اسباب بازی هایی که برای سلامت چشم کودکان نباید بخرید

اسباب بازی هایی که برای سلامت چشم کودکان نباید بخرید

آیا کودکی وجود دارد که به اسباب بازی علاقمند نباشد؟ و آیا والدین یا پدر بزرگ مادربزرگ هایی را می شناسید که از خرید اسباب بازی برای کودکان یا نوه های خود لذت نبرند؟ اما برخی از اسباب بازی هایی که بسیار سرگرم کننده به نظر می رسند ، می توانند خطر جدی برای سلامت چشم کودکان به همراه داشته باشند – از جمله صدمات جدی که منجر به از بین رفتن دائمی بینایی می شود.

آسیب های چشمی ناشی از بازی با اسباب بازی ها

براساس کمیسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده ، بیش از یک چهارم از یک میلیون کودک در بخش های اورژانس بیمارستان های کشور در سال 2017 به دلیل جراحات ناشی از اسباب بازی ها بستری شده اند.

تقریبا نیمی از این آسیب ها به ناحیه سر و صورت و بسیاری از آنها نیز آسیب دیدگی چشم بوده اند. از 251.700 تخریب صدمه مربوط به اسباب بازی که در بخش های اورژانس در سال 2017 تحت درمان قرار گرفتند ، تقریبا 69٪ از صدمات در کودکان 12 سال یا کمتر دیده می شود و 36٪ برای کودکان کوچکتر از 5 سال رخ داده است.

اما ایمنی چشم اغلب آخرین چیزی است که هنگام خرید اسباب بازی برای کودکان ذهن افراد را مشغول می کند.

نظرسنجی های آنلاین انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی All About Vision نشان داد که 41٪ والدین یا “به ندرت” یا “هرگز” هنگام انتخاب اسباب بازی برای فرزندان خود ، ایمنی چشم را در نظر گرفته اند. در همین زمان ، وقتی از آنها سؤال شد كه آیا یكی از اسباب بازی های كودكانشان می تواند به چشم آنها آسیب برساند ، 54٪ والدین پاسخی که داده اند قطعی بوده و 22٪ نیز گفته اند احتمال اینکه این اتفاق رخ دهد وجود دارد.

صدمات شایع چشم ناشی از اسباب بازی ها می تواند از یک خراش جزئی تا آسیب جدی به چشم (به نام سایش قرنیه) تا آسیب های بسیار جدی و تهدیدکننده بینایی مانند زخم های قرنیه ، آب مروارید آسیب زا ، خونریزی در داخل چشم و جداشدگی شبکیه باشد.

بدیهی است ، ما قبل از خرید اسباب بازی های جدید ، باید به فکر محافظت از چشم کودکان و سلامت چشم کودکان خود باشیم.

شش نوع اسباب بازی که بیشترین ریسک را برای صدمات چشمی کودکان به همراه دارد

در اینجا لیستی از شش نوع اسباب بازی وجود دارد که باید هنگام خرید هدیه برای کودکان خردسال ، از لیست خود خط بزنید. هر کدام از آن ها دارای خطر بالایی برای صدمات چشمی کودکان هستند – این صدمات و خطرات به ویژه اگر بدون نظارت و راهنمایی در بزرگسالان استفاده شود سلامت چشم کودکان را به خطر می اندازند:

 • اسلحه هایی که هر نوع پرتابه ای را شلیک می کنند. این اسباب بازی ها شامل اسلحه های اسباب بازی است که دارت های سبک وزن و هر نوع پرتابه ای را شلیک می کنند نیز می شود. ممکن است فکر کنید این پرتابه های نرم خطر کمی دارند یا خطری ندارند ، اما اسلحه های اسباب بازی از این نوع می توانند تا فاصله 75 فوت شلیک کنند و دارت با سرعت بسیار بالایی حرکت می کند . همین موضوع باعث ایجاد یک آسیب جدی در چشم می شود – به خصوص هنگامی که از فضای نزدیک به سمت چشم پرتاب شود.
 • تفنگ آب پاش و بادکنک های پر شده با آب. بادکنک های پر شده با آب می توانند باعث ایجاد صدمات جدی در سطح چشم شوند که می تواند باعث جداشدگی شبکیه شود و منجر به از بین رفتن دائمی بینایی شود. حتی تفنگ های آب پاش ، می توانند آسیب جدی به چشم وارد کنند ، به خصوص هنگامی که از فاصله نزدیک استفاده می شوند.
 • بازی هایی که شامل قلاب های ماهیگیری اسباب بازی است. قلاب های ماهیگیری دارای دسته های بلندی هستند که احتمال اینکه به چشم بچه هایی که با همدیگر بازی می کنند فرو رود بسیار زیاد است.سلامت چشم کودکان
 • شمشیر یا اسلحه با سرنیزه و تیرکمان. در اینگونه اسباب بازی ها واقعاً نیازی به توضیح نیست که چرا خرید آن ها ایده بدی است و هرکس خودش می داند که خطرات ناشی از این نوع اسباب بازی ها تا به چه حد است.

سلامت چشم کودکان

 • رشته آئروسل. مواد شیمیایی موجود در این محصولات می توانند باعث سوزش چشم و نوعی التهاب چشم شوند. در صورت استفاده در فواصل نزدیک ، رشته آئروسل همچنین می تواند باعث ساییدگی قرنیه شود که می تواند منجر به عفونت های جدی چشم شود.

سلامت چشم کودکان

 • لیزر و چراغ قوه های خیلی روشن. اینها اگرچه از لحاظ فنی اسباب بازی نیستند ، بسیاری از کودکان دوست دارند با “لیزر” یا “چراغ قوه” بازی کنند. وسایل لیزری قابل حمل ، هرگز نباید توسط کودکان مورد استفاده قرار گیرند ، زیرا شدت نور این دستگاه ها برای ایجاد نا بینایی دائمی کافی است. حتی چراغ قوه های LED با قدرت بالا می توانند برای سلامت چشم کودکان خطرناک باشند ، زیرا می توانند باعث نابینایی موقتی شوند و کودکان را در معرض خطر سقوط یا حادثه دیگر قرار دهند.

نکاتی که هنگام خرید اسباب بازی و برای اطمینان از سلامت چشم کودکان باید مدنظر قرار داد

 • اگر در حال خرید اسباب بازی برای نوه یا فرزندان سایر اقوام یا دوستان خود هستید ، از والدین کودک سؤال کنید. درباره هر اسباب بازی که در مورد خرید آن فکر می کنید بحث کنید تا مطمئن شوید که والدین کودک با نوع اسباب بازی مورد نظر شما مشکلی ندارند.
 • همچنین ، معمولاً بهتر است که اسباب بازی های کودکان را در فروشگاه و بصورت حضوری خریداری کنید و نه به صورت آنلاین ، بنابراین می توانید ویژگی های اسباب بازی را از نزدیک مشاهده کنید تا به شما در تصمیم گیری در مورد ایمنی کافی برای کودک خردسال کمک کند.
 • اگرچه بسته بندی اسباب بازی معمولاً شامل طیف سنی کودکانی است که اسباب بازی برای آنها طراحی شده است ، به خاطر داشته باشید که اینها فقط دستورالعمل های کلی هستند. اسباب بازی هایی که ممکن است برای یک کودک مناسب باشد ممکن است بسته به سطح بلوغ و شخصیت آن ها برای کودک دیگر در همان سن و سال بی خطر نباشد.
 • در حقیقت ، محدوده سنی برچسب های اسباب بازی اغلب از عقل سلیم سرپیچی می کند. همانطور که ممکن است بارها شمشیر های اسباب بازی را دیده باشید که برای کودکان 3 ساله دارای برچسب مناسب است باشد!
 • همچنین ، هنگام خرید اسباب بازی برای کودکان بزرگتر به خاطر داشته باشید که ممکن است خواهر و برادرهای کوچک تری داشته باشند که بتوانند به اسباب بازی ها دسترسی داشته باشند. ممکن است یک اسباب بازی جدید به دست کودکی که برای آن خریداری کرده اید ، تمام نشود.
 • محدودیت سنی بسته بندی اسباب بازی را بررسی کنید. برخی از اسباب بازی ها فقط برای بچه های بالاتر از سن مشخصی ساخته شده اند ، و این موضوع را باید جدی گرفت ، به خصوص ، هنگامی که اسباب بازی دارای قطعات یا اجزای کوچک باشد. وقتی کودکان این موارد را در دهان خود بگذارند ، خطر خفگی بالقوه وجود دارد.
 • اطمینان حاصل کنید که اسباب بازی ها دارای لبه های تیز نباشند که بتوانند به چشم کودک صدمه بزنند.
 • قدرت و کیفیت اسباب بازی ها را بررسی کنید و ببینید که آنها محکم هستند. طراحی های ضعیف نیز به راحتی می شکنند و ممکن است لبه های تیز ناشی از شکستن اسباب بازی برای سلامت چشم کودکان خطرناک باشد.
 • خرید اسباب بازی برای کودکانی که از نظر بصری پر جنب و جوش هستند ، به رشد مغز و بینایی چشم آنها کمک می کند. بلوک های با اندازه و رنگ های مختلف یکی از مهمترین اسباب بازی های مورد استفاده متخصصان اطفال است زیرا جذاب و ایمن هستند.
 • اسباب بازی هایی که پرتابه ای با سرعت بالا از قبیل تفنگ دارت ، اسلحه های BB ، تیرکمان بچه گانه دارند ، باید از نوزادان و کودکان دور نگه داشته شوند. آنها درصد بالایی از علل آسیب دیدگی چشم در کودکان را تشکیل می دهند.
 • وقتی کودکان با اسلحه های آبی بازی می کنند ، والدین باید در کنار آن ها بمانند و اطمینان حاصل کنند که آن ها آب را به چشم هم نمی پاشند. این کار می تواند باعث التهاب ، قرمزی و تورم چشم شود. آب بسیار پر سرعت به خصوص در مناطق نزدیک می تواند باعث از بین رفتن دائمی بینایی و نابینایی شود.
 • اسپری های رشته ای لیزر و آئروسل برخی از سرگرم کننده ترین اسباب بازی هایی هستند که بچه ها درخواست می کنند ، اما به دلیل سبک بودن و شدت زیاد شیمیایی ، می توانند صدمات جدی به چشم وارد کنند. بنابراین ، بهتر است از آنها اجتناب کنید و یا حداقل ، فقط تحت هدایت یک فرد بزرگسال استفاده کنید.
 • استفاده از عینک های ایمنی چشم برای حفاظت از چشم کودکانی که در فضای باز مانند پارک یا باغ بازی می کنند می تواند گزینه مناسبی برای کاهش آسیب دیدگی های چشمی باشد. همچنین بهتر است در صورت استفاده از تفنگ های آب پاش ، کمان یا تفنگ های دارای پرتابه برای سلامت چشم کودکان ، عینک های ایمنی بچه گانه نیز برای حفاظت از چشم تهیه کنید.
 • عینک های ایمنی توتاص

از اینکه در این مقاله با ما همراه بودید متشکریم. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

منابع : allaboutvisionmountainviewoptometrymypedeyedr

آسیب دیدگی چشمآسیب دیدگی چشم کودکانبیناییحفاظت از چشم کودکانصدمات چشمعینک ایمنیعینک ایمنی بچه گانهنا بینایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

پشتیبانی واتس اپ

توتاس تولز آماده پاسخگویی به صورت شبانه روزی به شما مشتریان عزیز میباشد

×