راه حل های معجزه آسا برای درمان پف زیر چشم

راه حل های معجزه آسا برای درمان پف زیر چشم

آیا پف های ناخوشایند زیر چشمان شما را پایین می آورند؟ آیا از کیسه ها و پف های قدیمی که زیر چشمان شما هستند ، متنفر هستید؟ مطمئنا از اینکه بدانید تعدادی راهکار برای از بین بردن و کوچک کردن آن ها و درمان پف زیر چشم ، وجود دارد خوشحال خواهید شد.

کیسه ها و پف های زیر چشم چه چیزی هستند؟

پف های زیر چشم هنگامی که پوست ضعیف شده و شل می شود بوجود می آیند ، پوست ضعیف شده یک کیسه تشکیل می دهد. چربی که در زیر چشم ها قرار دارند برای پر کردن فضای بوجود آمده به پایین می لغزند.

مایع اضافی بدن نیز می تواند در آنجا جمع شود ، باعث می شود که لبه های پایین چشم به صورت پف تر و متورم تر به نظر برسند. سایه ها و تغییر رنگ پوست زیر چشم باعث می شود که کیسه های چشم برجسته تر به نظر برسند.

پف های زیر چشم در درجه اول نتیجه استفاده از مواد آرایشی هستند و معمولاً بی ضرر هستند. اما گاهی اوقات آنها می توانند نشانه ای از نیاز به مراجعه پزشک باشند.

بیشتر کیسه های زیر چشم در صبح ها قابل توجه تر هستند ، هنگام صبح بدلیل اینکه مایعات تمام شب را برای استقرار در زیر چشم در اختیار داشته اند، محسوس تر هستند.

علل بوجود آمدن پف زیر چشم چیست

شایع ترین علت پف های زیر چشم ، پیری است. هرچه پیرتر می شویم ، از بین رفتن چربی و کلاژن ، که ماده اصلی بافت های همبند در پوست هستند همچنین ماهیچه ها بیشتر می شود و در نتیجه این موارد بوجود می آیند.

کاهش سطح کلاژن باعث می شود پوست و ماهیچه های زیر چوست در تمام بدن از بین رفته و از بین برود. این وضعیت به خصوص در اطراف چشم قابل توجه است زیرا در این قسمت پوست بسیار نازکی وجود دارد.

عوامل دیگری که در ایجاد کیسه های زیر چشم نقش دارد شامل احتباس مایعات ، شرایط پزشکی مزمن مانند بیماری تیروئید ، عفونت ها ، آلرژی ها ، استرس ، خستگی چشم ، استعمال سیگار ، کمبود خواب و ویژگی های ارثی صورت هستند.

اگر تورم شدید ، دردناک ، خارش دار ، قرمز یا مداوم شد ، برای تشخیص پزشکی به پزشک چشم مراجعه کنید.

راهکارهای کاهش میزان و درمان پف زیر چشم

در قدم اول باید بدانید که علت بوجود آمدن پف زیر چشمتان چیست؟

به عنوان مثال ، اگر پف زیر چشم نتیجه پیری است یا اینکه در خانواده شما ارثی است ، یک راه حل زیبایی مانند جراحی پلاستیک ممکن است بهترین گزینه برای خلاص شدن از شر آنها باشد.

از قبل بدانید که عمل جراحی زیبایی چشم فقط برای بهبود ظاهر انجام می شود ، تحت پوشش بیمه پزشکی نیست.

هنگامی که پف های زیر چشم نتیجه عدم رعایت مسائل بهداشتی و محیطی هستند ، برخی از داروهای خانگی ساده و تغییر سبک زندگی وجود دارد که ممکن است به کاهش ظاهر آنها کمک کند. این راهکارها شامل موارد زیر است:

 • خواب کافی داشته باشید (به طور متوسط ​​روزانه 8 ساعت).
 • هنگام خواب، سرتان از سطح زمین چند سانتی متر بالاتر باشد تا مایعات در اطراف چشم شما جمع نشود.
 • از خوردن مایعات قبل از خواب و نمک در طول روز خودداری کنید.
 • از یک دستمال مرطوب و خنک به عنوان یک کمپرس روی چشمانتان استفاده کنید ، این کار را ترجیحاً هنگامی که نشسته اید انجام دهید. از طرف دیگر ، از برش های خیار یا کیسه های مرطوب و چای مرطوب می توان برای کاهش تورم استفاده کرد.
 • از مصرف داروهای محرک که سبب ظاهر شدن این علائم می شود اجتناب کنید. می توانید با استفاده از داروهای ضد حساسیت و بدون نسخه ، علائم آلرژی خود را تحت کنترل نگه دارید.
 • برای پوشاندن سایه های تیره زیر چشم از کانسیلرهای آرایشی استفاده کنید.

یکی از داروهای خانگی محبوب برای کاهش کیسه های زیر چشم استفاده از کرم های بواسیر است. (بله واقعا.)

کرم های بواسیر حاوی فنیل افرین است که رگ های خونی را منقبض می کند و می تواند به طور موقت پوست زیر چشم را محکم کند و باعث می شود کیسه های چشم کمتر مورد توجه قرار گیرند. مراقب باشید کرم را در داخل چشم خود نزنید زیرا این امر می تواند باعث تحریک آن ها شود.

اگر سیگاری هستید ، تمام تلاش خود را برای ترک بکنید. جلوگیری از استعمال سیگار نه تنها برای سلامت عمومی و بینایی شما مفید است بلکه باید بدانید که استعمال سیگار باعث از بین رفتن کلاژن می شود که پوست را ضعیف می کند. اگر تصمیم به جراحی زیبایی برای برداشتن پف های زیر چشم خود دارید ، اگر سیگار نکشید سریعتر بهبود خواهید یافت.

همچنین درمان های چروک و روش های درمانی پوستی نیز وجود دارد که برای محکم کردن پوست زیر چشم و کاهش پف چشم طراحی شده اند. این لیست شامل لایه بردارهای شیمیایی ، لیزرهای تجدید شونده لیزر و پرکننده های پوستی تزریقی است.

در مورد فواید ، عوارض جانبی و خطرات مرتبط با این گزینه ها یا جراحی باید با چشم پزشک ، جراح چشم و یا جراح پلاستیک صحبت شود.

جراحی پف زیر چشم

اگر برخی یا تمام راه حل های ذکر شده در بالا را امتحان کرده اید تا کیسه های زیر چشم خود را از بین ببرید و از نتایج راضی نیستید ، ممکن است بخواهید یک راه حل دائمی تر را در نظر بگیرید.

جراحی زیبایی پلک که با نام بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود ، می تواند پوست زیر پلک های پایین را صاف و سفت کند. از بلفاروپلاستی نیز می توان برای درمان پلک های پفی یا افتادگی پلک استفاده کرد.

بلفاروپلاستی برای درمان پف زیر چشم معمولاً به عنوان یک عمل سرپایی تحت بی حسی موضعی به همراه آرام بخش انجام می شود. (در بعضی موارد ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود.)

قبل از جراحی ، جراح ناحیه زیر چشم را مشخص می کند تا مشخص کند که بریدگی ها در کجا انجام می شود. به طور معمول ، برش ها در داخل پلک پایین یا زیر مژگان انجام می شوند.

پس از برش ، جراح چربی و پوست اضافی بر می دارد. نتیجه مطلوب پوستی صاف و “برداشته شده” است.

مراقبت های پس از جراحی پف زیر چشم

بعد از عمل جراحی مهم است که از دستورالعمل های بعد از عمل، که جراح می گوید استفاده کنید تا بیشترین بهبود را داشته باشید. کمپرس های سرد که بطور منظم برای حدود 48 ساعت اعمال می شود ، به کاهش تورم و ناراحتی کمک می کند. پمادهای تجویز شده و قطره های چشم باید مطابق دستور جراح شما باشد تا بهبود را تسریع بخشد و از بروز عفونت جلوگیری کند.

در روزهای بلافاصله بعد از عمل انتظار تورم چشمی ، کبودی و خشکی چشم را داشته باشید. اگر به بیرون می روید ، پوست و چشم خود را با عینک آفتابی با رنگ تیره محافظت کنید. حداقل یک هفته بعد از عمل از انجام تمرینات بدنی شدید خودداری کنید.

بیشتر افراد دریافتند که تورم و کبودی در حدود 10 تا 14 روز به طور قابل توجهی کاهش می یابد . در صورت بروز علائم یا درد غیرمعمول که ممکن است مشکلات بعد از عمل جراحی باشد ، همیشه با پزشک چشم خود تماس بگیرید.

همه جراحی ها ، هر چقدر جزئی باشد ، خطراتی بهمراه دارد. خطرات بالقوه مرتبط با بلفاروپلاستی شامل موارد زیر است:

 • خون ریزی
 • کبودی
 • درد
 • عفونت
 • بی حسی به لمس
 • تغییر رنگ پوست
 • کیست در امتداد خطوط برش
 • بهبودی ضعیف ، به ویژه در بین افراد سیگاری
 • افتادگی پلک بالا

بخاطر داشته باشید که بهبودی کامل از جراحی پلک شش هفته یا بیشتر طول می کشد.

راه کارهای خانگی درمان پف زیر چشم

در حالی که کرم ها و حتی اقدامات پزشکی متنوعی برای درمان پف زیر چشم وجود دارد که هدف آنها کاهش سایز این کیسه ها است ، اما داروهای خانگی نیز مؤثر هستند و بسیار مقرون بصرفه تر هستند. این شش راه حل طبیعی نه تنها به طور موقت ظاهر پوست را در زیر چشم شما بهبود می بخشد ، بلکه چند لحظه آرامش نیز برای شما بوجود می آورد.

قاشق سرد برای رفع پف چشم

درمان پف زیر چشمیک قاشق سرد کوچک برای درمان پف زیر چشم می تواند مفید باشد. دو تا از آنها را برای چند دقیقه در یخچال خنک کنید ، سپس دراز بکشید و قسمت پشتی هر قاشق را روی یک چشم بسته خود قرار دهید (آنها شکل مناسب برای استراحت روی پلک شما هستند). 10 دقیقه کاملا در این وضعیت استراحت کنید و بگذارید منطقه زیر چشم شما سرد شود زیرا سرما باعث انسداد رگ های خونی می شود. با این کار میزان تورم زیر چشم کاهش می یابد.

سیب زمینی های حلقه شده در درمان پف زیر چشم

درمان پف زیر چشمیک سیب زمینی را بردارید و حدود چهار تا شش برش نیمه ضخیم به آن بزنید. هر یک باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا ناحیه زیر چشم را بپوشاند. به مدت 10 دقیقه دراز بکشید و یک قطعه برش را روی هر چشم قرار دهید. این کار را با برش های تازه روی هر چشم تکرار کنید تا پف کردن زیر چشم کاهش یابد. سیب زمینی حاوی کاتچولاز که یک آنزیم ضد التهاب است، می باشد ، سیب زمینی می تواند باعث از بین رفتن کیسه ها و کاهش دایره های تیره شود. پس از اتمام کار محل آن را بشویید و روغن نارگیل بمالید. نشاسته سیب زمینی سموم را بیرون می آورد در حالی که روغن نارگیل هرگونه خشکی سیب زمینی را از بین می برد. (برای از بین بردن حلقه های تیره: مقداری رب نرم را با آب گوجه فرنگی یا آب آناناس درست کنید ، یک لیمو فشار دهید و مقداری جوش شیرین درست کنید. این خمیر را زیر چشم بگذارید و 20 دقیقه به آن مهلت دهید. ابتدا با آب گرم و سپس با آب سرد آن را بشویید.)

سفیده تخم مرغ برای درمان پف زیر چشم

درمان پف زیر چشمیکی دیگر از موارد مورد استفاده برای چشمان برجسته، سفیده تخم مرغ است . سفیده تخم مرغ به عنوان یک قابض طبیعی برای سفت کردن موقت پوست متورم عمل می کند. دو تخم مرغ را از یخچال بردارید، سفیده آن را جدا کنید، سفیده های خنک را به آرامی و با انگشت به ناحیه زیر چشم خود بمالید. پنج تا 10 دقیقه بگذارید بماند – با قرار دادن سفیده تخم مرغ بر روی صورت اثر کشیدگی پوست را در حین استفاده از ماسک نیز تجربه می کنید.

چای سبز کیسه ای راه حل فوق العاده در کاهش پف چشم

ردرمان پف زیر چشمچای سبز برای پوست مفید است: این ماده حاوی آنتی اکسیدان هایی است که با رادیکال های آزاد (که سلول های پوستی را تجزیه می کنند) مبارزه می کنند ، به علاوه دارای خواص ضد التهابی است و این یک درمان بهینه برای تورم است. چای سبز به عنوان یک قابض ملایم عمل می کند و کافئین آن باعث محدود شدن جریان خون می شود که باعث از بین رفتن پف و چربی می شود. چند قاشق چایخوری را در آب یخ به مدت چند دقیقه خیس کنید ، سپس ناحیه زیر چشم را با آنها بپوشانید. برای بهترین نتیجه 15 تا 20 دقیقه صبر کنید.

حلقه های سرد خیار برای کاهش پف زیر چشم

درمان پف زیر چشمخیار را دست کم نگیرید: برشهای سرد از این سبزیجات تازه ، می تواند به کمک اسید کافئیک آن به چربی چشم کمک کنند. این ترکیب رگ های خونی را محدود می کند (مانند دمای سرما). خیار همچنین حاوی ویتامین C است که به سوزش و تحریک پوست کمک می کند. یک خیار را در یخچال نگه دارید و در صورت لزوم ، دو قطعه یک و نیم اینچی را برش دهید ، دراز بکشید ، برش ها را روی ناحیه چشم خود بمالید و چند دقیقه صبر کنید.

از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید متشکریم. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم. دقت فرمایید که مقاله نوشته شده ، نکات و دستورالعمل های گرد آوری شده از منابع زیر هستند و نتیجه حاصل از مصرف و استفاده از هریک از روش های گفته شده بر عهده خود شما می باشد.

منابع :allaboutvisioncanyonranch

آسیب دیدگی چشماز بین بردن پف زیر چشمبرطرف کردن پف زیر چشمپف زیر چشمجراحی پف زیر چشمچشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×