ایربگ یک فناوری ضروری برای ایمنی جان سرنشینان خودرو

ایربگ یک فناوری ضروری برای ایمنی جان سرنشینان خودرو

فناوری ایمنی خودرو یکی از عناصر و اجزای اساسی خودرو است. بسیاری از شرکت های خودروسازی ترجیح می دهند ایمنی راننده ها و مسافران خودرو را تمرکز اصلی خود قرار دهند و جدیدترین فناوری های ایمنی را در وسایل نقلیه خود نصب کنند. با گذشت زمان، جدیدترین فناوری ها برای ایمنی خودرو معرفی شده و شرکت های خودروسازی همچنان به بهبود این ویژگی های ایمنی ادامه می دهند.بسیاری از فناوری های ایمنی خودرو در بازار موجود است. یکی از اصلی ترین و اجباری ترین اجزای فناوری ایمنی خودرو، ایربگ است. هر چقدر ایربگ در وسایل نقلیه تعبیه شده باشد، احتمال ایمنی راننده ها و مسافران بیشتر خواهد بود. ایربگ ها در هنگام تصادف، احتمال برخورد بدن یا سر شما با فضای داخلی خودرو را کاهش می دهند و از آسیب دیدگی چشم و شکستگی استخوان و …. جلوگیری می کنند. استفاده از ماشین بدون ایربگ می تواند خسارت جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.
ایربگ ها برای ایمن ساختن راننده ها و مسافران خودرو از هرگونه صدمات جدی در تصادفات مرگبار طراحی شده اند. آن ها از کیسه پارچه ای انعطاف پذیر، بالشتک و حسگر تست ضربه ساخته شده اند. هم چنین ایربگ ها دارای پوشش سیلیکونی هم هستند و سیلیکون نقش بسزایی در ایربگ ها دارد. با استفاده هم زمان از کمربند ایمنی و ایربگ ها خودروها به بهترین نحو ممکن ایمن می شوند و سرنشینان در طول سفر مطمئن می شوند که با ایمنی کامل در وسیله نقلیه نشسته اند.
ایربگ

برای جلوگیری از آسیب ناشی از کیسه هوا، به سه نکته توجه داشته باشید

• مطمئن شوید که به درستی نشسته اید.
• به یاد داشته باشید ایربگ ها برای کار با کمربند ایمنی طراحی شده اند، نه اینکه به امید ایربگ کمربند ایمنی را کنار بگذارید.
• توجه داشته باشید کودکان زیر 13 سال باید روی صندلی عقب بنشینند و نباید به امید ایربگ کودک را در صندلی جلو نشاند.
ایربگ ها یکی از فناوری های اساسی ایمنی خودرو است ، امروزه تقریباً هر وسیله نقلیه دارای کیسه هوا است. این شرکت ها با ایجاد تغییرات انقلابی در ایربگ ها، سفری ایمن را به راننده ها و مسافران خود ارائه می دهند. قبل از خرید وسیله نقلیه ، مردم همیشه در مورد ویژگی های ایمنی فردی و ایربگ ها بخش حیاتی ویژگی های ایمنی می پرسند. ویژگی های ایمنی مهم هستند ، اما باید همیشه مراقبت از ایر بگ هارا حفظ کرد تا از صدمات در امان بمانند و نسبت تلفات را کاهش دهند.

تاریخچه ایربگ

ایربگ ها فناوری جدیدی در ایمنی خودرو نیستند. تاریخچه ایر بگ ها به سال 1951 برمی گردد مهندس آلمانی والتر لیندرر و مهندس آمریکایی جان دبلیو هتریک، ایربگ ها را ابداع کردند. ایربگ ها بر مبنای هوای فشرده ساخته شده اند. در سال 1960، تحقیقات نشان داد که این ایربگ ها ایمن نیستند و قادر به ارائه سطح ایمنی سریع و حداکثری به راننده ها و مسافران نیستند. در سال 1964 در ژاپن، یاسوزابورو کوبوری شروع به ساخت لوازم ایمنی ایربگ ها کردند.
در سال 1967، Allen K. Breed برای اولین بار، به جای هوای فشرده، از انفجار کوچک آزید سدیم برای باد کردن ایربگ استفاده کرد. این طرح باعث شد کیسه هوا در کمتر از 30 میلی ثانیه باد شود.
در سال 1971، شرکت فورد ایربگ ها را به صورت آزمایشی نصب کرد، در سال 1973 جنرال موتورز air bag ها را در وسایل نقلیه مدل شورولت خود جای داد و این وسایل تنها به دولت فروخته شد. Oldsmobile Toronado اولین شرکتی بود که ایر بگ هارا برای مسافران در سال 1973 معرفی کرد.

انواع کیسه هوا

ایربگ ها در انواع مختلف وجود دارد انواع کیسه هوا به شرح زیر است:
ایربگ

ایربگ های کناری

کیسه های هوای کناری یا جانبی از راننده و سرنشینان در برابر تصادفاتی که از کناره های خودرو پیش می آید محافظت می کند. وسایل نقلیه پیشرفته دارای کیسه هوای جانبی هستند، ایربگ های جانبی ایربگ های پرده ای نیز نامیده می شوند و وظیفه محافظت از سر را بر عهده دارند.
ایربگ نیم تنه
کیسه های هوای نیم تنه نیز از راننده ها و مسافران در برابر آسیب محافظت می کند. این نوع کیسه هوا روی درب نصب می شوند. این air bag ها، راننده ها و مسافران را از آسیب های زیر شکم و آسیب های لگن نجات می دهند. وسایل نقلیه جدید دارای دو نوع کیسه هوای نیم تنه هستند، یکی در قسمت پایین تر درب برای ناحیه لگن و دیگری در قسمت بالایی درب که این نوع ایربگ ها نرمترهستند و برای حفاظت از دنده ها و قفسه سینه کاربرد دارند.
کیسه هوای لوله ای یا پرده ای
کیسه هوای لوله ای یا پرده ای یکی از انواع ایربگ ها و تجهیزات ایمنی خودرو هستند. این ایربگ ها برای حفاظت از سر در برابر صدمات و مرگ و میرها طراحی شده اند. کیسه هوای لوله ای یا پرده ای در سال 1998 در سری 5BMW نصب شده اند. گفته می شود ایربگ های پرده می توانند تا 45٪ از صدمات جلوگیری کنند. اکنون جدیدترین وسایل نقلیه مجهز به کیسه هوای پرده ای هستند. به عنوان مثال SUV و MPV دارای کیسه هواd جانبی لوله ای یا پرده ای هستند و این ایربگ ها از راننده و سرنشینان هر 3 ردیف محافظت می کنند.
کیسه هوای زانو
کیسه های هوای زانو برای نجات پاهای راننده ها و مسافران از آسیب جدی طراحی شده اند، کیسه های هوای زانو مستقیماً در قسمت جلوی زانوی سرنشین، در قسمت پایین داشبورد نصب می شوند. در صورت تصادف ، کیسه های هوای زانو به طور خودکار فاصله بین زانوی سرنشین و داشبورد را پر کرده و آنها را از آسیب دیدگی نجات می دهد.

ایربگ پرده عقب

ایربگ پرده عقب مثل سایر ایر بگ ها برای نجات راننده ها و مسافران از آسیب های جانبی و کاهش نسبت تلفات طراحی شده اند. این کیسه های هوا اکنون تقریباً در هر وسیله نقلیه ای تعبیه شده اند، این ایر بگ ها از سر راننده ها و مسافران عقب در برابر صدمات جدی محافظت می کنند و تویوتا اولین شرکتی بود که کیسه هوای پرده عقب را در مدل جدید خود iQ micro در سال 2008 تعبیه کرد.

کیسه هوای مرکزی

کیسه هوای مرکزی در مرکز دو صندلی جلوی خودرو نصب می شود. تویوتا اولین شرکتی بود که Air bag های مرکزی را در سال 2009 برای نجات راننده ها و مسافران و کاهش تلفات معرفی کرد.

ایربگ در کمربند ایمنی

ایربگ های کمربند ایمنی برای نجات راننده ها و مسافران از آسیب دیدگی طراحی شده اند، در هنگام تصادف، این ایر بگ ها در کمربندهای ایمنی باز می شوند و باعث افزایش سطح کمربند ایمنی می شوند. کیسه هوای کمربند ایمنی، آسیب های احتمالی در قفسه سینه و دنده را کاهش می دهد. در سال 2009، مرسدس ESF اولین وسیله نقلیه ای بود که ایر بگ های آن در کمربند ایمنی نصب شد و این آزمایش موفقیت آمیز بود.

ایربگ مخصوص عابر پیاده

ایربگ یا کیسه هوای مخصوص عابر پیاده یکی از انواع کیسه هوا است که یک فناوری جدید در ایمنی خودرو محسوب می شود. این نوع کیسه هوا برای نجات عابران پیاده از آسیب احتمالی و کاهش نسبت تلفات طراحی شده است. در هنگام تصادف ماشین با عابر پیاده ، Airbag ها در قسمتهای سخت خودرو که شامل سپر ، ستون ها و لبه های کلاهک است باز می شوند. بعد از باز شدن کیسه هوا در مناطق سفت و سخت خودرو، احتمال آسیب دیدن عابر پیاده به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. ولوو اولین شرکتی بود که کیسه هوای عابر پیاده را در مدل جدید خود V40 در سال 2012 معرفی کرد و این یک اختراع موفقیت آمیز بود.

نگهداری ایربگ

تعمیر و نگهداری کیسه های هوا امری ضروری است زیرا ممکن است در هنگام سرویس دهی و تعمیر وسیله نقلیه این ایر بگ ها آسیب ببینند یا پس از مدت زمانی خاص به درستی کار نکنند. در هنگام تصادف های جزئی هم ممکن است ایربگ ها از جای خود بیرون بیایند و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند. بسیاری از شرکت ها به ویژه مرسدس بنز مدت زمان مشخصی را برای انقضای Air bagها تعیین می کنند بعد از این مدت زمان، رانندگان باید ایر بگ های وسیله نقلیه خود را تعویض کنند تا از ایمنی خودوری خود در تصادف اطمینان حاصل کنند. از بین کارخانه های خودروسازی، ولوو تنها شرکتی است که ادعا می کند ایر بگ های آنها نیازی به تعویض ندارند زیرا کاملاً مناسب هر خودروی ولوو درست شده اند و در واقع این کیسه هواها ضمانت مادام العمر را دارند.
در آلمان ، فقط مکانیک های خاص مجاز به سرویس دهی ایربگ هاهستند زیرا ایربگ ها مواد منفجره مضر دارند و در صورت آموزش ندیدن مکانیک ممکن است باعث ایجاد حادثه در مکانیکی شوند.
ایربگ

ایربگ تقلبی

شما روی کیسه هوای ماشین خود حساب باز می کنید و اطمینان دارید که در صورت تصادف احتمالی شما و سایر سرنشینان خودرو محافظت می کند. اگر وسیله نقلیه شما به Air bag تقلبی مجهز باشد ، جای نگرانی وجود دارد. تجربه نشان داده است كه ایر بگ های تقلبي به راحتی از كار می افتند. این مسئله کمتر از 0.1 درصد ناوگان خودرویی ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داده است اما در بسیاری از کشورهای جهان سوم این ایر بگ های تقلبی بیشتر وجود دارند.

منابع:
nhtsa
carsafetyuae

ایربگایربگ کناریایمنی خودروتصادفکیسه هوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×