ایمنی کارگران تنها با رعایت چه نکاتی بهبود پیدا می کند

ایمنی کارگران تنها با رعایت چه نکاتی بهبود پیدا می کند

استفاده از نیروی کار کارگران تنها در انگلیس بسیار رایج است، تقریباً 8 میلیون نفر از آنها  22٪ از نیروی کار را تشکیل می دهند. این رقم به طور مداوم در حال افزایش است. کار بصورت تنها شامل کارگران دورکار (حتی کسانی که در خانه کار می کنند) ، کارگران شبانه یا خارج از وقت اداری ، پیمانکاران و افراد خود اشتغال است. یعنی هر کسی که تحت نظارت مستقیم کار نمی کند و بعضی از روزهای کاری خود را به تنهایی سپری می کند ، به عنوان یک کارگر تنها طبقه بندی می شود. ایمنی کارگران تنها از موارد مهمی است که هر کارفرما باید به آن آگاه باشد.

این نوع کارگران بسیار آسیب پذیر هستند ، زیرا آمارهای بررسی جرم انگلستان حاکی از آن است که 150 کارگر تنها روزانه مورد حمله قرار می گیرند. شما به عنوان یک کارفرما وظیفه مراقبت از همه کارمندان خود را دارید ، حتی افرادی که ممکن است در طول ساعات کار تحت نظارت مستقیم شما نباشند ، بنابراین مهم است که از ریسک ها و خطراتی که آنها را تهدید می کند آگاه باشید.

شما باید سیاستی را برای کارمندان و کارگرانی که به تنهایی کار می کنند پیاده سازی و ابلاغ کنید و ارزیابی ریسک را به طور خاص برای آن کارگران انجام دهید. انجام این اعمال خطراتی را که ممکن است فرد با آنها روبرو شود برجسته می کند و شما را قادر می سازد روشها و اقدامات احتیاطی را در پیش بگیرید که این خطرات را کاهش می دهد.

خطراتی که ایمنی کارگران تنها را تهدید می کند و راه های مقابله با آن

ایمنی کارگران تنها

یکی از بزرگترین خطرات این است که اگر یک کارگر تنها مریض شود ، تصادف کند یا به طریقی آسیب ببیند ، هیچ شخص دیگری کنار او نیست که اطمینان حاصل کند که آنها از خدمات اضطراری مورد نیاز مانند کمک های اولیه یا انتقال به بیمارستان برخوردار هستند. راه حلی که برای این کار پیشنهاد می شود، محیا کردن یک سیستم ایمنی در کنار کارگر تنها است که با استفاده از آن کارمند یا کارگز تنها می تواند به راحتی با شما یا کارگر دیگری در تماس باشد تا به آنها اطلاع دهد که حادثه ای برای او رخ داده است. این سیستم می تواند یک شماره مستقیم یا یک ابزار ایمنی باشد.

امروزه فناوری های بسیار خوبی وجود دارد که به طور خاص برای ایمنی کارگران تنها طراحی شده است. از جمله این فناوری ها می توان به برنامه های کاربردی آسان و مقرون به صرفه اشاره کرد، بنابراین ارزش دارد که در این مورد تحقیقات بیشتری انجام دهید تا چیزی پیدا کنید که برای کسب و کار شما مفید باشد.

تنها شرایطی که این راه کارها موثر نخواهد بود در صورت سقوط یا تصادف کارگر است که باعث می شود آنها بیهوش شوند و یا نتوانند به تلفن یا دستگاه دسترسی پیدا کنند. به همین دلیل، مهم است که شما به طور منظم در طول شیفت کاری خود با کارمندانی که بصورت تنها کار می کنند در ارتباط باشید و از احوال آن ها باخبر باشید.

سیستمی را استفاده کنید که هر ساعت بتوانید با آنها تماس گرفته یا به آنها پیام دهید تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید و اگر ظرف ده دقیقه به تلفن یا تماس/ پیام پاسخ ندادند ، می توانید از این به عنوان نشانه ای از خطر استفاده کنید. در این شرایط کسی باید نزد آن ها برود و از نظر جسمی سلامت آنها را چک کند.

در نقش هایی که جنبه عمومی دارند و در مکان های عمومی انجام میشوند ، مانند افراد سرایدار یا مغازه دار ، خطر سواستفاده فیزیکی یا کلامی از کارگران وجود دارد . یک راه حل پیشگیری از این موارد که نه تنها به جلوگیری از رفتارهای بد کمک می کند بلکه به کارگران کمک می کند تا احساس امنیت کنند ، قرار دادن دوربین های مداربسته قابل مشاهده در محل است.

همچنین می توانید یک دکمه اضطراری در محل قرار دهید که به راحتی در دسترس فرد قرار بگیرد تا در صورت بروز حادثه آنها به راحتی دکمه را فشار دهند و بلافاصله خدمات اورژانس از این ماجرا مطلع شوند. همچنین تجهیزات ایمنی وجود دارد که باید در اختیار کارگران تنها قرار بگیرد. این تجهیزات شامل کیت های کمک اولیه تک نفره هستند. هر گونه PPE که ممکن است برای انجام ایمن کار فرد به آن احتیاج داشته باشد باید در مکانی که کار می کند قرار گیرد.

خطر دیگری که باید در نظر گرفت ایمنی افرادی است که به عنوان بخشی از کار خود به تنهایی سفر می کنند. آنها دائماً در حال حرکت هستند بنابراین مهم است که کسی همیشه از مکان آن ها آگاه باشد. این کار را می توان با برقراری ارتباط و تماس مداوم با آن ها انجام داد. همچنین استفاده از یک ابزار موقعیت یاب مشترک می تواند مفید باشد. با استفاده از این ابزار کارگر تنها می تواند مکان دقیق محل اقامت خود در طول روز را به اطلاع شما برساند. به این ترتیب ، اگر حادثه ای رخ دهد یا از آنها خبری نداشته باشید، می دانید که کجا هستند یا حداقل کجا باید باشند.

برای کسانی که در مکانی دور از شما کار می کنند ، باید آموزش های ایمنی به آنها ارائه شود تا اطمینان حاصل شود که آنها روش های مربوط به مواردی مانند اطفا حریق و خروج از آتش سوزی ، گزارش حادثه و غیره را درک می کنند. حتی می توانید محدودیت هایی را وضع کنید ، به عنوان مثال ، کارکنانی که چند ساعت دیرتر از بقیه در دفتر می مانند و تنها هستند ، نمی توانند از هیچ دستگاهی استفاده کنند یا در ارتفاع کار کنند. با این کار خطرات ناشی از برخی فعالیت های با خطر بیشتر کاملاً برطرف می شود و به شما آرامش خاطر می دهد که این کارمندان نسبتاً ایمن هستند.

اگر متوجه شدید که محل کار یا اجازه شما برای کسی که به تنهایی کار می کند بسیار خطرناک است (مخصوصا افرادی که در خارج از وقت اداری کار می کنند) و هیچ تدبیر ایمنی برای محافظت آن ها ندارید ، مثلا دوربین های مداربسته ، دستگاه ایمنی و غیره در دسترس نیستند، پس بهترین کار این است که کارمندان از خانه کار کنند یا در یک کار عمومی کار کنند که خطرات آن به طور چشمگیری کمتر است. هنگام انجام ارزیابی ریسک ، ایمنی همه کارمندان شما همیشه باید از اولویت های اصلی باشد – در مورد ایمنی کارگران تنها این امر بسیار مهم تر است.

سه نکته ساده برای دستیابی به ایمنی کارگران تنها

ایمنی کارگران تنها

شناسایی ریسک های احتمالی

کارگر تنها با ورود به فضای کاری خود، باید محیط را از نظر خطرات احتمالی بررسی کند. بسته به نوع کاری که کارمند انجام می دهد ، این موارد می توانند بسیار متفاوت باشند. موارد معمولی که باید قبل از شروع کار آن ها را بررسی کرد، شامل خطرات آب و هوایی ، وجود مواد شیمیایی در محل کار، آسیب های زیستی ، احتمال سفر / لغزش / سقوط و غیره است.

کارگران تنها باید به ویژه از خطر اجتماعی آگاه باشند. برخی از کارگران تنها ، مانند پرستاران خانگی و مددکاران اجتماعی ، به طور منظم با افراد خارج از شرکت کار می کنند. در مواردی از این قبیل ، خطر سواستفاده کلامی ، حمله و آسیب همیشه وجود دارد. حتی اگر کارگر تنها به طور منظم با مردم کار نکند ، آنها باید احتمال یک مهاجم غیرقابل انتظار یا سرقت را درنظر بگیرند. صرف آگاهی از خطرات احتمالی که ممکن است کارگر تنها با آنها روبرو شود ، به کارگر تنها کمک می کند اقدامات احتیاطی لازم را برای پیشگیری از آنها انجام دهد.

اهمیت به سلامت فردی

البته این مورد یک قانون خوب برای همه کارمندان است. کارگران تنها ، به طور خاص ، باید به دو دلیل از نیازهای بهداشتی خود آگاه باشند:

  • آنها ممکن است در موقعیت های خطرناک یا دشواری قرار بگیرند که باید در آن به خودشان کمک کنند.
  • آنها تحت انزوا قرار می گیرند ، که می تواند بر سلامت کلی روان آنها تأثیر بگذارد.

کارگران تنها با دانستن این موارد باید مراقب سلامت کلی خود باشند. خوب غذا خوردن و ورزش بر سلامت جسمی و هم روانی تأثیر مثبت می گذارد.

از فناوری موجود استفاده کنید

کارگران تنها همچنین باید از منابع مختلف فناوری در دسترس خود استفاده کنند. این منابع می تواند استفاده از GPS بر روی تلفن آنها باشد. به این طریق می توان از محل آن ها آگاهی پیدا کرد. همچنین با استفاده از فن آوری های چک ورود و خروج می توان متوجه ساعت ورود و خروج آن ها از محل کار شد. فناوری به ما کمک می کند تا این شکاف ها را برطرف کنیم و ایمنی کارگران را بیشتر مورد توجه قرار دهیم.

نرم افزار مناسب برای ایمنی کارگران تنها

علاوه موارد ذکر شده در بالا، راه حل های فناوری ، مانند SoloProtect ، وجود دارد که به طور خاص برای محافظت از کارگران تنها طراحی شده اند. SoloProtect دارای قابلیت های پیشرفته بیشتری در مکان یابی است که فراتر از GPS است. این قابلیت ها شامل مواردی مانند چک کردن ورود / خروج و احضار کمک و ارتباط با یک تیم پزشکی اضطراری است. راه حل های ارائه شده در SoloProtect می توانند موارد ناشناخته و حفره های بیشتری را پر کرده و در صورت خطر هرچه سریعتر به کارگران تنها کمک کنند .

منابع : safetyservicesdirectsoloprotect

ppeایمنیایمنی کارگرانایمنی کارمند تنهاتجهیزات ایمنی فردیمحافظت از کارگران تنها

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.