راهنمای کامل انتخاب عینک آفتابی مناسب شکل صورت

عینک آفتابی مناسب شکل صورت

یک جفت عینک آفتابی عالی و متناسب با شکل صورت شما می تواند به راحتی استایل و ظاهر شما را از این رو به آن رو کند . مهم نیست چه لباسی پوشیده باشید . حتی اگر شما فقط شلوار جین و یک تی شرت بپوشید و فقط در انتخاب عینک آفتابی مناسب شکل صورت خود دقت کنید ، کفایت می کند .

تمام این ها زمانی اتفاق می افتد که دانش کافی راجع به انتخاب عینک آفتابی مناسب صورت خود داشته باشید .

آیا نمی دانید کدام مدل عینک آفتابی را انتخاب کنید ؟ اینجاست که ما با دو نکته طلایی به کمک شما می آییم.

1 – کاری که باید بکنید این است که یک جفت عینک انتخاب کنید که فرم چهره شما را تکمیل کند . قاعده کلی این است که شکل عینک آفتابی شما باید خلاف شکل صورت شما باشد.

2 – دومین کاری که باید بکنید انتخاب عینک آفتابی با شکل کلاسیک است تا سال ها بتوانید آنها را بپوشید.

ما در این مقاله یک راهنمای کامل مبتنی بر این دو قانون را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید یک جفت عینک آفتابی مناسب شکل صورت خود پیدا کنید .

عینک های آفتابی برای فرم های مختلف صورت

عینک آفتابی مناسب برای صورت مربعی

عینک آفتابی مناسب شکل صورتاگر چهره مربعی دارید … اگر یک فک قوی دارید که تقریباً به اندازه پیشانی شما ارتفاع دارد ، و چانه شما نیز خیلی مشخص نیست ، این موارد نشانه صورت مربعی است .

به دنبال عینک آفتابی باشید که … دارای قاب یا فریم گرد باشد . شما لازم نیست که به طور کامل به جان لنون بروید. اگر با این نوع فریم ها احساس خوشایندی ندارید ، می توانید عینک آفتابی کلاسیک مدل Aviator را انتخاب کنید .

عینک آفتابی مناسب صورت گرد

عینک آفتابی مناسب شکل صورتشما صورت گرد دارید  … وسیع ترین قسمت صورت شما گونه های شما است و صورت شما خیلی زاویه ای نیست . این ها نشانه های صورت گرد است .

به دنبال عینک آفتابی باشید که … مستطیل شکل است و این حس را به شما می دهد که صورت شما از آن زاویه دار تر است. علاوه بر این ، باعث می شوند چهره شما طولانی تر به نظر برسد.

اگر پوست یا موهای تیره تری دارید ، می توانید عینک آفتابی با رنگ تیره تر و مستطیل تر انتخاب کنید . اگر پوست یا موهای روشن تری دارید ، رنگ لنز قهوه ای و زرد رنگ با کمی منحنی در شکل عینک می تواند انتخاب مناسبی باشد . لنزهای تیره به شما قدرت بیشتری می بخشد و شما را شبیه Neo در فیلم ماتریس می کند.

عینک آفتابی مناسب صورت های کشیده

عینک آفتابی مناسب شکل صورت صورت شما کشیده است اگر ارتفاع صورت شما بلند تر از عرض صورتتان باشد .

به دنبال عینک آفتابی باشید که… صورت شما را شکسته و چهره شما را از نظر عرض تا طول متناسب تر به نظر می رساند. در اینجا باید به دنبال عینک آفتابی باشید که ارتفاع صورت شما را بلند تر نکند . علاوه بر این ، سعی کنید فریم هایی را انتخاب کنید که نسبت تقریبا 1: 1 با عرض به طول دارند .

عینک آفتابی مناسب صورت مثلث شکل

عینک آفتابی مناسب شکل صورتزمانی صورت شما مثلث شکل است که چانه شما در راس مثلث باشد و نوک تیز باشد . عرض پیشانی خود را با چانه خود مقایسه کنید: اگر پیشانی از پهن تر است ، صورت مثلثی دارید .

به منظور ایجاد تعادل نسبت چانه به پیشانی ، به دنبال عینک آفتابی باشید که … مستطیل شکل است. اگر مثلث بودن شکل صورت شما خیلی خیلی واضح نیست ، لنزهای کوچکتر را انتخاب کنید . اما اگر از ویژگی های برجسته تری (یا ریش) برخوردار هستید می توانید لنزهای بزرگتر را انتخاب کنید .

انتخاب عینک آفتابی با مدل های کلاسیک

عینک آفتابی مناسب شکل صورتدومین نکته ای که در انتخاب عینک باید به آن دقت کنید، انتخاب فریم های کلاسیک است .

همیشه بهتر است عینک آفتابی خود را به گونه ای انتخاب کنید که سال ها از پوشیدن آن لذت ببرید . پیشرفتن با مد و هزینه کردن برای عینکی که قرار است فصل بعدی نتوانید آن را بپوشید چندان خوشایند نیست .

رنگ لنزهای عینک آفتابی

اگرچه رنگ لنزها بر میزان محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش تأثیر نمی گذارد ، اما نوع فعالیت ها و شرایطی که باید از آن ها استفاده کنید را به بهترین وجه تعیین می کند. لنزهای خاکستری رنگی مناسب برای همه فعالیت ها هستند . معمولاً بدون تحریف رنگ ها ، آنچه را که می بینید ، مقداری تیره تر می کنند.

عینک آفتابی مناسب شکل صورترنگ های سبز نمونه دیگری از لنزهای همه منظوره هستند ، در حالی که رنگ های قهوه ای / کهربا ، کنتراست را تقویت می کنند و برای هوای غیرقابل پیش بینی و همچنین فعالیت های ورزشی که نیاز به درک عمق فضا دارند (مانند گلف و تنیس) مناسب هستند .

عینک آفتابی مناسب شکل صورتگفته می شود که رنگ های گل رز باعث بهبود دید در جاده ها می شوند و بیشترین میزان کنتراست را به وجود می آورند ، و اغلب تصور می شود که برای استفاده طولانی مدت بهترین انتخاب هستند زیرا باعث کاهش فشار به چشم می شوند.

عینک آفتابی مناسب شکل صورتشش نکته ای که در انتخاب عینک آفتابی مناسب شکل صورت باید به آن توجه کنید

 • UV عینک انتخاب شما باید 100 درصد باشد. مهمترین نکته ای که هنگام محافظت از چشمان شما در عینک آفتابی باید به آن توجه کنید یک برچسب است که نشان می دهد آنها 100 درصد چشم را از اشعه ماوراء بنفش محافظت می کنند. با این حال ، طبق بررسی ملی آکادمی 2014 ، کمتر از نیمی از افرادی که عینک آفتابی خریداری می کنند ، بررسی می کنند که آیا این لنزها ، چشمشان را از نور ماوراء بنفش محافظت می کنند.
 • هرچه سایز شیشه عینک بزرگتر باشد بهتر است. هرچه پوشش عینک آفتابی بیشتر باشد ، آفتاب کمتری به چشم وارد می شود. این امر به کاهش ورود UV به چشم کمک می کند.
 • لنزهای تیره دلیل محافظت بیشتر نیستند . در حالی که لنزهای بسیار تاریک ممکن است جالب به نظر برسند ، لزوماً پرتوهای UV بیشتری را مسدود نمی کنند.
 • رنگ مهم نیست. برخی از عینک آفتابی با لنزهای کهربا ، سبز یا خاکستری موجود هستند . آنها آفتاب بیشتری را مسدود نمی کنند اما باعث افزایش کنتراست می شوند که این ممکن است برای ورزشکارانی که ورزش هایی مانند بیس بال یا گلف را انجام می دهند مفید باشد.
 • لنزهای قطبی تابش نور را کاهش می دهند . قطبی شدن باعث کاهش تابش خیره کننده سطوح بازتابی مانند آب می شود. این امر محافظت بیشتری از نور خورشید نمی کند ، اما می تواند فعالیت هایی مانند رانندگی یا قرار گرفتن در آب را ایمن تر یا لذت بخش تر کند.
 • هزینه زیاد نباید جز فاکتورهای انتخاب عینک آفتابی باشد. برای خوب کار کردن عینک آفتابی لازم نیست هزینه زیادی صرف شود . عینک های ارزان تر که مسدود کننده اشعه ماوراء بنفش هستند می توانند به همان اندازه گزینه های مناسبی باشند.

صورت شما به چه شکل است

 • عینک آفتابی مناسب شکل صورت
 • صورت گرد : دارای زوایای نرم . استخوان های گونه وسیع تر هستند . سایز فک و پیشانی تقریبا به یک اندازه است .
 • صورت های بیضی : دارای استخوان های گونه نسبتا عریض . پیشانی و فک تقریبا باریک است .
 • صورت های مثلثی : پیشانی وسیع تر و این عرض پیشانی رفته رفته تا چانه کاهش پیدا می کند.
 • صورت های مربعی : پیشانی ، گونه و فک تقریبا هم اندازه و در یک راستا هستند.

بیشتر افراد دارای شکل صورتی هستند که تقریبا میانه است و به راحتی قابل تشخیص نیست . به همین دلیل است که روش شکل چهره در انتخاب عینک آفتابی مناسب شکل صورت ممکن است برای آن ها گیج کننده باشد . بیایید اشکال صورت را فراموش کنیم و به جای آن روی این سه مورد تمرکز کنیم:

 • عرض صورت
 • طول صورت
 • ویژگی های صورت

هر صورتی مجموعه ای از این سه فاکتور است . شما ممکن است یک صورت کوتاه و عریض با ویژگی های دایره ای داشته باشید . یا ممکن است یک صورت بلند و باریک با ویژگی های زاویه ای داشته باشید . بیایید نگاهی به این سه ویژگی داشته باشیم .

فاکتور اول : عرض صورت

بسیاری از افراد عینک آفتابی به چشم می زنند که از اندازه صورت آن ها عریض تر است . اگر صورت باریکی دارید ، بهتر است عینک باریک بپوشید.

عینک آفتابی مناسب شکل صورتاگر نمی دانید که چهره باریکی دارید یا نه ، یک خط کش بردارید . صورت خود را از شقیقه سمت راست تا شقیقه سمت چپ اندازه بگیرید. سپس از این جدول استفاده کنید تا بفهمید کدام عینک آفتابی مناسب شکل صورت، برای شما مناسب است:

عینک آفتابی مناسب شکل صورتبعضی اوقات شما قادر به یافتن عرض کلی قاب نخواهید بود ، اما معمولاً می توانید لنز و عرض پل عینک  را پیدا کنید.

عینک آفتابی مناسب شکل صورتدر این موارد کافی است این اندازه ها را اضافه کنید تا درک کنید که عرض عینک آفتابی چقدر است . اگر چشمانی نزدیک تر به هم یا دورتر از حد متوسط دارید به عرض پل توجه کنید:

عینک آفتابی مناسب شکل صورتاکثر مردم به عرض پل توجهی ندارند ، بنابراین اگر مطمئن نیستید که در مورد شما صدق می کند یا نه ،نگران این موضوع نباشید.

بیایید به دومین عامل مهم برای یافتن بهترین عینک آفتابی برویم.

فاکتور دوم : طول صورت

طول صورت فاصله از بالای پیشانی (خط موی شما) تا انتهای چانه شما است. اگر عرض صورت شما به اندازه طول آن است ، صورت کوتاه دارید. اگر مانند نمونه عکس زیر ، صورت شما به اندازه قابل توجهی طولانی تر از پهنای آن باشد ، چهره ای بلند دارید.

عینک آفتابی مناسب شکل صورتبا قرار دادن مقدار عددی طول و عرض صورت در فرمول بالا می توان به نتیجه رسید.

عینک آفتابی مناسب شکل صورتدقیقاً مانند عرض صورت ، نکته مهم ، پوشیدن عینکی است که ویژگی های شما را متعادل می کند. از آنجایی که این عمس چهره ای بلند دارد ، باید قاب های بلند بپوشد ، وگرنه صورت او حتی طولانی تر به نظر می رسد!

عینک آفتابی مناسب شکل صورتبرای یافتن عینک آفتابی کوتاه یا بلند ، باید به ارتفاع لنز توجه کنید:

عینک آفتابی مناسب شکل صورتلنز، طولانی ترین (یا بلندترین) قسمت یک جفت عینک آفتابی است. این جدول اطلاعات نسبی راجع به بلند یا کوتاه بودن لنز عینک به شما می دهد.

عینک آفتابی مناسب شکل صورتفاکتور سوم : ویژگی های صورت

وقتی افراد در مورد چهره های گرد یا مربعی صحبت می کنند ، در واقع سعی می کنند ویژگی های یک چهره را توصیف کنند ، نه شکل کلی آن را (خیلی ساده است).

به جای فکر کردن در مورد صورت خود به عنوان یک شکل مشخص ، به آن فکر کنید که شکل صورت شما از مجموعه ای از خطوط مختلف تشکیل شده است.

این خطوط با مواردی مانند ساختار استخوان و درصد چاقی یا لاغری صورت تعیین می شوند. بعضی از خطوط نرم و فرفری هستند و برخی دیگر مستقیم و زاویه دار هستند. بسیاری از چهره ها مانند تصویر زیر در وسط قرار می گیرند:

عینک آفتابی مناسب شکل صورتاگر صورت شما به وضوح در یک طرف طیف قرار نگرفته است ، لازم نیست بیش از این نگران نباشید – هرعینک آفتابی ای که با اندازه مناسب انتخاب کنید، ظاهر خوبی خواهید داشت.

افرادی که دارای ویژگی های صورت کاملاً گرد هستند در قاب هایی با ویژگی های مستقیم بهتر به نظر می رسند. این قانون به دستیابی به نوعی تقارن کمک می کند .

امیدواریم که توانسته باشیم به شما کمک کنیم که عینک آفتابی مناسب شکل صورت خود را پیدا کرده باشید . منتظر نظرات شما هستیم .

منابع : businessinsiderthemodestmanbirkenheadpoint

شکل صورتعینک آفتابیعینک معمولیفریمکنتراستلنز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×