دستکش نیتریل (Nitrile) چه مصارفی دارد | علت محبوبیت دستکش نیتریل

دستکش نیتریل (Nitrile) چه مصارفی دارد | علت محبوبیت دستکش نیتریل

سرمایه گذاری در خرید تجهیزات محافظت شخصی ( PPE ) مناسب بسیار ضروری است ، به ویژه اگر با مواد بالقوه خطرناکی کار می کنید. در این مقاله تمام آنچه در مورد دستکش نیتریل در هنگام انتخاب دستکش باید بدانید آورده شده است. اگر شغل شما نیاز به استفاده از یک جفت دستکش برای محافظت کافی از دستان شما دارد ، بهترین انتخاب شما دستکش نیتریل است. بسیاری از متخصصان دستکش نیتریل را انتخاب می کنند زیرا آن را به عنوان بهترین راه حل برای محافظت از دست خود می دانند.

دستکش نیتریلتطبیق پذیری دستکش نیتریل نیز یکی از قوی ترین مزایای آن است که آن را برای مصارف و اهداف صنعتی مختلف مناسب می کند. اگر شما علاقه مند به یادگیری استفاده از دستکش نیتریل هستید ، بنابراین می دانید که این دستکش متناسب با نیاز شما است .

در حالی که لباس مناسب ، کلاه ایمنی و ماسک از جمله وسایل ایمنی محافظتی بسیار مهم هستند ، باید به دست ها به عنوان متداول ترین نقطه تماس با مواد شیمیایی اهیمت ویژه ای داد. به همین دلیل OSHA دارای استانداردی برای محافظت از دست است – استاندارد 29 CFR 1910.138 که اطمینان می دهد کارمندان هنگام لمس هر ماده مضر از دستکش های پزشکی محافظ استفاده می کنند.

در هنگام کار از کدام دستکش محافظ استفاده کنیم

قبل از اینکه به استفاده از دستکش ایمنی محافظ فکر کنید ، موارد زیادی وجود دارد که باید درباره پوشیدن دستکش های محافظ بدانید. دستکش پلاستیکی کم هزینه بوده و از محافظت استاندارد در برابر صدمات محافظت می کند. اما ، آن ها همچنین دوام و توانایی لمس کمتری دارند. از طرف دیگر ، دستکش های لاستیکی دوام بیشتری دارند و انعطاف پذیری دارند. دستکش های لاستیکی از لاتکس یا نیتریل ساخته می شوند.

دستکش لاتکس عالی است. اما ، آن ها اغلب باعث واکنش های آلرژیک در افراد می شوند. با افزایش تعداد آلرژی های گزارش شده ، نیاز است تا از مواد دیگری در ساخت آن ها استفاده شود. به همین منظور دستکش های نیتریل فاقد لاتکس با طراحی مقاوم در برابر سوراخ شدن و طراحی مناسب ، محصول عالی در دستکش های محافظ هستند. جنس بکار رفته در دستکش نیتریل nitrile آن ها را برای استفاده حتی با وسایل تیز و ابزار پزشکی ایده آل می کند.

تاریخچه دستکش نیتریل

دستکش نیتریل یکی از دستکش های محافظ کارگران در صنایع مختلف است. بسیاری آن را به دستکش های لاتکس ترجیح می دهند. به این دلیل که لاتکس از لاستیک طبیعی ساخته شده است که ممکن است در برخی افراد واکنش آلرژیک ایجاد کند در حالی که نیتریل مصنوعی است و آن را ضد آلرژی می کند.

این کیفیت باعث می شود که گزینه ایده آل برای کسانی باشد که می خواهند از دستان خود محافظت کنند در حالی که از آلرژی نیز در امان باشند. یکی از مزایای دستکش های نیتریلی این است که از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار هستند. این امر آن را برای کارگرانی که دائماً در معرض مواد شیمیایی خشن و سمی هستند ، ایده آل می کند.

دستکش نیتریلهمچنین دستکش نیتریل توانایی مقاومت در برابر نفت سفید ، بنزین و برخی از حلال های نفتی را دارد. بسیاری نیز آن را در جلوگیری از آلرژی به لاتکس مفید می دانند . مقاومت شدید آن در برابر چربی ها و روغن ها ، آن را برای استفاده در زمینه های پزشکی مناسب می کند.

یکی دیگر از مزایای خوب دستکش نیتریل ارزان بودن این دستکش در مقایسه با سایر دستکش است. به دلیل ارزان بودن می توانید از آن در کاربردهای مختلف استفاده کنید. بسیاری از آن ها نیز علی رغم اینکه با قیمت پایین ارائه می شوند ، از انعطاف پذیری و مقاومت بالای مواد نیتریل برخوردارند.

دستکش نیتریل آنقدر قوی است که می تواند در برابر سوراخ شدن و پارگی در مقایسه با لاستیک طبیعی مقاومت کند. به دلیل خاصیت ضد سوراخ شدن و مقاومت در برابر پاره شدن ، استفاده از آن در مواردی که شما را در معرض برخی از وسایل تیز مانند سوزن قرار می گیرید ، بی خطر است.

همچنین دستکش نیتریل به عنوان یک مانع محکم بین دستان شما و وسایل مضر و تیز عمل می کند ، در نتیجه از آسیب رسیدن به دستان شما جلوگیری می کند. دستکش های نیتریلی نیز به دلیل خاصیت ضد آب بودن ، همچنان در بین کارگران محبوبیت پیدا می کنند.

در صورت استفاده در محیط های مرطوب ، آب و رطوبت زیادی را جذب نمی کنند. دستکش های نیتریلی به دلیل توانایی ایجاد تناسب راحت با دست مفید هستند. آن ها قادر به مطابقت با شکل طبیعی دست شما هستند ، بنابراین مناسب هستند.

به دلیل سطح بالای راحتی و تناسب کامل توسط دستکش های نیتریلی ، استفاده از آن ها در محل کار بسیار راحت تر خواهد بود. دستکش نیتریل همچنین بسیار مقاوم است. این باعث می شود که در مناطق با عوامل بیماری زا و آلاینده های خونی استفاده شود.

انواع مختلف دستکش های نیتریل nitrile

دستکش های نیتریل مقاومت موثری در برابر مواد شیمیایی دارند و برای جلوگیری سر خوردن وسایل از دست هنگام کار در دست فرد فیت می شوند. علاوه بر این ، از آنجا که در تعداد زیادی رنگ موجود هستند ، می توانید برای آن ها کد رنگی در نظر بگیرید تا از ایجاد سردرگمی در یک منطقه کاری مانند یک مرکز پزشکی جلوگیری کنید. دستکش نیتریل در گریدهای مختلف موجود است ، در این بخش به معرفی آن ها می پردازیم.

گرید پزشکی دستکش نیتریل

دستکش های پزشکی نیتریل شامل دستکش های Grape Grip ، Med-Edge ، Black Widow ، Protector XR ، NitraFlex هستند. این موارد در مورد معاینات پزشکی عالی هستند. علاوه بر این ، آن ها فاقد پودر هستند و در رنگ های سیاه ، آبی و بنفش موجود هستند.

دستکش نیتریلگرید صنعتی دستکش نیتریل

دستکش های درجه یک صنعتی Rhino ، Atlantic ، Pacific و Edge هستند. آن ها محکم گرفتن اجسام را تسهیل می کنند و در رنگ های بنفش ، سیاه و آبی وجود دارند.

دستکش نیتریلبیشتر بخوانید:

دستکش همه منظوره چیست؟ نحوه انتخاب بهترین دستکش همه منظوره

مصارف دستکش های نیتریلی

دستکش های نیتریلی به دلیل ارائه عملکرد برتر به عنوان گزینه ای مناسب در کاربردهای مختلف کار و صنایع شناخته شده اند. آن ها در چندین حرفه به عنوان گزینه های بسیار خوبی به جای لاتکس عمل می کنند. به دلایل متعددی ، از جمله مزایایی که قبلاً ذکر شد ، حتی بسیاری طرفدار استفاده از آن به عنوان دستکش کار برای مشاغل سخت هستند.

حرفه های متعددی به قدرت و دوام بالای دستکش نیتریل بستگی دارد. این امر به ویژه در مورد افرادی که در معرض آلودگی های محیطی و عوامل بیماری زای منتقله از خون هستند ، صادق است. دستکش نیتریل حتی برای استفاده در زمینه پزشکی تاییدیه FDA را نیز دارد.

دستکش نیتریلاین واقعیت که این دستکش بدون پودر است ، همچنین تضمین می کند که در صورت نیاز به استفاده از جوهر و چسب های تازه ، با بی نظمی روبرو نخواهید شد. همچنین بدون پودر بودن آن سبب شده است که برای متخصصان دندانپزشکی و پزشکی و خال کوبی ها نیز ایده آل باشد. بسیاری حتی آن را در کارهای آزمایشگاهی مفید می دانند.

مکان دیگری که در آن می توانید از دستکش نیتریل استفاده کنید ، صنایع غذایی است. حتی در این شرایط تأیید FDA را نیز دارد. همچنین دستکش معاینه نیتریل برای پرستاران ، پزشکان ، دندانپزشکان ، کارگران آزمایشگاه و دامپزشکی ، خال کوبی ها و تکنسین های پزشکی فوری مناسب است.

با توجه به مقاومت بالا در برابر پاشش مواد شیمیایی و عدم سوراخ شدن دستکش های نیتریل ، می توانید آن را برای کارگرانی که به طور منظم در معرض مواد شیمیایی خشن و سمی قرار دارند نیز توصیه کنید. با چنین قابلیتی می توانید استفاده از آن را در مغازه های رنگ آمیزی ، کاربردهای صنعتی و سنگین و لوله کشی ، اتومبیل سازی ، ساخت و صنایع نظافتچی نیز مشاهده کنید.

مصارف خاصی که می توانند از دستکش های نیتریلی در آن استفاده کنید عبارتند از:

پرسنل پزشکی – همانطور که قبلاً ذکر شد ، دستکش نیتریل می تواند به نفع کسانی باشد که بخشی از صنعت پزشکی هستند. هر پرسنل پزشکی خوشحال خواهد شد اگر بداند که نیتریل در مقایسه با لاستیک در برابر سوراخ شدن مقاومت بیشتری دارد. جنس این دستکش یک مانع سخت برای پاتوژن ها و ویروس های مضر است از طریق خون می توانند وارد پوست شوند. در صورت نیاز به استفاده از داروهای شیمی درمانی خشن و سمی ، حتی می توانید از دستکش نیتریلی استفاده کنید. این عمدتا به دلیل سطح بالای حفاظت و قدرت تضمین شده توسط نیتریل است.

تکنسین های آزمایشگاهی – با توجه به استحکام و ساخت سخت دستکش های نیتریل ، به نظر می رسد کمک بزرگی نیز برای تکنسین های آزمایشگاهی باشد. این امر خصوصاً برای کسانی که به طور منظم در معرض فرآورده های خونی و سوزنی قرار دارند و می خواهند از دستان آن ها محافظت نهایی شود ، بسیار ارزشمند است.

خانه داران – استفاده از دستکش نیتریل در کار خانه یک مزیت بزرگ است. توجه داشته باشید که شغل شما مستلزم استفاده از مواد شیمیایی قوی و سمی به عنوان وسیله ای برای دستیابی به استانداردها و الزامات مرتبط با نظافت در اماکن عمومی است.

خانه داران همچنین به دلیل کار با مواد شیمیای موجود در خانه مستعد ابتلا به بیماری های پوستی هستند و در نتیجه به دست و پوست آن ها آسیب می رسانند. با استفاده از دستکش نیتریل ، آن ها می توانند خطر ایجاد بثورات پوستی یا سایر مشکلات پوستی را کاهش دهند یا به طور کامل از بین ببرند. این به دلیل سطح بالایی از ایمنی است که توسط دستکش نیتریل فراهم می شود.

کارگران خودروسازی – کسانی که در بخشی از صنعت خودرو هستند ، دستکش نیتریل را نیز به عنوان یک همراه عالی در حرفه خود می یابند. یک دلیل در پشت این مسئله این است که نیتریل می تواند در برابر حلال ها و نفت مقاومت کند. اگر کارگر اتومبیل سازی هستید ، مطمئناً شما از توانایی دستکش های نیتریل برای محافظت در برابر روغن های ضد چربی قوی یا تعویض روغن ، لذت خواهید برد.

کار باغبانی: آیا عاشق باغبانی هستید؟ در این صورت احتمالاً از این امر آگاه هستید که چگونه کارها و فعالیت های موجود در باغ می تواند به دست شما آسیب برساند. توجه داشته باشید که این فعالیت شما را ملزم می کند بیشتر اوقات با کودها ، سموم دفع آفات و خاک کار کنید و در طولانی مدت مشکلات پوستی بر روی دستان خود ایجاد کنید.

با پوشیدن دستکش نیتریل می توانید از آسیب رساندن به دستان خود جلوگیری کنید. نکته جالب در مورد این دستکش این است که می تواند در برابر استفاده زیاد مقاومت کند. همچنین هر زمان که پوست را در معرض مواد خطرناک قرار می دهید ، مانند کسانی که به طور منظم برای باغبانی و محوطه سازی استفاده می کنید ، بالاترین سطح محافظت را برای شما ایجاد می کند.

دستکش نیتریلبا توجه به مزایای بی شماری که توسط دستکش های نیتریلی ارائه می شود ، به راحتی می توان گفت که این دستکش ها ، دستکش های مبتنی بر وینیل و لاتکس را شکست می دهند.

علاوه بر این ، کسانی که به لاتکس حساسیت دارند می توانند آن را بدون اینکه نگران واکنش منفی باشند بپوشند. دستکش های نیتریل مقاومت بالایی دارند و به عنوان محافظ موثرتری از وینیل عمل کنند. با استفاده از آن ، به راحتی می توان گفت که دستکش نیتریل سرمایه گذاری خوبی برای کسانی است که نیاز به محافظت نهایی از دست خود دارند.

منابع : safetygearproonestops

oshappeتجهیزات ایمنیتجهیزات حفاظت فردیدستکشدستکش ایمنیدستکش کاردستکش لاتکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×