارزیابی کند.

اگرچه فناوری بسیار خوبی وجود دارد که امکان تصویربرداری از مناطق پنهان چشم داخلی را فراهم می کند ، اما باز کردن زیاد چشم باعث بهبود کیفیت تصویر می شود.

دید خوب برای تقریباً همه جنبه های یک زندگی عادی ضروری است. دور ماندن از هرگونه مشکل چشم که ممکن است ایجاد شود بهترین راه برای حفظ بینایی سالم است.

منابع : allaboutvisionhealthline

آسیب دیدگی چشمچشم ضعیفدو بینیدور بینعینکعینک طبیعینک مطالعهنزدیک بین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×