بهترین عینک ایمنی را با دانستن این نکات خریداری کنید

بهترین عینک ایمنی

ایمن ماندن در محل کار بسیار مهم است. برای اینکه در این زمینه موفق شوید ، کاملاً باید روی تجهیزات مناسب ایمنی سرمایه گذاری کنید. به عنوان مثال استفاده از عینک ایمنی مناسب سهم بزرگی در امنیت کلی شما خواهد داشت. مهم نیست که در چه شغلی کار می کنید ، داشتن تجهیزات مناسب برای هر شغل یک امر ضروری است. سفارش بهترین عینک ایمنی و مناسب برای نیازهای شما بسیار راحت است . تنها کافی است که چند دقیقه به خودتان فرصت دهید تا درباره برخی نکته های اساسی در خرید عینک دقت کنید.

نگاهی به این نکات اساسی در مورد چگونگی انتخاب بهترین عینک های ایمنی بیاندازید . تمرکز روی چند عامل اساسی می تواند تفاوت در احساس شما در مورد عملکرد عینک شما را ایجاد کند.

بهترین عینک ایمنیبرای انتخاب بهترین عینک ایمنی ابتدا به دنبال رتبه ANSI آن باشید

یکی از بزرگترین نکاتی که به شما کمک می کند بهترین عینک ایمنی را پیدا کنید این است که آیا دارای رتبه از ANSI هست یا نه. موسسه ملی استاندارد آمریكا مسئول آزمایش محصولات با هدف افزایش ایمنی فرد در هنگام كار است. این بدان معنی است که عینک هایی که دارای مشخصات ANSI Z87.1 هستند مطابق با استانداردهای دقیق آزمایش شده اند تا اطمینان حاصل شود که آن ها در اثر ضربه خرد نمی شوند یا نمی شکنند ( عینک ضد ضربه و ضد خراش باشد). این رتبه بندی می تواند به شما هنگام خرید عینک آرامش خاطر دهد . مخصوصا در خریدهای اینترنتی داشتن این رتبه یک نکته مهم و حائز اهمیت است.

بیشتر بخوانید:

عینک ضد خش چگونه ساخته می شود

ریسک هایی که ممکن است با آن ها مواجه شوید را مدنظر داشته باشید

روش دیگر برای انتخاب بهترین عینک ایمنی مناسب برای نیازهای شما ، در نظر گرفتن خطرات خاص مرتبط با صنعت و کار شما است. فرقی نمی کند روزهای خود را در یک آزمایشگاه یا در یک مکان ساخت و ساز بگذرانید ، محیطی که در آن کار می کنید سهم بزرگی در رهنمودهای ایمنی دارد که باید دنبال کنید. به عنوان مثال اگر در یک مرکز صنعتی هستید ، باید بر روی خرید عینک ایمنی تمرکز کنید که مجهز به کنترل ضربات ناگهانی یا تأثیرات ناشی از محاصره توسط ماشین های سنگین باشد.

بهترین عینک ایمنیگام های ضروری برای انتخاب بهترین عینک ایمنی

دانستن اینکه چرا باید عینک ایمنی را در هنگام کار به همراه داشته باشید نکته مهمی است که به شما کمک می کند بهترین عینک ایمنی را انتخاب کنید. فرآیند انتخاب بهترین عینک ایمنی شامل سه مرحله اساسی است.

رتبه ANSI Z87.1 را به خاطر داشته باشید:

گواهینامه ANSI نشان می دهد که عینک محافظ در برابر ضربه ، تابش غیر یونیزه کننده و قرار گرفتن در معرض پاشش مایعات شیمیایی مقاوم است. اگرچه این یک استاندارد در محل کار است ، اما داشتن استاندارد ANSI Z87.1 برای عینک های ایمنی که در خانه و در هنگام تفریح نیز از آن ها استفاده می شود ، منطقی است.

بیشتر بخوانید

عینک ضد اسید چیست و چه کاربردی دارد

بهترین عینک ایمنی

اطلاع از ریسک های احتمالی در محل کار:

ریسک ها شامل هر خطر یا خطری بالقوه است که تقریباً در همه جا وجود دارد. شایع ترین خطرات تأثیرات کم و سرعت وقوع بالایی دارند ، گرما ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و تابش های نوری آسیب زننده به چشم از جمله آن ها هستند. عینک های ایمنی با ویژگی های مختلفی برای محافظت در برابر هر یک از این موارد وجود دارد ، بنابراین وقت بگذارید و کارهای لازم برای محافظت از خود را بیاموزید.

بیشتر بخوانید:

عینک ضد گرد و غبار چیست و چه کاربردی دارد

بهترین عینک ایمنیفعالیتی که می خواهید انجام دهید را ارزیابی کنید

برای تجزیه و تحلیل فعالیت هایی که قرار است درگیر آن شوید ، کمی وقت بگذارید. خطرات رایج را در نظر بگیرید. سپس ، عینک مخصوص برای محافظت در برابر این خطرات را بخرید. برای برخی ، خرید چند جفت عینک ایمنی یا عینک قابل تبدیل ضروری است. برخی دیگر ، مانند جوشکارها و تکنسین های لیزر ، به حفاظت بسیار خاصی نیاز دارند. با این حال ، عینک های ایمنی استاندارد به اندازه کافی نیازهای اکثر مردم را برآورده می کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین عینک ایمنیآیا در صورت داشتن عینک طبی می توانید از عینک ایمنی استفاده کنید

حتی اگر ممکن است برای بهبود بینایی خود از عینک طبی استفاده کنید ، در مورد محافظت از صورت و چشم شما اقدامات احتیاطی بیشتری لازم است. خوشبختانه شما می توانید عینک های ایمنی مورد نیاز خود را پیدا کرده و قاب هایی را با نسخه منحصر به فرد خود بر روی آن نصب کنید تا در حین کار کاملا از چشم و صورت خود محافظت کنید.

آیا عینک ایمنی بر روی دید افراد تاثیر می گذارد

برخی از افراد به دلیل ترس از اینکه عینک بعد از مدتی بینایی آنها را مختل می کند ، نگران استفاده طولانی مدت از عینک ایمنی هستند. گرچه این یک تئوری عامه پسند است ، اما اعتبار آن اندک است. تا زمانی که عینک خود را به درستی استفاده کنید ، تأثیرات منفی بر روی بینایی خود نخواهید دید.

نحوه انتخاب لنز برای بهترین عینک ایمنی

سایه لنز با یک عدد نشان داده می شود. سایه های مختلف لنز برای انواع مختلف کار مناسب هستند. ابتدا در نظر بگیرید که کار در کجا انجام می شود و محیط تا چه اندازه روشن است. از شیشه هایی که میزان انتقال نور در آن ها زیاد است باید در شرایط دید مناسب استفاده شوند ، در حالی که محافظت از چشم با انتقال نور در سطح پایین باید در محیط های بسیار روشن یا مکان هایی که احتمال تابش خیره کننده وجود دارد استفاده شود. در این بخش می توانید سایه های لنز و حروف مربوط به آن ها را ببینید:

بهترین عینک ایمنیسایه لنز قابل شناسایی ترین قسمت از درجه عینک ایمنی است ، زیرا به عنوان یک عدد با یک علامت اعشار نشان داده می شود. به طور معمول سایه لنز ، سطح محافظت در برابر اشعه در عینک را نشان می دهد . این مقدار یک عدد واحد است و به دنبال آن یک خط تیره وجود دارد ، به عنوان مثال سایه لنز با درجه بندی 2-1.2 ظاهر می شود. سطح محافظت در برابر اشعه به محیطی که در آن کار می کنید بستگی دارد.

در جدول زیر رتبه سایه و میزان محافظت در هر رتبه مشخص شده است.

رتبهمحافظت در برابر اشعه
2محافظت در برابر اشعه UV.
2c یا 3محافظت در برابر اشعه UV
4محافظت در برابر مادون قرمز
5محافظت در برابر نور خورشید. 100 درصد محافظت در برابر اشعه UV
6محافظت در برابر نور خورشید . 100 درصد محافظت در برابر اشعه UV – محافظت در برابر اشعه مادون قرمز

قدرت لنز برای عینک ایمنی با یک حرف مشخص می شود. حروف مختلف نشان می دهد که لنزها قادر به مقاومت در برابر انواع مختلف خطرات هستند. عینک ایمنی از حروف انگلیسی برای نمایش درجه قدرت استفاده می کند ، به عنوان مثال FT. در جدول زیر با معنای هر کدام از آن ها آشنا می شوید:

حروفقدرت لنز
Fمقابله با اشیای پرتابی و پروازی با سرعت حرکت 45 متر در ثانیه
Bمقابله با اشیای پرتابی و پروازی با سرعت حرکت 120 متر در ثانیه
Aمقابله با اشیای پرتابی و پروازی با سرعت حرکت 190 متر در ثانیه
Tمقابله با درجه حرارت بالا

با تلفیق این موارد ، نمره ای مشاهده خواهید کرد که به شما می گوید عینک ها چه درجه ای از محافظت را خواهید داشت.

برای دیدن بهترین عینک های ایمنی توناص بر روی لینک زیر کلیک کنید:

نتیجه گیری

به خاطر داشته باشید که ممکن است انواع مختلف عینک برای موقعیت های مختلف به توصیه شود. آنچه را که آموخته اید در انتخاب بهترین عینک ایمنی مدنظر قرار دهید و از آن برای انتخاب مناسب ترین عینک برای کار خود در تمام شرایط مختلف استفاده کنید.

منابع : safetygearproseton

عینکعینک آزمایشگاهیعینک ایمنیعینک ایمنی ضد خشعینک ضد اسیدعینک ضد حساسیتعینک ضد گرد و غبارعینک ضد مه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×