شش دلیل که نشان می دهد بیشتر از یک جفت عینک نیاز دارید

شش دلیل که نشان می دهد بیشتر از یک جفت عینک نیاز دارید

اگر شما فردی هستید که از یک جفت عینک استفاده می کنید ، بنظر شما آیا مواقعی وجود دارد که بیش از یک جفت عینک نیاز داشته باشید؟

در اینجا چند موقعیت را بررسی می کنیم که به بیش از یک جفت عینک نیاز دارید :

فریم های مختلف ، علاقه به فریم های مختلف می تواند یکی از دلایلی باشد که بخواهید بیشتر از یک عینک داشته باشید. شاید علاقه داشته باشید عینک کار شما با عینک بیرون رفتن شما فریم های متفاوتی داشته باشد .

لنزهای پیشرفته یا عینک مطالعه ، خواندن کتاب و خواندن و نوشتن پیامک را آسان می کند، بنابر این شاید در این حالت به بیشتر از یک حفت عینک نیاز داشته باشید.

از دست دادن عینک در یک حادثه یا گم کردن عینک. اگر عینک شما بشکند و یک جفت اضافی نداشته باشید چه می کنید؟

هیچ کدام از این دلایل قانع کننده نیستند؟ در اینجا هفت دلیل وجود دارد که نشان می دهد به بیش از یک جفت عینک نیاز دارید.

محافظت از چشم در برابر نور مضر آبی

یک جفت عینکقبل از دهه 1990 ، تعداد ساعاتی را که هر هفته می توانستیم با صفحه های دیجیتال کار کنیم می شد با دست شمرد. اما اکنون تعداد ساعاتی که با آنها کار نمی کنیم قابل شمارش هستند. ما تقریباً در هر ساعت بیدار روز قسمتی از وقت خود را به نگاه کردن صفحات دیجیتال می گذرانیم ، چشمانمان را خسته می کنیم و استراحت خوب در شب را با این کار سخت تر می کنیم.

عینک فعلی شما می تواند به شما در خواندن متن روی صفحه های دیجیتال کمک کند ، اما اگر لنزها نور آبی را فیلتر یا مسدود نکنند ، ممکن است در پایان روز چشمان شما احساس خستگی کند. اگر قبل از خواب ساعت ها روی صفحات الکترونیکی وقت خود را صرف کنید ، تمام آن نور آبی می تواند چرخه خواب شما را مختل کند.

فکر کنید که با استفاده از یک جفت عینک کار با رایانه چقدر می توانید فشار های وارده بر چشم خود را کاهش دهید . با استفاده از یک جفت عینک کامپیوتر به چشم خود کمک کنید تا راحت تر استراحت کنید.

برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش

یک جفت عینکپرتوهای فرابنفش خورشید (UV) فقط به پوست شما آسیب نمی رسانند – آنها همچنین می توانند شبکیه و قرنیه چشم شما را سوزانده و منجر به آب مروارید ، فوتوکراتیت ، تخریب ماکولا و در موارد شدید ، رتینوپاتی خورشیدی شوند. علاوه بر درد ، رتینوپاتی خورشیدی باعث اختلال در بینایی و کاهش بینایی ، مشکل در دیدن صحیح رنگ ها ، اعوجاج بینایی ، فتوفوبی و سردرد می شود.

عینک آفتابی که برای شما تجویز شده باشد، یک روش عالی برای دیدن جهان به طور واضح و محافظت از چشمان شما در برابر اشعه ماوراء بنفش بصورت همزمان است. اگر به هنگام غروب خورشید رانندگی می کنید ، عینک آفتابی خود را به عینک تجویز شده و طبی خود تغییر دهید.

اگر ترجیح می دهید عینک را هنگامی که هنوز در حال رانندگی هستید تعویض نکنید ، زیرا این کار می تواند چشم شما را از جاده دور کند و حواس شما را پرت کند، در این صورت لنزهای فتوکرومیک را انتخاب کنید. لنزهای فوتوکرومیک (که معمولاً به آنها لنزهای سازگار یا انتقال دهنده سبک گفته می شود) مانند سه عینک در یک عینک هستند. عینک آفتابی محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش و محافظ در برابر نور آبی برای تمام مدتی که وقت خود را برای کار با دستگاه های دیجیتالی صرف می کنید، مناسب است.

یک جفت عینک اضافی برای ست کردن با لباس خاص

یک جفت عینکفریم های عینک لنزهای عینک شما را در جای خود نگه می دارند . در حالی که عینک روزمره شما می تواند دارای قاب های متنوع و مختلف باشد اما برای اینکه استایل و سبک لباس خود را حفظ کنید می توانید از یک جفت عینک اضافی برای هر لباس خود استفاده کنید.

اگر در حال خرید دو جفت عینک هستید ، شاید یک جفت با ظاهری حرفه ای را برای روزهای کاری خود انتخاب کنید و یک جفت دوم را متناسب با مد و فشن روز انتخاب کنید.

عینک برای اینکه ایمن بمانید

یک جفت عینکهنگامی که به عینک ایمنی فکر می کنید ، احتمالاً آنها را در یک کارگاه چوبی ، که توسط یک نجار پوشیده شده ، تصویر می کنید. در حالی که عینک های ایمنی در برابر ضایعات مانند تراشه های چوبی و خاک اره محافظت می کنند ، می توانند در سایر سناریوها یک سرمایه بزرگ باشند.

برای بهترین محافظت از چشم ، برای انجام فعالیت های روزانه ، یک جفت عینک طبی روزانه برای خود نگه دارید و یک جفت عینک ایمنی را برای هنگام چمن زنی ، لحیم کاری در گاراژ خود و یا درختکاری در حیاط خود ، تهیه کنید.

عینک های ایمنی در طیف گسترده ای از رنگ های روشن وجود دارند. عینک ایمنی شفاف اجازه می دهد تا بیشترین میزان نور به چشم شما برسد. این نکته آنها را برای برنامه های مختلف پروژه های داخل کارگاهی و مناطق کم نور گزینه مناسبی می کند. از این نوع عینک می توان برای کار در زیر یک ماشین ، زیر سینک یا در مناطق پر درختی که ممکن است چیزی در چشم انسان فرو رود ، استفاده کرد. علاوه بر محافظت در برابر گرد و غبار ، بیشتر عینک های ایمنی موجود ، پرتوهای مضر UV را نیز فیلتر می کنند . این پروتوها می تواند به مرور زمان به چشم شما آسیب برساند.

یک جفت عینک برای مطالعه

یک جفت عینکشاید شما تقریباً بینایی کاملی داشته باشید اما در حال چشم افراد کم کم برای مطالعه کردن به عینک نیاز پیدا می کند. اگر حدود 40 سال یا بالاتر دارید ، طبیعی است که توانایی تمرکز و بینایی نزدیک خود را از دست بدهید.

Presbyopia (پیر چشمی) باعث می شود نتوانید به راحتی کتاب مورد علاقه خود را بخوانید و نسخه ، تجویزها و یادداشت های خود را مرور کنید. اگر در گذشته به تصحیح بینایی احتیاج نداشتید، عینک مطالعه ممکن است تمام چیزی باشد که برای غلبه بر پیر چشمی از آن استفاده می کنید.

اگر اولین مرتبه ای است که از عینک مطالعه استفاده می کنید و هنوز هم به وضوح نمی توانید مطالب را ببینید ، با پزشک چشم خود صحبت کنید. شما ممکن است نیاز به لنزهای پیشرفته تر داشته باشید که به نسخه جدید نیاز دارند.

مزیت لنزهای جدید این است که افراد را قادر می سازد تا دید نزدیک (حل یک معما یا جدول کلمات متقاطع) ، دید دور (علائم جاده) و همه چیز را در به درستی ببینید.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که از راه دور دید خوبی دارید اما در خواندن مشکل دارید ، عینک ارزان قیمت مطالعه نیز گزینه ای ایده آل و در واقع عملی برای این کار است. بنابراین عینک مطالعه برای چشم ما بی خطر است. البته فراموش نکنید که باید به طور منظم چشم خود را توسط یک پزشک معاینه کنید.

نکاتی در هنگام انتخاب عینک مناسب برای مطالعه باید به آن دقت کنید

  • تصمیم خود را در مورد انتخاب بین عینک های سفارشی و عینک های آماده بگیرید. …
  • طراحی لنز مناسب را انتخاب کنید. …
  • شکل و اندازه لنز خود را بر اساس نسخه خود انتخاب کنید. …
  • دقت کنید که فریم های فلزی از فریم های پلاستیک دوام بیشتری دارند. …
  • لنزهای پلی کربنات سبک و مقاوم در برابر ضربه هستند. …
  • پوشش های محافظ کمک می کنند که عینک شما دوام بیشتری داشته باشد.

نکته قابل توجه در مورد عینک های مطالعه این است که آن ها قرار نیست مشکلات بینایی شما را درمان کنند . همچنین آن ها برای استفاده طولانی مدت و همیشگی مناسب نیستند . آن ها فقط برای زمانی که نیاز به خواندن کتاب یا دیدن یک شی خیلی نزدیک دارید ، مناسب هستند.

عینک برای ورزش و کارهای تفریحی

یک جفت عینکاگر آخر هفته ماهیگیری را در نزدیکترین دریاچه یا پیاده روی در کوهستان بگذرانید ، عینک متناسب با سبک زندگی خود را نیاز دارید .

برای ماهیگیری ، عینک آفتابی قطبی به کاهش تابش نور در آب کمک می کند. برای کوهنوردی ، به عینکی نیاز دارید که دوام مناسب داشته باشد . فریم ها و لنزهای سنتی در این شرایط خراشیده می شوند و به راحتی می شکنند.

هنگامی که برای هر کاری مجبورید در کنار آب باشید، چشمان شما مهمترین ابزاری است که می توانید استفاده کنید. بهترین عینک آفتابی ماهیگیری قطبی نه تنها برای محافظت از چشمان شما در برابر اشعه های شدید که از آب منعکس می شوند ، کار می کنند بلکه برای فیلتر کردن برخی از نورهای بازی ها با فیلتر کردن روشنایی خاص نیز کار می کنند. بهترین عینک آفتابی ماهیگیری شما را قادر می سازد به وضوح ماهی ها را در زیر سطح آب زیر نظر قرار دهید. عینک آفتابی ماهیگیری مهمترین ابزار در رودخانه.

اگر شب ها و آخر هفته های خود را در بازی های ویدئویی یا رقابت در لیگ های الکترونیکی ورزشی سپری کنید ، عینک گیمر به شما کمک می کند تا واضح تر ببینید.

ورزش و سرگرمی مورد علاقه شما هر چه باشد ، عینک مناسب با آن ، روکش عینک و رنگ لنز عینک مناسبی وجود دارد که می تواند به شما در پیشرفت بازی کمک کند.

منابع : essilorindiakmstools

شیشه عینکعینکعینک آفتابیعینک ایمنیعینک رایانهعینک فوتوکرومیکعینک مطالعهعینک معمولیفریمقاب عینکلنزلنز فوتوکرومیکلنز قطبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×