انواع پد عینک و نحوه جلوگیری از جا انداختن بر روی صورت

انواع پد عینک و نحوه جلوگیری از جا انداختن بر روی صورت

بسیاری از انواع عینک دارای پدهای بینی قابل تنظیم هستند .البته افرادی که برای اصطلاح خطاهای بینایی خود باید همیشه عینک بر روی چهره داشته باشند ، گاهی اوقات پیش می آید که پد عینک روی بینی آن ها نشانه هایی از خود به جا می گذارد. چطور می توان این علامت ها را از بین برد و چه کار هایی باید انجام داد. این ها سوالاتی هستند که در این مقاله به آن ها پاسخ می دهیم .

چه چیزی باعث می شود پد عینک بر روی بینی جا بگذارد

عینک شما نباید بر روی بینی یا هر جای دیگر از چهره شما نشانه های تاریک بگذارد. اگر این کار را انجام دهند ، نشانه آن است که ممکن است عینک شما مناسب صورت شما نباشد و ممکن است نیاز به تنظیم داشته باشد.

در بعضی موارد ، ممکن است پدهای عینک شما خیلی زیاد به سمت پایین صورت شما قرار گرفته باشد ، که می تواند باعث سفت شدن آنها شود و به دلیل فشار وارد شده به بینی ، میزان هوای ورودی از طریق بینی را کاهش دهد . بنابراین درک چگونگی مناسب بودن پدهای بینی شما با صورت شما بسیار مهم است.

در اینجا دلایل دیگری وجود دارد که چرا ممکن است پدهای بینی عینک شما بر روی بینی علامت بگذارد:

  • این پد برای صورت شما نامناسب است. برای اطمینان از این که عینک شما نشانه های قرمز روی پوست باقی نمی گذارد ، ممکن است شما به یک پد عینک بزرگ تر نیاز داشته باشید . خوشبختانه ، تنظیم پدهای بینی می تواند اندازه پل بینی را جبران کند .
  • قاب های عینک بسیار بزرگ هستند. اگر قاب های شما خیلی سنگین هستند ، ممکن است عینک شما علامت های تیره ای روی بینی شما بگذارد. به دنبال عینک های سبک تر باشید که احساس راحتی بیشتری بر روی صورت شما دارند و بر روی صورت لکه های پوستی به جا نمی گذارند .
  • عینک هایی که خیلی کوچک هستند . اگر عینک شما برای صورت شما خیلی کوچک باشد ، مطمئنا پد های عینک بر روی پوست شما جا خواهد گذاشت . قبل از اینکه اندازه عینک خود را به عنوان عامل جا گذاشتن پد بر روی بینی رد کنید ، مطمئن شوید که چشمان شما در وسط هر لنز قرار داشته باشد – از هر طرف کنار نباشد . سپس مطمئن شوید که فریم های عینک شما بزرگ تر از بزرگ ترین قسمت صورت شما است . اگر چشم شما را در جای مناسب در هر لنز قرار ندارد و قاب ها به اندازه کافی بزرگ نیستند ، ممکن است یک جفت عینک جدید بهترین گزینه برای رفع این مشکل باشد.

چه کار کنیم که پدهای عینک بر روی بینی جا نگذارد

هر کسی که عینک می پوشد می تواند از پد بینی استفاده کند ، اما کمتر کسی می داند که چگونه از آنها استفاده کند. نکته اصلی برای جلوگیری از جا انداختن پدهای بینی عینک در پوست شما ، تنظیم لایه های پد با حرکت دادن آنها از داخل یا نزدیک بینی شما است تا زمانی که احساس راحتی کنید .

تنظیم اتصال دهنده دو شیشه عینک ( پل عینک ) نیز ساده است. اگر عینک شما پلاستیکی است ، از طریق سشوار آن منطقه را کمی گرم کنید و با دستان خود قاب ها را کمی خم کنید تا در صورت نیاز شل یا سفت شوند .

پدهای بینی عینک قابل تنظیم

پدهای قابل انعطاف در اصطلاح به قابلیت تطابق پد بینی برای خم شدن و مطابقت با خطوط بینی و ساختار صورت شخصی که از عینک استفاده می کند اشاره دارد. به عنوان مثال ، پدهای سیلیکونی نرم معمولاً دارای بالاترین توانایی انعطاف پذیری هستند ، در حالی که پدهای بینی تیتانیومی به نظر می رسد که توانایی انعطاف پذیری ندارند.

پد عینکجنس مواد بکار رفته در پدهای عینک

پد عینکپد عینک سیلیکونی

پدهای بینی ساخته شده از سیلیکون به طور کلی نرم ترین مواد استفاده شده در ساخت پدهای بینی هستند . پدهای بینی سیلیکونی میزان بالایی از انطباق سطح پد بینی با پوست فرد پوشنده را فراهم می کند ، بنابراین توزیع وزن بهینه قاب را بر روی سطح صورت ایجاد می کنند .

پدهای بینی سیلیکونی اغلب به عنوان پد های بدون لغزش نیز نامیده می شود. با این حال ، پدهای بینی به تنهایی تعیین نمی کنند که عینک ممکن است از بینی شما خارج شود یا نه . اینکه عینک چقدر راحت روی صورت قرار بگیرد به میزان تناسب دسته عینک که پشت گوش قرار می گیرد نیز بستگی دارد.  در عینک آفتابی ، قسمت جلوی و کنار قاب عینک و چگونگی قرار گرفتن روی صورت نیز نقش بسزایی در راحتی استفاده از عینک دارد.

پد عینک PVC

پد بینی PVC یا پلی وینیل کلرید محکم هستند و اغلب نسبت به پدهای بینی سیلیکونی نسبت به مواد شیمیایی و سایش مقاوم تر هستند . پدهای بینی PVC سال ها است که در بازار وجود دارند و معمولاً در بیشتر انواع عینک بکار برده می شوند .

پد عینک PC

پد های PC یا پلی کربنات در برابر مواد شیمیایی صورت و ساییدگی بسیار مقاوم هستند . وزن آنها بسیار سبک است و معمولاً در پدهای بینی “فوق العاده نازک” استفاده می شوند.

استیک روی پد های بینی ، پدهای بینی را منعطف تر می کنند و از خشکی آن ها می کاهند . آن ها پدهای موقت و یکبار مصرف هستند که برای اضافه کردن راحتی به یک قاب پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند . پدهای بینی معمولاً با مواد فوم یا سیلیکون ساخته شده اند . وقتی سطح پوست عاری از آب ، روغن یا مواد آرایشی باشد ، پدهای بینی روی سطوح قاب عینک می چسبند.

سایر مواد مورد استفاده در ساخت پدهای عینک عبارتند از مواد مختلفی مانند استات ، تیتانیوم ، شیشه و کریستال بوهمی مبتنی بر کریستال .

فن آوری های جدید پد بینی

اخیراً پدهای بینی که راحت تر با ناحیه بینی سازگار می شوند در بازار وجود دارند . این پدهای بینی از یک ماده “پلیمر  شکل” تشکیل شده اند که با قرار گرفتن در معرض دمای پوست کاربر ، قابل تحمل تر و سازگارتر می شوند . این ویژگی گاهی اوقات نیاز به تنظیم دقیق بازوهای نصب پد بینی دارد .

ترکیب مواد مختلف در ساخت پدهای بینی نیز متداول است. نمونه هایی از این پدهای بینی متشکل از یک ماده پوستی بیرونی محکم است که یک ژل ، مایع یا حباب هوا را در آن وجود دارد . چنین پد های بینی خاصیت منحصر به فردی را ارائه می دهند.

پدهای بینی پر شده با ژل، پدهای بینی پر شده از مایعات و پدهای بینی پر شده از هوا همگی نمونه های جدیدی از پدهای بینی هستند که امروزه به عنوان تکنولوژی جدید در بازار وجود دارند .

رنگ های متفاوت پدهای بینی

پد عینکپدهای بینی سنتی بر پایه فلز مانند پدهای بینی تیتانیوم ، در رنگ های متفاوت متالیکی وجود دارند . همچنین سایر پدهای بینی ساخته شده از سیلیکون ، PVC ، پلی کربنات، شیشه و وینیل نیز تنها در دو رنگ ، بی رنگ ،  نیمه بی رنگ و شیری رنگ وجود دارند.

پدهای بینی سیاه برای عینک نیز یکی از انتخاب های محبوب است که اخیرا برای عینک های اسپرت مورد استفاده قرار می گیرد . پدهای بینی سیاه برای فریم های عینک معمولاً از خود تولید کننده قاب عینک باید خریداری شوند زیرا آنها اغلب از طراحی بسیار تخصصی برخوردار هستند و در تعداد محدود تولید می شوند .

پد عینکانواع پدهای بینی

پدهای بینی دارای سه نوع عمده هستند که در این بخش به بررسی آن ها می پردازیم .

پدهای پیچی

پد عینکپدهای بینی پیچی ، توسط یک پیچ بسیار کوچک که در کنار پد بینی وجود دارد به فریم متصل می شوند .

پدهای بینی فشاری

پد عینکنام این پد خود گویای نحوه استفاده از آن است . پدهای بینی با فشار وارد شده به قاب می چسبند. قسمت پشتی پد بینی از پلاستیک سخت تر ساخته شده است. برای تأیید اینکه قاب های شما قابلیت استفاده از پد های بینی فشاری را دارند ، ببینید آیا محورهای بینی جای آن ها را دارد . به عنوان مثال ، اگر یک پشت پلاستیک سفت وجود دارد که توسط یک قطعه فلزی مستطیل در محل قرار می گیرد جواب مثبت است ، مطمئناً این نوع پد بینی فشاری است.

پدهای بینی فلزی گیره ای

پد عینکاین نوع پد بینی به دور بازو محل نصب پد بینی چفت می شود . جنس گیره های آن از فلز است .

در پایان باید گفت که قبل از تهیه پدهای عینک برای عینک های آفتابی و معمولی اولین چیزی که باید به آن توجه کنید نوع پدی است که باید استفاده کنید . با نگاهی دقیق به پد های روی عینک ، نوع آن ها را تشخیص دهید تا بتوانید یک خرید مطمئن داشته باشید .

منابع : foreyesnosepadsshadesdaddyblog

پدپد بینیشیشه عینکعینکعینک آفتابیعینک رایانهعینک طبیعینک معمولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×