ایمنی کودکان در ماشین را فراموش نکنیم

ایمنی کودکان در ماشین را فراموش نکنیم

روزانه 12 کودک زیر 10 سال به عنوان مسافر در اتومبیل ها کشته یا زخمی می شوند، بنابراین ضروری است که شما تا آنجا که می توانید برای حفظ امنیت فرزندان خود در ماشین اقدامات لازم را انجام دهید و ایمنی کودکان در ماشین را جدی بگیرید.

نکات مهم برای ایمنی کودکان در ماشین

 • ایمنی اتومبیل با نصب صحیح صندلی های کودک آغاز می شود. صندلی ماشین برای ایمن نگه داشتن کودک شما در سفرهای اتومبیل بسیار مهم است.   نبستن کمربند ایمنی می تواند خسارت جبران ناپذیری مانند قطع نخاع، شکستگی استخوان و مشکل بینایی و … به همراه داشته باشد. طبق قانون انگلستان، همه كودكانی كه با اتومبیل مسافرت می كنند تا رسیدن به سن 12 سالگی یا قد 135 سانتی باید در صندلی های کودک بنشینند. پلیس می تواند برای رانندگان متخلف از قانون شکنی 30 پوند مجازات تعیین کند و در صورت مراجعه به دادگاه، رانندگان تا حداکثر 500 پوند جریمه می شوند.ایمنی کودک در ماشین
 • از نصب صحیح صندلی اطمینان حاصل کنید. نصب هر صندلی ماشین با مدل دیگر متفاوت است. همه صندلی های اتومبیل متناسب با همه اتومبیل ها نیستند بنابراین انتخاب بهترین صندلی برای وزن و قد فرزند شما واقعاً مهم است. تحقیقات نشان می دهد که دو سوم صندلی های اتومبیل به طور نادرست نصب می شوند. بنابراین بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید صندلی اتومبیل کودک شما به درستی نصب شده باشد.
 • هنگام قرار دادن کودک روی صندلی، اطمینان حاصل کنید که هرگونه کت یا پتو را روی صندلی کودک نباشد چرا که ممکن است فاصله بدن کودک و بندهای مهار صندلی کودک را افزایش دهد. اگر می خواهید از پتو استفاده کنید، پس از اینکه کودک را در آن محکم بستید، پتو را روی کودک بکشید ، هرگز پتو را بین کودک و بندهای مهار یا در زیر یا پشت کودک قرار ندهید.
 • از راههای مهم ایمنی کودکان در ماشین این ایت که هنگام حرکت ماشین ، هرگز حتی برای یک دقیقه کودک خود را از صندلی برندارید. اگرچه بعضی از اوقات گوش دادن به صدای کودکی که در صندلی عقب ماشین روی صندلی نشسته است دشوارتر است، اما ایمنی فردی کودکان در لحظه تصادف به بسته شدن صحیح آنها بستگی دارد. اگر مجبورید کودک خود را برای استراحت یا خوردن تغذیه از صندلی ماشین خود بیرون بیاورید، ابتدا ماشین را پارک کنید.
 • درباره راهنمای صندلی کودک و نحوه نصب صندلی ماشین کودک می توانید در راهنمای صندلی های اتومبیل اطلاعات بیشتری کسب کنید.
 • کمربند را به درستی نصب کنید کمربندهای ایمنی برای استفاده توسط یک شخص طراحی شده اند و هرگز نباید افراد بزرگسال در آن بنشینند و یا دو کودک در یک صندلی بنشیند.بستن دو نفر در یک کمربند ایمنی (حتی دو کودک) می تواند در تصادف هر دو را مجروح کند. همچنین هرگز نباید کودکی را در اتومبیل در دامان خود بگیرید ویا اجازه دهید کودک بی قید و بند سوار شود. کودکی که به صندلی کودک متصل نباشد می تواند به خودش یا شخص دیگری آسیب برساند.
 • اطمینان حاصل کنید که کودک شما هنگام حرکت یا پارک در کنار جاده ، همیشه دست ها ، پاها و سر خود را درون ماشین نگه می دارد. این کار برای حفاظت از سر و دست کودک شما حائز اهمیت است.  بیرون بردن دست و سر کودکان از پنجره ها عمل بسیار خطرناکی است.
 • وسایل موجود در ماشین ممکن است در هنگام ترمز کردن،سقوط کنند و با برخورد به کودک خطر آسیب دیدگی چشم وسایر اعضای بدن کودک را افزایش دهند.
 • در طول دوره رانندگی فرزندان خود را کنترل کنید تا از صدمات یا حوادث جلوگیری کند. اطمینان حاصل کنید که آنها همیشه نشسته و به کمربند متصل شده اند.
 • اگر مسافت طولانی را طی می کنید ، حواس کودک را پرت کنید،پخش موسیقی کودکانه یا کتاب های صوتی کودکانه می تواند در جلوگیری از خسته شدن کودک مؤثر باشد.
  ایمنی کودک در ماشین
 • به کودک خود بیاموزید که با فریاد زدن یا لگد زدن به صندلی راننده حواس راننده را پرت نکند.
 • هنگام رانندگی برای گذراندن وقت و حواس پرتی کودک خود گپ بزنید.از پنجره به مکانهای دیدنی اشاره کنید ، یک آواز بخوانید.
 • اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی آب آشامیدنی تازه و همچنین تنقلاتی مانند آجیل، میوه های خشک و میله های انرژی در مواقع اضطراری داشته باشید.
 • اطمینان حاصل کنید که در داخل اتومبیل برای هر یک از کودکان خود پتو دارید تا در صورت سرماخوردگی آنها را بپیچد ، به علاوه دستکش ، کلاه و چکمه در صورت نیاز به ترک ماشین در صورت خرابی.
 • قبل از بالا بردن پنجره ها، نگاه کنید و مطمئن شوید که دست، پا و سر بچه های شما از پنجره ها بیرون نباشند.
 • مراقب بازی بچه ها با کمربند ایمنی باشید چرا که اگر کودک، کمربند ایمنی را به دور سر، گردن یا کمر خود بپیچد، ممکن است گرفتار شود.
 • به فرزندان خود بیاموزید که اسباب بازی ها و دوچرخه های خود را از محل رانندگی دور کنند.
 • سنسورها قطعات مهمی در تجهیزات ایمنی هستند. اگر خودروی شما سنسور صوتی و تصویری عقب ندارد حتما هر چه سریعتر این سنسور را برای آن نصب کنید. سنسورهای تصویری، ویدیویی از عقب ماشین را در آینه یا مانیتور جلوی راننده نشان می دهند. سنسورهای صوتی نیز در صورت وجود جسم یا فردی پشت ماشین، باعث پخش صدای هشدار دهنده می شوند. البته در نظر داشته باشید فقط به این دستگاه ها اعتماد نکنید و برای تشخیص آنچه در پشت وسیله نقلیه شما قرار دارد خود شما هم نگاهی به پشت ماشین بیندازید.
 • شما می توانید با بستن کمربند ایمنی شخصی خود الگوی خوبی برای کودکان باشید. تنها در صورتی شروع به رانندگی کنید که کمربند ایمنی رانندگی را بسته باشید.

درب ها و پنجره ها در ایمنی کودکان در ماشین

 • قفل های ایمنی کودکان در ماشین را برای درب ها فعال کنید تا از باز شدن درب در هنگام حرکت یا ایستادن ماشین جلوگیری شود. این قفل ها معمولاً در داخل درب اتومبیل دیده می شوند و با خاموش کردن ماشین به طور خودکار باز می شوند.
 • اطمینان از قفل شدن شیشه های برق برای جلوگیری از آسیب دیدن یا گرفتار شدن کودکان ضروری است. اکنون بیشتر وسایل نقلیه مدرن دارای شیشه های برقی هستند که به آنها شیشه اتوماتیک یا برقی نیز می گویند. این شیشه های برقی می تواند برای کودکان خردسال بسیار خطرناک باشد. از سال 1990 بیش از 50 کودک که بیشتر آنها سه ساله یا کمتربودند توسط شیشه های برق کشته شده اند. گاهی اوقات کودکان می توانند ناخواسته یک شیشه برقی را بالا و پایین کنند و با این کار دست ها، انگشتان، بازوها یا حتی سر خود را به خطر بیندازند. با فشردن یک دکمه ، راننده می تواند با قفل کامل بر شیشه های برقی، ماشین را برای کودکان بسیار ایمن تر کند. این کار برای محافظت از سر و سایر اعضای بدن کودک ضروری است.

بازگشت به عقب

یکی از خطرات بزرگ بازگشت به عقب نام دارد. بسیاری از کودکان در هنگامی که ماشین بازگشت به عقب می کند کشته و یا به شدت زخمی می شوند. این نوع حادثه هنگامی اتفاق می افتد که پدر یا مادرو یا راننده دیگری پس از پیاده کردن کودک از ماشین دنده عقب می گیردو کودکی که به پشت همان ماشین رفته را زیر می کند. در کل هرگز کودک را در داخل یا اطراف وسیله نقلیه تنها نگذارید.

تنها بودن کودک در ماشین و عدم ایمنی کودکان در ماشین

 • هرگز حتی یک دقیقه کودکان را بدون مراقبت در اتومبیل رها نکنید. حتی اگربرای چند دقیقه از ماشین خارج شوید ، خطرات و خطرات مختلفی ممکن است ایجاد شود. کودک می تواند از روی صندلی دور بزند ، به کنترل ها ضربه بزند و باعث حرکت ماشین شود. همچنین احتمال آتش سوزی یا تصادف وسیله نقلیه وجود دارد.
 • در یک روز گرم ، دمای داخل اتومبیل نیز می تواند به میزان خطرناکی بالا برود و باعث آسیب جدی یا حتی مرگ فرزند شما شود. کودکان به ویژه در معرض گرمازدگی و کم آبی قرار دارند و در داخل یک ماشین داغ ، دمای بدن کودک نوپا می تواند سه تا پنج برابر سریعتر از یک بزرگسال افزایش یابد ، که می تواند مستقیماً منجر به گرمازدگی و مرگ شود.ایمنی کودک در ماشین
 • اطمینان حاصل کنید که هر بار که اتومبیل خود را پارک می کنید، درهای ماشین را قفل نگه دارید تا کودکان نتوانند برای بازی، سوار ماشین شوند.
 • حتی در دمای خنک تر، وسیله نقلیه شما می تواند تا دمای بسیار خطرناک و خیلی سریع گرم شود. بنابراین خطر گرمازدگی کودک در داخل ماشین حتی در دماهای سرد هم وجود دارد. بنابراین در فصول سرد سال روشن کردن بخاری خودرو و رها کردن کودک در آن بسیار می تواند موجب گرمازدگی کودک شود. بدیهی است که در فصول سرد رها کردن کودک در ماشینی با بخاری خاموش هم می تواند باعث سرمازدگی او شود.
 • سوییچ اتومبیل خود را با نهایت دقت نگهداری کنید تا کودک نتواند آن را برداشته و ماشین را روشن کند. طبق آمار، تقریباً از هر 10 مرگ گرمازدگی کودکان در ماشین، سه مورد مربوط به زمانهایی است که کودک سوییچ را بدون اجازه برداشته و سوار وسیله نقلیه شده است. پس از سوار شدن کودک به خودرو، درب های ماشین قفل می شود. کودک که سرگرم بازی می شود اصلا متوجه بسته شدن درب ها نمی شود. بعد از مدتی که قصد بیرون آمدن از ماشین می کند نمی تواند درب را باز کند و در ماشین دچار گرمازدگی شده و فوت می کند.

منابع:

nationwidevehiclecontracts

nhtsa

ایمنیایمنی کودکتصادفصندلی ماشینصندلی ماشین کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×