دستکش کار ضد برش را از چه راه هایی بشناسیم

دستکش کار ضد برش را از چه راه هایی بشناسیم

درک اینکه آیا موادی در برابر برش مقاومت دارد ممکن است دشوار باشد. هر روز مردان و زنان  زیادی می بینیم که در صنایع مختلف کار می كنند و نیاز به دستكش کار ضد برش دارند چون می خواهند از بریدگی و پارگی دستانشان جلوگیری کنند.

علمی که پشت سر تهیه این دستکش ها وجود دارد و محدودیت های آن ها ، آنطور که باید روشن نیست. این پست برای از بین بردن باورهای غلط در مورد دستکش های مقاوم در برابر برش و ایمن نگه داشتن دستان شما نوشته شده است.

تصور غلط شماره 1 راجع به دستکش های ضد برش

دستکش کار ضد برش تک شاخ دنیای ایمنی هستند -جادویی و فوق العاده نیستند.

دستکش کار ضد برشچیزی به عنوان دستکش کار ضد برش وجود ندارد. آنچه که ما تولید می کنیم یک دستکش مقاوم در برابر برش است و سطح استاندارد متفاوت مقاومت برش بر اساس خطرات پیش روی شما وجود دارد.

حتی اگر دستکش های ضد برش وجود نداشته باشد ، دستکش هایی که برای مقاومت در برابر برش طراحی شده اند ، بعنوان ضد برش تفسیر می شوند.

این واقعیت منجر به دو رویداد می شود:

 • افرادی که عصبانی می شوند زیرا دستکش ضد برش آن ها در برابر تیغه تیز مقاومت نمی کند.
 • افرادی که احساس امنیت کاذب دارند و وظایفی را که معمولاً انجام نمی دهند انجام می دهند.

به این دستکش ها مقاوم در برابر برش گفته می شود زیرا برش های واقع بینانه هنوز هم ممکن است رخ دهد. اما با پوشیدن یک دستکش مقاوم در برابر برش ، برشی که به بخیه نیاز داشته باشد به برشی تبدیل می شود که به صدمات کم تری به دست وارد شود .

بنابراین شما می دانید که دستکش ضد برش وجود ندارد ، اما در مورد انجام آزمایش میدانی برای دیدن میزان مقاومت دستکش در برابر برش چه کارهایی باید انجام داد؟

تصور غلط شماره 2 راجع به دستکش کار ضد برش

این آزمایشات میدانی ممکن است با استفاده از یک قیچی انجام شود. اما تعجب آور نیست.

دستکش های مقاوم در برابر برش برای جلوگیری از قیچی شدن (یا سایر ابزار آزمایش) ساخته نشده اند. آنها براساس استانداردهای تعیین شده توسط آزمون برش ASTM F2992 موسسه استاندارد ملی آمریكا (ANSI) آزمایش و رتبه بندی می شوند.

دستکش کار ضد برشعلم پشت روش آزمون ANSI اندازه گیری مقاومت برش ماده در برابر تیغ است. این آزمون با استفاده از یک تیغه جدید در هر بار اجرای آزمون ، اندازه گیری خطاها را انجام می دهد. به این دلیل که یک تیغه کند برای برش مواد به نیروی بیشتری نیاز دارد.

مشکلی که ما با انجام یک تست مقاومت برش در این زمینه پیدا کردیم این است که آن ها واقع بینانه نیستند. یک قیچی مطمئناً دستکش را برش می دهد. اما تعداد دفعات خطر برشی که یک کارگر با آن روبرو می شود باید ابتدا مشخص شود.

باور غلط شماره 3: ضد برش بودن چرم

دلیل اصلی نیاز به دستکش مقاوم در برابر برش این است که پوست ما محافظت زیادی ندارد. از آنجا که چرم فقط پوست یک حیوان است ، می تواند به راحتیپوست دست ما برش داده شود. برخی از دستکش های چرمی ، مانند دستکش های درایور Endaz® Oilbloc ™ Extreme Cut Goat-Grain ، در برابر تراش مقاوم هستند ، اما این به لطف آسترهای مهندسی شده ویژه ای است که سطح بالاتری از محافظت از برش ANSI A9 را ارائه می دهد.

دستکش کار ضد برشتصور غلط شماره 4

یک دستکش کار ضد برش باید از دستان شما محافظت 360 درجه را ارائه دهد . اگر دستکش شما با استفاده از نخهای با کارایی بالا مانند Kevlar® ، Dyneema Ten ، TenActiv ™ یا نخ دستکش برش خورده جدید ساخته شده از ترکیبی از پارامارید و سیم مفتول ساخته شده است، شما می توانید اطمینان داشته باشید که پشت دست شما به اندازه انگشتان ، کف دست یا مچ دست شما محافظت می شود.

این تصور غلط کمی متفاوت است زیرا برخی از دستکش ها فقط کف دست مقاوم در برابر برش دارند ، اما این امر باید توسط سازنده روشن شود.

دستکش کار ضد برشبه خاطر داشته باشید که پوشش دستکش مقاومت در برش آن را کمی افزایش می دهد. 9/99 درصد مقاومت برش یک دستکش ایمنی از نخ ها حاصل می شود.

کدام قسمت های یک دستکش ضد برش واقعا ضد برش هستند

باور کنید یا نکنید ، در مورد اینکه دستکش های مقاوم در برابر برش از شما محافظت می کنند ، باورهای غلط زیادی وجود دارد . حقیقت این است که دستکش مقاوم در برابر برش 360 درجه محافظت از برش خواهد داشت.

مقاومت در برابر برش از نخ دستکش شروع می شود:

98٪ دستکش های موجود در بازار حداقل حاوی یکی از این دو نخ است:

 • پاراماید
 • پلی اتیلن با کارایی بالا (HPPE)

این دو الیاف ذاتاً در برابر برش مقاوم هستند. آن ها با نام های تجاری مختلف به فروش می رسند ، اما اگر دستکش شما از هر یک ساخته نشده باشد ، دست شما دارای محافظت از برش 360 درجه است.

نخ های مهندسی شده محافظت از برش

Para-aramid و HPPE به تنهایی گزینه های بسیار خوبی برای ساخت ابزارهای محافظت فردی در مقایل برش متوسط هستند ، اما اگر به سطح بالاتری از مقاومت در برابر برش نیاز دارید ، به نخهای مهندسی شده نگاه کنید.

این تارها نخ هایی هستند که با استفاده از دو یا چند جز ساخته می شوند (به عنوان مثال HPPE و فولاد). افزودن عنصری مانند فولاد به نخ با کارایی بالا مانند بتن مسلح با میلگرد فولادی است. این چیزی را که در حال حاضر قوی است ، حتی قوی تر می کند.

نحوه تست ضد برش بودن دستکش کار

برای اندازه گیری خصوصیات مقاوم در برابر برش دستکش از دو استاندارد مشترک استفاده شده است. یکی عمدتا در آمریکای شمالی و دیگری در اروپا و آسیا استفاده می شود.

استاندارد آمریکای شمالی (ANSI / ISEA 105-2016)

 • نمونه دستکش روی یک نوار رسانا قرار می گیرد و روی TDM-100 بارگذاری می شود. وقتی تیغه فلزی نوار فلزی را لمس می کند ، آزمایش خاتمه می یابد.
 • یک تیغه مستقیم در دستگاه بارگیری می شود.
 • وزن به عنوان نیرو اضافه می شود.
 • تیغه از روی پارچه حرکت می کند.
 • برای اطمینان از دقت ، تیغه با تیغه جدید تعویض می شود.
 • نمونه پنج بار بریده می شود ، هر کدام با سه تیغه متفاوت.
 • مسافت پیموده شده برای ایجاد برش در نیروهای مختلف ثبت می شود.
 • داده ها برای تعیین بار مورد نیاز برای برش نمونه مورد استفاده قرار می گیرند.
 • دستکش براساس اطلاعات فوق بین A1 و A9 درجه بندی دریافت می کند ، A1 کمترین و A9 بالاترین سطح حفاظت از برش را دارد.

استاندارد اروپا (EN 388)

 • یک نمونه آزمایش از کف دستکش گرفته می شود.
 • یک تیغه دایره ای چرخان از طریق نمونه آزمایش به عقب و جلو حرکت می کند تا زمانی که یک برش حاصل شود.
 • نمونه آزمایش با یک ماده مرجع (معمولاً پارچه ای) مقایسه می شود.
 • مواد مرجع و نمونه آزمایش به طور متناوب بریده می شوند تا حداقل پنج نتیجه حاصل شود.
 • برای کمک به محاسبه میزان خطا، مواد مرجع قبل و بعد از نمونه آزمایش برش داده می شوند.
 • مقاومت برش نسبت تعداد چرخه های مورد نیاز برای برش نمونه آزمایش در مقایسه با ماده مرجع است.

تا سال 2016 ، آزمون کوپ ، همانطور که در بالا توضیح داده شد ، تنها آزمون مورد استفاده در استاندارد EN 388 بود. به روزرسانی استاندارد در سال 2016 مفهوم ISO 13997 را ارائه داد که از نزدیک با آزمون استاندارد آمریکای شمالی مرتبط است. اگر تیغه 60 دستکش آزمایشی بدون دستیابی به برش تحت روش Coup Test انجام دهد ، تست کننده باید از روش آزمون برش ISO 13997 استفاده کند.

نحوه شناسایی دستکش کار ضد برش

سه نوع اصلی دستکش مقاوم در برابر برش وجود دارد که می توانیم راجع به آن صحبت کنیم:

 1. دستکش های مش فلزی: آن ها شبیه زنجیره هستند و از حلقه های فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.
 2. دستکش برش خورده و دوخته شده: از ماده مقاوم در برابر برش ساخته شده است که به شکل برش داده می شود و مانند یک دستکش دوخته می شود ، مانند SKLP
 3. دستکش بافتنی بدون درز: از یک پارچه از نخهای با مقاومت بالا مانند پارامامید (Kevlar®) یا پلی اتیلن با کارایی بالا (TenActiv itted) که به طور ذاتی مقاوم در برابر برش هستند ساخته می شود.

آیا می توانید دستکش های مقاوم در برابر برش را بشویید؟

پاسخ کوتاه بله است. شست و شو تأثیر قابل توجهی بر خصوصیات محافظتی دستکش های مقاوم در برابر برش ندارد. با استفاده از پیشرفت های فن آوری و معرفی نخ های با مقاومت بالا مانند Kevlar® ، TenActiv ™ و Dyneema® ، اکثر دستکش های مقاوم در برابر برش ، حتی پس از ده بار شستشو یا بیشتر ، خاصیت محافظتی خود را حفظ می کنند.

مهم است که هنگام شستن دستکش های مقاوم در برابر برش ، از دستورالعمل های سازنده پیروی کنید. به عنوان مثال ، Kevlar® با مواد سفید کننده قابل شستشو نیست و Dyneema® در مقابل حرارت زیاد به خوبی پایدار نیست.

منابع : cut-proofsuperiorglove

دستکشدستکش ایمنیدستکش چرمدستکش ضد برشدستکش کار

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.