جلیقه ایمنی | رنگ ها و کاربردهای آن

جلیقه ایمنی | رنگ ها و کاربردهای آن

آیا یک پوشاک سبک که بتواند زندگی شما را نجات دهد و از ایمنی کلی شما محافظت کند ، شگفت انگیز نیست ؟ خوب ، خبر خوب این است که چنین چیزی وجود دارد. جلیقه ایمنی یک پوشاک بسیار مفید و مناسب برای نجات زندگی افراد است که مقرون به صرفه ، سبک وزن، راحت و قابل استفاده در شرایط مختلف است. اگر در حال کار با هر نوع شغلی هستید و احتمال بروز تصادف در آن وجود دارد ، یکی از مهمترین کالاهای پوششی که باید از آن استفاده کنید ، جلیقه_ایمنی است. جلیقه ایمنی به فرد پوشنده اجازه می دهد تا به راحتی دیده شود و هشدارهایی راجع به حضور شخص به خصوص در وضعیت کم دید بوجود آورد.

جلیقه ایمنی از مواد بازتاب کننده نور ساخته شده است و به طور معمول با رنگ های روشن درست می شود. جلیقه های ایمنی که معمولاً توسط پرچمداران جاده ای ، خدمه ساختمانی و پرسنل اورژانس پوشیده می شوند ، به افراد هشدار می دهند که یک انسان دیگر در حوزه بینایی خود حضور دارد. جلیقه_ایمنی باید در موقعیت های مختلف در روز یا شب پوشیده شود و یک ابزار ایمنی لازم برای بسیاری از صنایع و اهداف مختلف است. جلیقه_ایمنی را می توان از انواع مختلفی از مواد طراحی کرد ، و متداول ترین آنها پلی کاتن یا پلی استر است.

جلیقه ایمنی با ارتقاء قابلیت دیده شدن ، نقش بسیار مهمی در ایمن نگه داشتن کارگران دارد. لباس ایمنی می تواند افرادی را که در مناطق پر ترافیک کار می کنند ، توسط رانندگان قابل  مشاهده کند. جلیقه ایمنی نه تنها لباس کار مهمی در حین کار به حساب می آید، بلکه می تواند برای دوچرخه سواران و دوندگانی که در شرایط دید ضعیف مانند شب هنگام، می دوند یا دوچرخه سواری می کنند ، به طور موثری قابل استفاده باشد. دید شدن در این موارد و در موقعیت هایی با قدرت دید کم بسیار حائز اهمیت است . جاده ها و معابر یا پیاده روهایی که دارای ترافیک زیادی هستند ، امثال مکان هایی هستند که جلیقه ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.

جلیقه ایمنیجلیقه ایمنی یک روش شناخته شده برای جلوگیری از تلفات ترافیکی ، به ویژه در مناطق ساختمانی است. جلیقه های ایمنی به سه گروه مختلف قابل تقسیم هستند . همچنین آن ها برای اهداف مختلفی ایجاد می شوند و برای بسیاری از موقعیت های دید مناسب هستند. جلیقه ایمنی کلاس 1 مواد سازنده روشن یا بازتاب دهنده بسیار کمی را ارائه می دهند و برای استفاده در زمان های روشن روز بهتر هستند. جلیقه_ایمنی کلاس 2 و 3 قابلیت دید بالا را فراهم می کنند و می توانند در هر جاهایی که نور خیلی کم است مورد استفاده واقع شوند. این یک قانون فدرال برای کارگران ساختمانی است که در جاده های فدرال کار می کنند تا برای ایمنی خود از یک لباس ایمنی درجه 2 یا 3 استفاده کنند.

جلیقه ایمنیلباس ایمنی جدا شونده

این نوع جلیقه_ایمنی علاوه بر بالا بردن قابلیت دیده شدن فرد در مناطق کم نور کاربرد دیگری نیز دارد . جلیقه های ایمنی جدا شونده می توانند کارگران را از گیر کردن در وسایل صنعتی در امان نگه دارند. این نوع جلیقه از چند تکه ساخته شده اند . حلقه آستین ، شانه ها ، و قسمت جلوی لباس یا شانه ها و پهلوهای لباس قابل جدا شدن هستند. در صورت گیر کردن در بین دستگاه های صنعتی این قسمت ها به راحتی پاره می شوند و فرد از آسیب دیدگی در امان می ماند. جلیقه های ایمنی جداشونده همچنین می تواند در مورد کار کردن با وسایل نقلیه در حال حرکت نیز مفید باشد و خطر کشیدن شدن به سمت آن ها را به حداقل برسانند.

جلیقه ایمنیجلیقه های ایمنی عمومی

جلیقه های ایمنی عمومی ، گروهی از جلیقه های ایمنی در استاندارد ANSI است. این لباس محافظ شامل کمربند ایمنی و قسمت های جداشونده است. جلیقه های ایمنی عمومی مخصوصاً برای افسران پلیس طراحی شده اند. زیرا این گروه از افراد ممکن است در شرایطی قرار بگیرند که نیاز باشد لباس به راحتی جدا شود. جلیقه همچنین باید متنوع و قابل تنظیم باشد ، همچنین بهتر است طوری طراحی شده باشد که بتوان آن را بر روی سایر لباس ها پوشید.

جلیقه ایمنیجلیقه های ایمنی آبی

در حالی که رنگ های نارنجی ، زرد و فسفری (یا زرد-سبز) رنگ های استاندارد برای جلیقه های ایمنی ترافیک هستند ، از جلیقه های ایمنی آبی برای یک هدف بسیار مهم و خاص استفاده می شود. جلیقه های ایمنی آبی توسط پرسنل واکنش اضطراری استفاده می شوند. رنگ آبی رویال به سرعت، پرسنل پزشکی و پیراپزشکی را از افراد دیگر در صحنه تصادف رانندگی ، آتش سوزی یا سایر موارد اضطراری متمایز می کند.

جلیقه ایمنیاگر خود را در صحنه اورژانسی یافتید که صدمات شخصی در آن روئیت می شود ، در صورت نیاز به کمک پزشکی به دنبال افرادی باشید که جلیقه های ایمنی آبی رویال را پوشیده . شناخت این نوع لباس ها می تواند زندگی شما یا دیگر افراد را نجات دهد.

طبقه بندی پایه ای جلیقه های ایمنی

بسته به محیطی که در آن افراد در آن کار می کنند ، سه کلاس اساسی از جلیقه های ایمنی  وجود دارد.

  • کلاس 1 – در مناطق کم ترافیک توسط کارگران تعمیر و نگهداری در خارج از جاده و همراهان پارکینگ استفاده می شود.
  • کلاس 2 – برای استفاده در جایی که سرعت وسایل نقلیه 25 مایل در ساعت یا کمتر است طراحی شده است ، این جلیقه های ایمنی ANSI اغلب توسط نگهبانان و مأموران کنترل ترافیک استفاده می شوند.
  • کلاس 3 – این جلیقه های ایمنی ترافیک معمولاً توسط کارگران ساخت بزرگراه ها در محیط هایی استفاده می شوند که سرعت آنها به مراتب از 50 مایل در ساعت بیشتر است.

 علاوه بر جلیقه های ایمنی بازتابنده ، جلیقه های ایمنی دیگری نیز برای اهداف مختلف وجود دارد.

  • جلیقه_ایمنی روشن – هر دو برای دید بالا بازتابنده هستند. آن ها شامل یک منبع نوری برای افزایش دید و کمک به عملکرد شغلی هستند.
  • ایمنی هنگام کار با آب – سبب ایجاد دید بالا در طول فعالیت های کار با آب استفاده می شوند .
  • لباس بارانی – میزان دید طبیعی در هنگام باران کاهش می یابد ، بنابراین با استفاده از این جلیقه های ایمنی در شرایط بارانی می توان از این جلیقه ها استفاده کرد.
  • جلیقه_ایمنی ساخت و ساز – در مکانهای ساختمانی بزرگتر ، بخصوص در هنگام کار با ماشین آلات سنگین ، دید بسیار بالایی را بوجود می آورند.
  • جلیقه مهار ایمنی – انواع متفاوت این محصول در عملیات هوایی و دریایی به همراه انواع مختلفی از عملیات ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

جلیقه های ایمنی برای افرادی که پرچم در دست دارند

در محل ساخت و ساز ، دید پرچمداران برای امنیت آنها مهم است. جلیقه های ایمنی ساخت و ساز نه تنها برای این کار ایده آل هستند بلکه می توانند نیازهای اداره ایمنی و بهداشت کار (OSHA) را برآورده سازند.

به گفته OSHA ، پوشاک مخصوص پرچمداران می توانند انواع رنگهای فلورسنت از جمله نارنجی ، زرد یا زرد-سبز باشند. این پوشاک می تواند جلیقه های ایمنی ساختمانی ، پیراهن یا کاپشن باشد. پرچمداران شاغل در شب باید جلیقه های ایمنی ساختمانی یا پوشاک ساخته شده با یک ماده بازتابنده را بپوشند.

ماده بازتابنده می تواند رنگ های بی شماری از جمله نارنجی ، زرد ، سفید یا رنگ فلورسنت داشته باشد. OSHA سازندگان این پوشاک را ملزم کرده است که مواد بازتابنده در ساخت جلیقه ایمنی استفاده کنند که در مسافتی با فاصله 1000 پایی قابل مشاهده باشند.

منابع : safetygearonlinestaffingtradexsa

ppeتجهیزات ایمنتجهیزات حفاظت فردیلباس ایمنیلباس دید در شبلباس کارلباس محافظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×