انتخاب لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مو

انتخاب لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مو

لنزهای رنگی به شما امکان می دهند رنگ چشم خود را تغییر داده و ظاهری متفاوت داشته باشید. انتخاب لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مو دارای نکاتی است که در این مقاله به آن می پردازیم.

لنزهای رنگی در دو نوع با نسخه و بدون نسخه وجود دارند:

  • لنزهای رنگی همراه با نسخه: از این لنزهای رنگی برای تغییر رنگ چشم و همزمان درمان نزدیک بینی، دور بینی یا آستیگماتیسم استفاده می شود. این لنزها علاوه بر درمان مشکلات چشمی برای تغییر رنگ چشم استفاده می شوند.
  • لنزهای رنگی بدون نسخه: این نوع لنزها توانایی رفع مشکلات بینایی را ندارند و تنها برای تغییر رنگ چشم استفاده می شوند.

انواع لنز های رنگی

بیشتر لنزهای رنگی برای تغییر ظاهر طبیعی قسمت رنگی چشم به نام عنبیه طراحی شده اند.

از آنجا که این ناحیه از چشم دارای اشکال و خطوط رنگی است ، برخی از لنزهای رنگی دارای یک سری نقاط رنگی ریز و خطوط و شکل های رنگی با حالت شعاعی هستند که به لنزها کمک می کنند طبیعی تر به نظر برسند.

مرکز لنز ، قسمتی که بر روی قرنیه چشم شما قرار دارد ، عاری از هرگونه رنگ است بنابراین می توانید به راحتی ببینید.

لنز رنگی بر اساس رنگ پوست و مو قابل انتخاب هستند و در سه نوع رنگ وجود دارند

ته رنگ قابل مشاهده

این نوع لنز تماسی رنگی معمولاً یک رنگ آبی روشن یا سبز است که به لنز اضافه شده است ، وجود این رنگ فقط به منظور کمک به بهتر دیده شدن لنز در حین قرار دادن و برداشتن آن بر روی چشم است.

رنگ های قابل مشاهده نسبتاً ضعیف هستند و تاثیری در رنگ چشم شما ندارند.

لنزهای رنگ تقویت شده

این نوع لنزها دارای یک رنگ غلیظ تر اما شفاف هستند که کمی تیره تر از رنگ قابل مشاهده هستند. همانطور که از نام آن پیداست ، آن ها دارای یک رنگ تقویت کننده به منظور تقویت رنگ طبیعی چشم شما هستند.

لنز های رنگی با این نوع رنگ ها معمولاً برای افرادی که چشمان کم رنگ دارند و می خواهند رنگ چشمشان پر رنگ تر باشد ، بهترین انتخاب هستند.

رنگ مات

این یک رنگ غیر شفاف است که می تواند رنگ چشم شما را به طور کامل تغییر دهد. اگر چشم تیره دارید ، برای تغییر رنگ چشم خود به این نوع لنزهای تماس رنگی نیاز دارید.

لنز های رنگی با رنگ های مات در رنگ های مختلفی از جمله فندقی ، سبز ، آبی ، بنفش ، آمتیست ، قهوه ای و خاکستری وجود دارند.

لنزهای رنگی مورد استفاده در  صحنه یا تئاتر نیز در دسته رنگ های مات قرار می گیرند.

انتخاب لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مو

رنگ لنزی که به بهترین وجه مناسب شما خواهد بود بستگی به عوامل بسیاری از جمله رنگ مو و تن پوست شما دارد. اما ، در نهایت ، بستگی به نوع ظاهری دارد که می خواهید به آن دست پیدا کنید – لطیف و طبیعی به نظر می رسد یا نمایشی و جسورانه.

لنز رنگی برای چشمان روشن

اگر می خواهید ظاهر خود را تغییر دهید اما به طرز ظریف تری ، ممکن است بخواهید یک رنگ تقویت کننده را انتخاب کنید که لبه های عنبیه شما را مشخص کند و رنگ طبیعی چشم شما را عمیق تر کند.

اگر می خواهید با داشتن یک رنگ چشم متفاوت در عین حال طبیعی به نظر برسید ، ممکن است لنزهای رنگی را به رنگ خاکستری یا سبز انتخاب کنید ، به عنوان مثال ، اگر رنگ چشم طبیعی شما به رنگ آبی باشد.

اگر به دنبال ظاهری جدید و چشمگیر هستید که همه فوراً متوجه آن می شوند ، افرادی که چشمانشان به رنگ روشن دارند و چهره ای روشن با رنگ موی قرمز ممکن است یک لنز  با رنگ گرم مانند قهوه ای روشن را انتخاب کنند.

لنز رنگی برای چشم های تیره

اگر چشم تیره دارید رنگ های مات بهترین گزینه برای انتخاب هستند. برای تغییر طبیعی رنگ چشم خود ، یک لنز قهوه ای سبک تر یا فندقی رنگ را امتحان کنید.

اما اگر واقعاً می خواهید از بین جمعیت کاملا مشخص باشید ، لنزهای به رنگ های واضح مانند آبی ، سبز یا بنفش انتخاب کنید. و اگر پوست شما تیره است ، لنزهای با رنگ روشن می توانند نمای جدیدی را ایجاد کنند.

لنزهای رنگی سفارشی

اگر به دنبال یک چهره طبیعی هستید ، برخی از تولید کنندگان لنزها در ایجاد رنگ های سفارشی هم برای لنزهای نسخه ای و هم برای بدون نسخه تخصص دارند.

رنگ های سفارشی از رنگ های متنوعی در تراکم های مختلف ایجاد می شوند. رنگ ها به طور معمول نیمه شفاف هستند و ظاهری طبیعی به وجود می آورند. آن ها حتی می توانند یک نقص مادرزادی یا آسیب دیدگی چشم را استتار کرده و از ظاهر یک مردمک سالم تقلید کنند.

لنزهای رنگی سفارشی فقط برای مصارف آرایشی نیستند. رنگ های سفارشی به منظور افزایش عملکرد بینایی در بین ورزشکاران حرفه ای به طور فزاینده ای محبوب هستند.

از مزایای اصلی لنزهای “رنگی و ورزشی” می توان به کاهش تابش نور ، افزایش حساسیت به کنتراست و افزایش عمق دید اشاره کرد. به عنوان مثال یک رنگ سبز می تواند یک بازیکن تنیس را قادر کند تا توپ را به وضوح در زمین مشاهده کند.

در حال حاضر همچنین لنزهایی وجود دارد که دارای رنگی فوتوکرومیک هستند که به طور خودکار با شرایط مختلف روشنایی تنظیم می شوند.

با این حال ، لنزهای فوتوکرومی برای کاهش میزان روشنایی نور خورشید که وارد چشمان شما می شود ، کاربرد دارند – آن ها برای تغییر رنگ چشم شما طراحی نشده اند.

لنز رنگی برای پوست روشن

لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مودر بین لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مو، اگر رنگ پوست شما روشن است ، باید به دنبال لنزهای با رنگ سایه های آبی و خاکستری باشید. به طور کلی ، رنگ های روشن برای افرادی که دارای چهره های با پوست روشن هستند توصیه می شود ، بنابراین رنگ هایی مانند لنزهای آمتیست ، فیروزه و آبی مناسب هستند.

لنز رنگی برای پوست گندمی

لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و موتن پوست متوسط شامل پوشت هایی است که به رنگ زیتونی روشن تا قهوه ای روشن یا عسلی گندمی متغیر است. این تن های پوستی انعطاف پذیری بیشتری در انتخاب رنگ لنزهای تماسی ایجاد می کند. بهترین رنگ هایی که برای افرادی که رنگ پوست متوسط دارند مناسب است – قهوه ای ، فندقی و عسلی تا سبز ، خاکستری و حتی بنفش است.

لنز مناسب برای پوست گرم

تن های پوستی افراد هندی دارای قهوه ای طبیعی و رنگهای عسلی زیبایی است که مورد توجه مردم کشورهای غربی قرار دارد. آنها مبالغ زیادی را پرداخت می کنند تا با استفاده از اسپری رنگ پوست خود را تغییر دهند . لنزهایی را انتخاب کنید که تن پوست شما را به بهترینشکل  تکمیل کند.

پوست گندمی تیره

لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مواگر چهره گندم گون دارید ،  لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و موی شما می تواند رنگ هایی مانند عسل غنی ، عسل ملایم ، فندقی و خاکستری مایل به قهوه ای استفاده کنید. به جای سایه های روشن ، شما باید به دنبال رنگ های گرم ، درست مثل رنگ پوست خود باشید.

لنز مناسب برای پوست تیره

لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و موافرادی با داشتن پوشت تیره باید از رنگ های پاییزی و رنگ عسلی برای چشم خود استفاده کنند. بهتر است به هیچ عنوان از لنزهای رنگی آبی استفاده نکنید.

انتخاب رنگ لنز متناسب با رنگ مو

یکی دیگر از معیارهای انتخاب لنز رنگی براساس رنگ پوست و مو ، رنگ مو است. موهای بلوند نه تنها متناسب با طیف گسترده ای از رنگ های چشم است ، بلکه باعث می شود سایه های چشمان شما نیز تابناک تر به نظر برسد. برای بهترین نتیجه ، لنزهای آبی ، سبز یا بنفش را در نظر بگیرید.

لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و موبهترین لنز های رنگی برای مطابقت با هر سایه ای از موهای قرمز ، رنگ سبز است. لنز های سبز روشن برای سایه های عمیق موهای قرمز مناسب تر است ، در حالی که رنگ های سبز تیره تر با موهای قرمز روشن تر به خوبی پیش می روند. همچنین اگر نمی خواهید رنگ سبز معمولی را انتخاب کنید ، می توانید لنز آبی را نیز در نظر بگیرید.

لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مواگر موهای قهوه ای دارید ، به سراغ لنزهای قهوه ای یا لنز فندقی بروید. سایه های مختلف قهوه ای به خوبی در کنار هم کار می کنند تا ظاهری طبیعی و زیبا به وجود بیاید. اگر می خواهید ظاهری جدید داشته باشید ، لنز آبی می تواند این کار را انجام دهد!

لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مودقیقاً مانند موهای بلوند ، موهای سیاه با تمام رنگ های چشم خوب جفت می شوند. از سایه های روشن تر سبز تا سایه های تیره قهوه ای ، همه با موهای سیاه خارق العاده به نظر می رسند.

لنز رنگی چشم براساس رنگ پوست و مودر کنار همه این توضیحات مهم نیست که چه رنگی را انتخاب می کنید ، حتماً از لنزهای خود مراقبت های کافی را بکنید. اگر تابحال از لنز استفاده نکرده اید، وقت کافی صرف کنید  تا یاد بگیرید که چگونه آنها را تمیز و مرطوب نگه دارید. همچنین ، دستورالعمل های پزشک چشم خود را دنبال کنید.

منابع : allaboutvisionlenskartperfectlens

انتخاب رنگ لنزلنزلنز آبیلنز برای پوست سبزهلنز برای پوست سفیدلنز برای پوست گندمیلنز برای موی بلوندلنز برای موی قهوه ایلنز برای موی مشکیلنز تماسیلنز خاکستریلنز رنگیلنز سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×